Jump to content
IGNORED

Calcio nostalgija


mrdja

Recommended Posts

12 minutes ago, MocaVukotic said:

najjači u istoriji ligaškog fudbala bilo gde u svetu je period tzv. "sedam sestara" s kraja 90-ih i početka 2000, recimo 1998-2002, dok nije ronaldo otišao u real, onda je krenulo da pada lagano. liga od 20 klubova je zaklala seriju a. uživanje je bilo pratiti sve to, iako inter nije imao uspeha u ligi. znali smo sve igrače iz svih timova, kao da su domaći. znali smo sve trenere. znali smo imena sve i jednog vlasnika svakog tima u seriji a, imala je ta liga neprejebivu ikonografiju. aj ovi veliki, ali reggina, foggia, cremonese, italijanska piacenza koja neće strance u timu, vicenza, meni uvek dragi lecce, sa chevantonom i chimentijem na golu, perugia sa materazzijem uzima titulu juveu u poslednjem kolu po kišurini (ovoga se secam kao da je juce bilo), pipo manijero u veneziji sa rambom i recobom.. voleo sam svaki od tih klubova, čak i one koje nisam voleo.

+1

secam se da sam poceo da navijam za inter sa prelaskom ronalda. i koliko sam pizdeo sto nije spojio godinu dana da je igrao zbog kolena.

 

ipak sam malo vise pizdeo zbog nesvakidasnjih asova koji su prosli kroz inter u tom periodu, Benoit Cauet mi je bio najomiljeniji

Link to comment

Sjajan topic!

 

Poslednji dani veka, poslednji dani pravog fudbala...

 

Tada je među gledaocima još uvek bila većina onih koji su zapravo šutirali pravu loptu u svom životu...

Link to comment
42 minutes ago, extragluv said:

+1

secam se da sam poceo da navijam za inter sa prelaskom ronalda. i koliko sam pizdeo sto nije spojio godinu dana da je igrao zbog kolena.

 

ipak sam malo vise pizdeo zbog nesvakidasnjih asova koji su prosli kroz inter u tom periodu, Benoit Cauet mi je bio najomiljeniji

ja malo pre nego što je došao, posle ove utakmice i ovog gola

 

 

Link to comment

Georgatos, Gresko, Guly, Okan, Fadiga, svasta je kroz taj Inter proslo. :D 

Ali sva sirotilja™ je imala svoje face, kao u NBA. Kalon u Redjini, Hubner u Pjacenci, Badjo u Bresi, Proti u Vicenci, Adailton u Veroni, Di Vajo u Salernitani, ehhh.   

Link to comment

naši su bili dobri u toj prejakoj seriji a. osim onih najpoznatijih, imali smo odličnog perovića u cremoni, davao je neke važne golove, dražen bolić redovan u salernitani, čini mi se da je i onaj đurić iz partizana je bio u italiji, sakić u sampu, da se ne zaborave i pre svih njih trifunović i cvetković u ascoliju, blaž slišković u pescari... inače su prvi naši internacionalci palili baš u italiju, prvi od svih vukas u bologni još krajem 50-ih, toma kaloperović u padovi još 1961, možda 1962, pa boškov u sampu, bora kostić u vicenzi, šeki je bio jednom nogom u juveu, čuvena je to priča da tito nije dozvolio itd.

Link to comment

Phil Masinga, Mozart, legendarni Dario Hubner, Maurizio Ganz, ako se krene sa nabrajanjem nikad kraja. Ja sam navijao za Milan, jedini u kraju, svi su se uglavnom lozili na Lazio tih godina. Mrzeo sam Guljemenpjetra ili kako se vec zvao,  meni klincu je on bio najveci krivac ako Milan ne pobedi. Naigrali su se finala evropskih takmicenja italijanski klubovi devedesetih godina, Torino, Sampdorija, Parma, Milan, Juventus, Inter, Lazio, ludilo koliko je jaka liga bila.

Link to comment

Samo ukoliko si shvatio da je apsurdno da većina bilo kakvih ljudi danas nije šutnula loptu u životu i da sam se šalio sa nivoom postova ovde na Sportu...

 

A, sada, odoh obzirom da mi ti jesi jedan od problema ovde kao što dobro znaš...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...