Jump to content
IGNORED

Ribe - recepti, tehnike i sl


אַף אֶחָד

Recommended Posts

Izgleda da nema topika posvecenog spremanju ribe. Moja vecita dilema: kada se riba pece u rerni.

 

1) pokriti je folijom i ostaviti do kraja

2) pokriti je u pocetku, posle skinuti

3) peci je prvo bez folije, pa onda prekriti

4) uopste je ne pokrivati

 

i sve to u varijanti kad se pece sama ili kad se pece na podlozi od krompira i/ili luka.

 

 

Link to comment
19 minutes ago, maheem said:

nemam mnogo iskustva al sam skontao da samo skušu pečem u foliji a ostalo bez. znači zavisi od ribe. 

 

Da, skusa izgleda da mora. Inace se presusi. Nju zatvorim skroz. Ali mislio sam pre svega na ove velike bele ribe - zubatac, doradu i sl - obicno ih bacim na ploce od krompira i luka, pa zalijem vinom. Ima hiljadu nekih varijanti, a zavisi i od velicine i vrste ribe, pa ne mogu da izvucem nikakav eksperimentalni zakljucak - kako da bude kuvana, koza malo res, krompir takodje. :) Neki algoritam mi treba. Ili da povecam uzorak.

 

Jel peces skusu celu ili je prvo filetiras? Mene mrzi da ih cistim unapred i onda uvek posle zazalim - jer mirisu, ide voda na usta, a pune su kostiju.

Link to comment

pečem sve ucelo, ne filetiram. nema kod nje mnogo cimanja oko kostiju a inače volim ribu da jedem prstima, file ribe mi ne pričinjava zadovoljstvo.

a sa rernom imam istu muku, meso bih želeo da je čvršće nego što ispadne a koža da je malo reš. iz rerne nije nikada kao sa roštilja. tiganj ne dolazi u obzir zbog mirisa :lolol:

 

pričam o oradi. šaran ispadne mnogo bolje

Edited by maheem
Link to comment
15 minutes ago, maheem said:

pečem sve ucelo, ne filetiram. nema kod nje mnogo cimanja oko kostiju a inače volim ribu da jedem prstima, file ribe mi ne pričinjava zadovoljstvo.

a sa rernom imam istu muku, meso bih želeo da je čvršće nego što ispadne a koža da je malo reš. iz rerne nije nikada kao sa roštilja. tiganj ne dolazi u obzir zbog mirisa :lolol:

 

pričam o oradi. šaran ispadne mnogo bolje

 

nema cimanja u smislu da ih jedes ili te ne smara da ih cistis? ove kod mene, imam utisak, sve imaju deblje i jace kosti od jadranskih iste velicine, a u proseku su i vece. tako da se jesti ne mogu. a ciscenje smara dodatno kad prvo cistis za klince, bala se otegne do poda, moja riba se hladi... :) 

Link to comment
1 hour ago, chandra said:

 

...obicno ih bacim na pirinac, beli luk, ploce od krompira paradajza i luka, pa zalijem vinom, dodam grane ruzmarina....

u ovoj varijanti je idealan ishod da pirinac popije svu tecnost a da se ne zapece. 

Edited by pacey defender
Link to comment

Ja stavim u foliju. Prvo stavim mesavinu zacina za ribu, iscedim limun i stavim dva zacinska lista sa terase. Ostavim pola sata, sat, dva da odstoji tako u foliji i pecem 30-40 min.

 

Prste da polizes :D

Link to comment
3 hours ago, pacey defender said:

u ovoj varijanti je idealan ishod da pirinac popije svu tecnost a da se ne zapece. 

 

Cek, a taj pirinac posle jedes uz ribu ili mu je svrha samo da apsorbuje? Meni pirinac ne lezi uz ribu iz rerne ili s rostilja.

 

Ja napunim ruzmarinom i timijanom, ali susenim - ako stavim svezi ruzmarin, bude mi predominatan u odnosu na ukus ribe. Zato u pastu marineru natrpam pola baste.

 

 

Link to comment
1 hour ago, Timmy said:

Ja stavim u foliju. Prvo stavim mesavinu zacina za ribu, iscedim limun i stavim dva zacinska lista sa terase. Ostavim pola sata, sat, dva da odstoji tako u foliji i pecem 30-40 min.

 

Prste da polizes :D

 

Upakujes u foliju sa svih strana ili samo poklopis pleh? Ja pakujem u foliju tako skuse i nekad filete krupnije ribe, tune na primer. Ali za dorade i sl, mi nesto bzvz ako se koza nije zarumenela. :blush:

Link to comment

meni pricao stari barba sa korcule sto drzi restoran kako pece velikog zubaca da se ispece unutra, a ne sprzi spolja. maslinovo ulje u spric pa u ribu. ulje se zagreje pa pece ribu iznutra. rece da ume da ulije i litar ulja u veliku ribu i da je takva nikad ukusnija. ja sam jela njegove porcijasice, najbolje ispecena riba ikad. 

Link to comment

Skuva ili ispece, verovatno prvo? Riba je zahvalna u rerni, jos nisam jeo bas losu... Uglavnom orata, branzino ili trotta salmonata. Neko voli sa blukom, ja manje, dosta mi prezzemolo, so i biber. Polijem malo muljem i vodom i oko pola sata. Ispocetka pokrijem alu folijom

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...