Jump to content
IGNORED

Calcio nostalgija


mrdja

Recommended Posts

Dobro, nije ni Fiorentina puno bolja bila te '99/'00 osim što je izbacila Arsenal, Lacio rasturen na Mestalji a Italijani su poispadali i u UEFA Kupu rano (za svoje standarde 90ih)

 

To je godina kad kreće italijanski strmopizd, i vladavina Španaca

Link to comment

Vladavina Spanaca sporadicna, a potpuna od recimo 2006,2007...ne samo u fudbalu, videcemo dokle, a mozda je vec i polako to gotovo. Osvajanje SP 2006. i LS Milana 2007. su zadnji trzaji bili zabarski.

Edited by W.F.C.
Link to comment
9 hours ago, ArleKino said:

 

Uništavanje je bilo kolo prije protiv Rome kad je kompletna odbrana otpala pa je Juve odradio šta je htio. Znao sam šta će biti još od onih 0-0 sa Milanom na Olimpicu i još gorih 0-0 kod Empolija.

 

 

Neću guglat nego pišem po sjećanju.

 

Je li to bila sezona kad je Lacio mljeo i ima solidnu prednost. I onda dođu tri kola zaredom Juve-Milan-Roma. Od Juveta spušio 1:3 (kiša bila, Henry opali s 20 metara i Peruzziu lopta kroz ruke u gol. Pa Milan 0:0 i onda poraz od Rome. Tad je onaj odvratnjaković ispod dresa imao majicu VI HO PURGATO ANCORA!

 

Gubitak 8 bodova od 9 mogućih i početak kraja. 

Link to comment
10 minutes ago, Ezekijel said:

 

Je li to bila sezona kad je Lacio mljeo i ima solidnu prednost. I onda dođu tri kola zaredom Juve-Milan-Roma. Od Juveta spušio 1:3 (kiša bila, Henry opali s 20 metara i Peruzziu lopta kroz ruke u gol. Pa Milan 0:0 i onda poraz od Rome.

 

Milan, Roma, Juve je bio raspored. Protiv Milana 0-0 nakon 14-0 u kornerima. Protiv Rome potop uz crvene kartone Neste i Mihajlovića te suspendirajući žuti kartoni za još jednog (Negra). Jebeni Alenichev odigra utakmicu života u Romi. Iduće kolo Juve u Rimu, Lazio sa Lombardom i Okonom u odbrani. Henry Marchegianiju zabija kroz ruke (Peruzzi je bio u Juventusu) po kiši. Što je gore, Milan uredno dobija na najstrašnije načine, Weah uništava Juventus u Torinu, okreću protiv Sampdorije kod kuće. Ključ Milanovog preporoda je bio prelazak na 3-4-1-2 sa 3-4-3 gdje su Boban i Leonardo išli na trequartistu i slali lopte za Bierhoffa i Weaha. Abbiati je zablistao na golu.

 

Najduže je lider bila Fiorentina, bili su jesenji prvaci, ubili Milan na San Siru hat-trickom Batistute. Tad su imali i Edmunda dok njemu nije cvrknulo u glavi. Onda se Batistuta uhvatio za nogu protiv Milana u Firenci pred kraj utakmice (0-0) i tu je počeo sunovrat. Te godine su jedva izbacili Hajduk (2-1, 0-0), Edmundo dao oba gola, Hajduk vodio i imao igrača više na 1-1.

 

Lazio je imao problema na početku (3-5-3, izgubili od Milana u sudijskoj nadoknadi), sve dok se Vieri nije vratio od ozljede i počeo trpati golove. Pobijedili Juventus, Inter i Parmu u gostima, Na kraju je titulu Milanu donijela upravo utakmica Fiorentina-Lazio u pretposljednjem kolu. Batistuta zabio za 1-0, Vieri izjednačio, Marchegiani odbranio penal Ruiju Costi, a Vieri sa par metara glavom pogodio prečku. Milan je svoju utakmicu dobio i onda u posljednjem kolu rutinski ovjerio titulu.

 

Najbolji tim lige je, možda, bila Parma koja je imala nevjerovatan peh po pitanju promašaja. Nikad jači nisu bili, osvojili su Kup UEFA, a u prvenstvu tek četvrti iako su imali sve linije tima savršene.

Link to comment

Secam se tog meca protiv Milana i povrede Batistute. Mislim da sam bio smoren nedeljama nakon toga.:sad:

Edmundo bese na kraju dobio neku blagu kaznu, iako je usmrtio troje ljudi, vozeci pijan.

Link to comment

O, jebote, koja memorija. 

 

Sad sam se i ja malo prisjetio. Da, Marchegiani, naravno. Boban je briljirao te sezone, bila je ona jedna tekma gdje je asistirao Weahu za gol pa su slavili držeći se za ruke.  

 

Mislim da je te sezone Fiorentina krenula sjajno, gubili od Udinesea 2:0 u prvom kolu i onda Batistuta okrenuo tekmu na 3:2. Hajduk ih imao u Bariu, vodio 1:0 na poluvremenu, Edmundo izjednačio, Toricelli (koji lik) dobio crveni i onda Edmundo razgrnuo obranu za 2:1.

 

I najbolji tim lige je bio Lazio, da ti pomognem. 

Link to comment
5 minutes ago, goofs said:

Sezona za pamcenje :D i uopste taj period, 1999te Milan sampion, 2000te Lacio, 2001ve Roma, 2002ge krece Juventus, 4 sampiona u 4 godine. Ja ne pamtim kad je neka druga liga imala takav slucaj.

Imala je Bundes liga recimo pre 10g u tom trenutku su imali 7 razlicitih sampiona u 12g

Link to comment

Inter je tih godina prolazio kroz banter eru. Napad gladac, odbrana jadac. Djorkaeff, Zamorano, Ronaldo, Vieri, Recoba, Baggio, mlađahni Mutu, i Martins, nesretni Adriano, Crespo... I opet ne osvojiš titulu, ali zato upišeš Helsingborgs u Ligu prvaka i popiješ šesticu od Milana.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...