Jump to content
IGNORED

Calcio nostalgija


mrdja

Recommended Posts

30 minutes ago, čekmeže said:

Bađo simpa??? kad se setim one frćkave kose, pa se primio na budizam...možda je bio podnošljiv je u dresu Breše. Jedino što sam mogao da podnesem od Italijana su igrači koji ne izgledaju kao kapetan Bertoreli, tipa Vijeri ili Vijali bez kose,

234px-Attilio_Lombardo.jpg

 

Attilio bog... :)

Link to comment
4 hours ago, Meazza said:

Taj angazman Lipija pamticu uglavnom po tome kako je kinjio Roberta Badja, a ovaj je za inat igrao na max kad ga ubaci kao izmenu. Toliko su se mrzeli da je Morati resio da otpusti jednog od njih, Lipija ako se ne plasira u LS, Badja ako Lipi ostane, plus je Roberto i sam rekao da ne namerava da igra vise nijednu sezonu sa njim na klupi. Lipi nije imao izbora u plejofu kad se odlucivalo o mestu u LS i ubacio je Badja u sastav protiv Parme. Ovaj igra utakmicu sezone, daje gol iz slobodnjaka i drugi iz poluvoleja sa 18 metara i uvodi Inter u LS. Lipi nece ni da prokomentarise njegovu igru, na direktna pitanja novinara dvaput ponavlja "odigrali smo odlican mec". Ostaje na klupi, Badjo odlazi. 

i onda lippi dobija otkaz bukvalno na startu naredne sezone. nisam znao za ovaj odnos lippia i baggia, ne lici na marcela

Link to comment

Pa taj odnos vuce iz Juventusa, kad ga je se Lipi odrekao zbog Del Pjera...inace moj favorit je mali ratnik - Andjelo Di Livio.

Toriceli je po ruznoci mogao da parira Trifonu Ivanovu

Link to comment

Je l' to Lipi dobio rena od Helsingborga bio?

U tom periodu negde su bili treneri i Lucesku i Tardeli, a Terim u Milanu, bilo je cudno to sve. Lipi je Lipi, Zakeroni bio prvak i odjednom dodju treneri s istoka i 1 izvucen iz sesira.

Navijao sam za Inter kad sam bio mali zbog Ronalda, Rekobe, Zanetija i Djorkaefa, kakvih je tu sve azdaja bilo i kakvi kurtoni od sezona, boze boze. Malo manje sam voleo Lacio, zbog nasih, a voleo sam i Fiorentinu zbog Batistute i Rui Koste i Parmu zbog dresova i isto carske ekipe. Juve i Milan odvratstina od malih nogu.

 
Di Livio je mogao da istrci 4 tekme zaredom, cak i posle kad je vec bio mator u Fiorentini. 

Dosta smeka su davali i klupski™ igraci tipa Anselmo Robijati, Sandro Kois, pa Karlo Nervo, Negro, Gotardi, Bertoto, Podji, Lokateli, Turci, Djanikeda, Tedesko, Vincenco Italijano, Cozza, Ferante, Maniero itd. 

Da su sastavljali repstaciju od takvih igraca ispadali bi na jebevite jade/penale negde u 1/8 ili 1/4 finala SP/EP. 
 

Edited by Plajvi
Link to comment
2 hours ago, Cane Vukic Prebranac said:

 

+1

 

Готово сваки тим у Серији А је имао бар једног врхунског фудбалера у својим редовима. Знало се, идеш у Болоњу - чека те Пепе Сињори, идеш у Брешу - чека те Дарио Хубнер, идеш у Венецију - чека те јебени Алваро Рекоба, идеш у Бари - вундеркинд Касано и Иксел Османовски.

Kaljari - Roberto Muci, torino - Andrea Silenci, Djenova - Skuhravi...inace preferirao sam brzonoge napadace tipa Mauricio Ganc i Enriko Kijeza

Link to comment

Stoji sve, samo mislim da se ne odrices takvog igraca posle jedne lose godine. On posle Milana odigrao sezonu karijere u Bolonji, a pobegao je kako bi bio siguran da ce izboriti mesto na SP.

 

Ima ovde fina hronologija njegove karijere. Malo je tekst “obojen”, u fazonu - Badjo car, Lipi govnar, ali ima dole pri dnu pasus u kom kaze da je Badjo “sa Lipijem imao licni problem, a sa ostalim trenerima takticki”

 

Inace 1999. Inter je oformio napad Ronaldo-Badjo-Vieri, verovatno udarna trojka koja je mogla da bude najbolja u istoriji fudbala, ali jedva da su ista odigrali zajedno, sto zbog Lipija, sto zbog povreda i Badja i Ronalda.

Link to comment
9 minutes ago, goofs said:

 

 

Inace 1999. Inter je oformio napad Ronaldo-Badjo-Vieri, verovatno udarna trojka koja je mogla da bude najbolja u istoriji fudbala, ali jedva da su ista odigrali zajedno, sto zbog Lipija, sto zbog povreda i Badja i Ronalda.

Eeee... + ivan zamorano. 1+8

Link to comment
13 hours ago, Plajvi said:


Navijao sam za Inter kad sam bio mali zbog Ronalda, Rekobe, Zanetija i Djorkaefa, kakvih je tu sve azdaja bilo i kakvi kurtoni od sezona, boze boze. Malo manje sam voleo Lacio, zbog nasih, a voleo sam i Fiorentinu zbog Batistute i Rui Koste i Parmu zbog dresova i isto carske ekipe. Juve i Milan odvratstina od malih nogu.
 

 

потпис на све

Link to comment

Baggio na SP 1994...ufff. Kako je odvukao tim do finala... Gol Španiji za pobjedu je jedan od najpotcijenjenijih, IMO. Nimalo jednostavan finiš.

 

Poslije se svi naklatili na njegov promašeni penal Brazilu koji je ionako imao prednost zbog promašaja Agdjejetajmasaroa™.

Link to comment
33 minutes ago, ArleKino said:

Baggio na SP 1994...ufff. Kako je odvukao tim do finala... Gol Španiji za pobjedu je jedan od najpotcijenjenijih, IMO. Nimalo jednostavan finiš.

 

Poslije se svi naklatili na njegov promašeni penal Brazilu koji je ionako imao prednost zbog promašaja Agdjejetajmasaroa™.

 

+1 

 

Neverovatno kako su njega pikirali kao tragicara, a i Barezi i Masaro su fulali penale pre njega.

 

Ne znam sta da mislim o toj ekipi Italije. Jaka im je bila odbrana i igrali su tvrdo i defanzivno, valjda su i zato sve pobedjivali na teske guzove. U navali sem Badja nije tu bilo nekih velikih talenata, Zola i mozda Sinjori/Donadoni? 

Link to comment

Bila je to selektorska katastrofa. Arigo Saki je uopste ubacio Badja u tim samo zato sto je bilo nezamislivo da ga ne ubaci. Takozvani najrevolucionarniji trener u istoriji je bio covek koji je rekao "Andjelo Kolombo je vazniji igrac od Maradone" i to vam sve govori. Mislio je covek da na selekciju Italije moze da primeni potpuno isti plan igre kao u svom Milanu sa fizickim gromadama Rajkardom, Gulitom i Van Bastenom. Jedva su prosli grupu i samo zahvaljujuci Badju a uprkos Sakiju dosli do finala. Tesko je i da se nabroji ko sve njemu nije igrao i ko je igrao potpuno van pozicije (recimo rasni golgeter Sinjori mu je igrao levo krilo u formaciji 4-4-2 prvi i jedini put u zivotu). 

 

Cele devedesete i pocetak dvehiljaditih su takticko mracno doba u pokusaju da se imitira njegov 4-4-2. Kod njega nije bilo mesta za desetke kao sto je Badjo i zato su mnogi takvi igraci imali takozvane "takticke probleme" sa trenerima, a danas se takvi igraci cuvaju kao malo vode na dlanu. Anceloti je pricao o tome kako je i on bio 4-4-2 dogmaticar i kako je kasnije promenio misljenje i poceo da koristi common sense. 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...