Jump to content
IGNORED

Calcio nostalgija


mrdja

Recommended Posts

Пасквале Падалино, Англома, Панкаро у Каљарију, Масимилијано Алегри у Перуђи за коју брани Коцић, Марко Бранка ... :Hail:

Link to comment

Halal vera Mrdjo :Hail:

 

Se secate Luisa Airtona Oliveire? Igrao je u Kaljariju, posle presao u Fiorentinu, Belgijanac po papiru, crn ko garavi sokak. To je mislim jedan od prvih primera tih “naturalizovanih” reprezentativaca, uvek mi je bio cudan u svim albumima.

Ja sam skupljao onaj Pianeta Calcio 96/97, najbolji album ikada, zao mi sto vise nema tih Kalco albuma (bar kod nas), ja bih skupljao i dan danas. I Panini je postao kurton.

Link to comment

Mene ta bolest opasno primila 94' i držala desetak godina. Pratio i radio prijenose. Sjećam se kad sam slušao Lyon Lazio i bio sav nikakav zbog ispadanja. 

Mogo bi cijelu noc pricat s adekvatnim sugovornikom.

Bergomi, Signori, Hubner, Fonseca, Rapaić, Recoba, Weah, Di Livio, Vierchowod, Lucareli, Edmundo, Benarrivo, Sergio Conceicao...

Link to comment
5 hours ago, goofs said:

Jooj i ja imam te kartice, odlepitis koliko su bile dobre. Ali nisam ih sve skupio i nikad nisam nabavio album. Klinjo bio a skupe ko djavo.

 

koliko se secam, taj "album" je ionako bio tezak tres, imao one plasticne otvore za ubacivanje kartica i to je to. da ne bese naslovnice, ne bih ni provalio cemu to sluzi :D

Edited by Calavera
Link to comment

Jeste, svi ti karticni albumi su isto djubre, ali prosto, bez albuma nemam pojma koliko mi cega fali, i opet bolje je drzati kartice u albumu nego u stosu vezanom gumicom :D 

Link to comment

meni je 1 od kartica checklist, ima cela lista igraca na njoj. jedino ne znam jesam li i nju izvukao u nekoj kesici ili sam je nekako drugacije nabavio.

 

a to za album je istina, ali tacno se secam koliko sam sokiran bio kvalitetom istog :happy: mislim, onako jebacke kartice, i onda taj album...

Edited by Calavera
Link to comment
9 hours ago, Plajvi said:

I Toto Calcio sportska prognoza, jos pre kladionice... :) Prolazi sve do 85', i onda na kraju 6/10. 

jednom sam u italiji promašio velike pare na taj toto calcio. odigrao sam milan napoli x a napoli tad trenirao Boškov i kao umeli da iznenade a milan bio nešto bezveze. igrali na kaljuzi san sira, blato do kolena i ubaci wea gol. sećam se da sam pogodio sva 4 para iz serije b. i to ako igraju ovi sa juga na strani onda sam stavljao fix protiv njih i obratno. da je došao milan x trebao sam da dobijem 200 i kusur miliona lira. nije bila prva nagrada od tipa 6 milijardi lira.

a jedno pitanje, što nije topik obuhvatio i period 80-ih?

Link to comment

najjači u istoriji ligaškog fudbala bilo gde u svetu je period tzv. "sedam sestara" s kraja 90-ih i početka 2000, recimo 1998-2002, dok nije ronaldo otišao u real, onda je krenulo da pada lagano. liga od 20 klubova je zaklala seriju a. uživanje je bilo pratiti sve to, iako inter nije imao uspeha u ligi. znali smo sve igrače iz svih timova, kao da su domaći. znali smo sve trenere. znali smo imena sve i jednog vlasnika svakog tima u seriji a, imala je ta liga neprejebivu ikonografiju. aj ovi veliki, ali reggina, foggia, cremonese, italijanska piacenza koja neće strance u timu, vicenza, meni uvek dragi lecce, sa chevantonom i chimentijem na golu, perugia sa materazzijem uzima titulu juveu u poslednjem kolu po kišurini, pipo manijero u veneziji sa rambom i recobom.. voleo sam svaki od tih klubova, čak i one koje nisam voleo.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...