Jump to content
IGNORED

Calcio nostalgija


mrdja

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Ja totalno zaboravio da je Badjo igrao za Inter. :ohmy:

Meni skoro u suggestions izasla ona tekma kad je Kasano sa'ranio Inter, tacno se secam da je cale vikao ovaj mali je car pre nego sto je dao gol, imao je tipa 17 godina tad. :D

I one dve sezone (mrzi me sad da tacno guglam koje) kad Perudja sjebe Juventus po pljusku i Lacio sjebe Inter, mislim Ronaldova poslednja tekma tamo) sto su bile resene u poslednjem kolu, eh staaaari dobri fuzbalj. :wub: 

Link to comment

Taj angazman Lipija pamticu uglavnom po tome kako je kinjio Roberta Badja, a ovaj je za inat igrao na max kad ga ubaci kao izmenu. Toliko su se mrzeli da je Morati resio da otpusti jednog od njih, Lipija ako se ne plasira u LS, Badja ako Lipi ostane, plus je Roberto i sam rekao da ne namerava da igra vise nijednu sezonu sa njim na klupi. Lipi nije imao izbora u plejofu kad se odlucivalo o mestu u LS i ubacio je Badja u sastav protiv Parme. Ovaj igra utakmicu sezone, daje gol iz slobodnjaka i drugi iz poluvoleja sa 18 metara i uvodi Inter u LS. Lipi nece ni da prokomentarise njegovu igru, na direktna pitanja novinara dvaput ponavlja "odigrali smo odlican mec". Ostaje na klupi, Badjo odlazi. 

 

 

Link to comment

Badjo (inace meni jedan od omiljenih igraca) je imao bas nesvakidasnju karijeru za jednog superstara. Zlatna lopta '93, najbolji igrac Italije na dva SPa, igrao za 3 najveca kluba u Italiji, a (osim par sezona u Juventusu) nigde ga nisu tretirali kako mu dolikuje. Mada je i on zajebana licnost, pa ima i do toga verovatno, ali talenat i klasa. I onda lik zavrsi u Bolonji godinu dana, pa posle u Bresi. Zamislite da Mesi danas odjebe iz Barselone i krene da igra za Valjadolid. 

 

Inace u tom periodu gotovo nijedan Italijan nije isao van Italije, valjda jer nije bilo preke potrebe, kinta je bila tu i jak fudbal, kuca, mama, zene itd. Danas bi Badjo sa onakvim tretmanom zavrsio u nekom Realu ili Bajernu.

Link to comment
55 minutes ago, goofs said:

Badjo (inace meni jedan od omiljenih igraca) je imao bas nesvakidasnju karijeru za jednog superstara. Zlatna lopta '93, najbolji igrac Italije na dva SPa, igrao za 3 najveca kluba u Italiji, a (osim par sezona u Juventusu) nigde ga nisu tretirali kako mu dolikuje. Mada je i on zajebana licnost, pa ima i do toga verovatno, ali talenat i klasa. I onda lik zavrsi u Bolonji godinu dana, pa posle u Bresi. Zamislite da Mesi danas odjebe iz Barselone i krene da igra za Valjadolid. 

 

Inace u tom periodu gotovo nijedan Italijan nije isao van Italije, valjda jer nije bilo preke potrebe, kinta je bila tu i jak fudbal, kuca, mama, zene itd. Danas bi Badjo sa onakvim tretmanom zavrsio u nekom Realu ili Bajernu.

 

+1

 

Готово сваки тим у Серији А је имао бар једног врхунског фудбалера у својим редовима. Знало се, идеш у Болоњу - чека те Пепе Сињори, идеш у Брешу - чека те Дарио Хубнер, идеш у Венецију - чека те јебени Алваро Рекоба, идеш у Бари - вундеркинд Касано и Иксел Османовски.

Link to comment

U Bolonji i Bresi je razbijao, toga se secam. I dalje je bio lagano jedan od najboljih u ligi. 

Mislim da je bila neka peticija/nesto istovremeno 2002 pred SP, u Brazilu da Romario ide a u Italiji da Badjo ide na SP. 

Beskrajno simpa igrac.

Totija npr. nisam voleo zbog gadne naravi, Inzagija jer je Inzagi, Mancinija se secam samo matorog iz Lacija, al' Badjo, Del Piero, Zola i Pirlo... :smiley_hail:

Link to comment

Bađo simpa??? kad se setim one frćkave kose, pa se primio na budizam...možda je bio podnošljiv je u dresu Breše. Jedino što sam mogao da podnesem od Italijana su igrači koji ne izgledaju kao kapetan Bertoreli, tipa Vijeri ili Vijali bez kose,

Link to comment

Nema to veze sa fudbalom nego sa izgledom, u to vreme izgled mi je bio bitan.  Meni je Sinjori iz Lacija bio strava igrač, al džabe to kad ga mogu zamisliti sa onom frizurom obučenog kao poslednjeg šabana kako žvaće čačkalicu na autobuskoj stanici.

Link to comment
Just now, čekmeže said:

Nema to veze sa fudbalom nego sa izgledom, u to vreme izgled mi je bio bitan.  Meni je Sinjori iz Lacija bio strava igrač, al džabe to kad ga mogu zamisliti sa onom frizurom obučenog kao poslednjeg šabana kako žvaće čačkalicu na autobuskoj stanici.

 

Znam, razumem te skroz, imam ja i sad te tripove. :) Meni je on bas sto kaze Plajvi, beskrajno simpatican. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...