Jump to content
IGNORED

Calcio nostalgija


mrdja

Recommended Posts

Igrao je i Kijeza u jednom periodu, i onaj Bresan sto nije veze imao, ali dao onu golcinu neprevazidjenu. Secam se sa slicica da je rezervni golman bio Taljalatela, nikad nisam video da je branio. :D

Link to comment

Taljalatela bio prvi golman Napolija sredinom 90tih (tj. u drugoj polovini).

 

Meni je bilo zanimljivo koliko je ekipa imalo iste dresove - Napoli Lacio, Inter Atalanta, Juve Udineze, Kaljari Fodja, Roma Pijacenca, Milan Kremoneze....

Link to comment

A Batistuta otisao u Romu i uzeli skudeto sa najacom ekipom ikada, Toti, Montela, Batistuta, Delvekio, Kafu ...

Mada i Fiorentina je bila super simpaticna, steta sto nisu uzeli skudeto.

Link to comment
1 hour ago, John Coltrane said:

Taljalatela bio prvi golman Napolija sredinom 90tih (tj. u drugoj polovini).

 

Meni je bilo zanimljivo koliko je ekipa imalo iste dresove - Napoli Lacio, Inter Atalanta, Juve Udineze, Kaljari Fodja, Roma Pijacenca, Milan Kremoneze....

 

Milan i Fodja su crveno-crni, ne postoji nista slicno Kremonezeovoj crveno-sivoj kombinaciji nigde u svetu koliko znam. Roma i Pjacenca isto imaju drugacije boje, Pjacenca nema zutu/oker boju kao svoju, plus Romina crvena je tamnija. Napoli i Lazio takodje imaju drugacije boje, koje se drugacije i zovu na italijanskom. Napoli su azuri, a Lazio nebesko-plavi (dosta svetlija nijansa). 

 

Ovako napamet, Kaljari, Djenova i Bolonja imaju iste boje, Inter-Atalanta, Juve-Udineze, Torino-Livorno.

 

Meni je vise fascinantno koliko u Engleskoj imaju nemastovite kombinacije boja i koliko velikih klubova ima iste boje. Recimo onu meni ruznu kombinaciju Aston Vile, Vest Hema, Brnlija - cini mi se da ima jos neki klub valjda?

Link to comment
1 hour ago, djeneralche said:

A Batistuta otisao u Romu i uzeli skudeto sa najacom ekipom ikada, Toti, Montela, Batistuta, Delvekio, Kafu ...

Mada i Fiorentina je bila super simpaticna, steta sto nisu uzeli skudeto.

 

Fiorentina je jednom samo bila treca, nijednom nije bila ni vicesampion u to vreme.

Link to comment
1 minute ago, Meazza said:

 

Milan i Fodja su crveno-crni, ne postoji nista slicno Kremonezeovoj crveno-sivoj kombinaciji nigde u svetu koliko znam. Roma i Pjacenca isto imaju drugacije boje, Pjacenca nema zutu/oker boju kao svoju, plus Romina crvena je tamnija. Napoli i Lazio takodje imaju drugacije boje, koje se drugacije i zovu na italijanskom. Napoli su azuri, a Lazio nebesko-plavi (dosta svetlija nijansa). 

 

Ovako napamet, Kaljari, Djenova i Bolonja imaju iste boje, Inter-Atalanta, Juve-Udineze, Torino-Livorno.

 

Meni je vise fascinantno koliko u Engleskoj imaju nemastovite kombinacije boja i koliko velikih klubova ima iste boje. Recimo onu meni ruznu kombinaciju Aston Vile, Vest Hema, Brnlija - cini mi se da ima jos neki klub valjda?

 

Kaljari i Djenova, da moja greska. Ostalo vec cepas dlaku.

 

Kremoneze je igrao u crveno sivoj prugastoj i Milan nikad nije izasao u prvoj garnituri protiv njih (kao i obrnuto).

Roma je imala tamno crveni dres i beli sorc, a Pjacenca skroz crvena pa su i oni menajli garniture. Tu je i Perudja gore crvena dole bela.

Napoli i Lacio gore plavo dole belo.

 

Ako vec cepamo dlaku, Livorno nije igrao 90tih prvu ligu.

 

 

Link to comment
30 minutes ago, Meazza said:

 

Milan i Fodja su crveno-crni, ne postoji nista slicno Kremonezeovoj crveno-sivoj kombinaciji nigde u svetu koliko znam. Roma i Pjacenca isto imaju drugacije boje, Pjacenca nema zutu/oker boju kao svoju, plus Romina crvena je tamnija. Napoli i Lazio takodje imaju drugacije boje, koje se drugacije i zovu na italijanskom. Napoli su azuri, a Lazio nebesko-plavi (dosta svetlija nijansa). 

 

Ovako napamet, Kaljari, Djenova i Bolonja imaju iste boje, Inter-Atalanta, Juve-Udineze, Torino-Livorno.

 

Meni je vise fascinantno koliko u Engleskoj imaju nemastovite kombinacije boja i koliko velikih klubova ima iste boje. Recimo onu meni ruznu kombinaciju Aston Vile, Vest Hema, Brnlija - cini mi se da ima jos neki klub valjda?

 

samo jos scunthorpe nosi claret and blue, sto je meni bas lepa kombinacija.

Link to comment

 

Uvek sam smatrao da u Italiji imaju najsarenolikije i najraznovrsnije kombinacije dresova. Gde jos postoje roze ili ljubicasti dresovi? :) Ima sve, od prugastih u raznim bojama, do jednobojnih u svim nijansama. I moj omiljeni: trobojni dres Venecije sa svojom crno-narandzasto-zelenom kombinacijom:

 

b29b0c2e594d5229b99a64cdfd3d0ce4.jpg

 

Ili cetvorobojni Samp:

 

gianlucca-vialli-roberto-mancini-sampdor

Edited by Meazza
Link to comment

Samp i Parma najlepsi dresovi.
 

6 hours ago, Glass Joe said:

Interov dres iz sezone 97 98 samo za kup Uefa, horizontalne sivo crne pruge sa zutim brojevima je najmocniji bio


I ovaj takodje, secam se kako Ronaldo tribla™ Markedjanija u njemu, nigde nije bio da se kupi, pa sam imao onaj Pirelli standardni. :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...