Jump to content
IGNORED

Calcio nostalgija


mrdja

Recommended Posts

Sva tri Ronalda su bolji nego Zidane. 

 

Ali niko od njih nije ni blizu pravom velikanu kakav je bio Lamberto Zauli. 

 

Kakav je gol onomad dao Chelseaju u polufinalu kupa kupova :wub:

Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment

Xavi je najveca faca ikada. Nisam ga nikad video da je pogresio. Osim toga, i osvojio je vise od ove dvojice. Ali da, grandmothers & frogs. Pirlo je ogromna faca takodje. 

Posvecujem ovaj post svim onim spicevima koji nikad nisu stigli da budu Ronaldo: 

Muzzi, Cozza, Marazzina, Poggi, Dionigi, Ferrante, Maniero, i mnogi drugi zabarski Spalevici. :D Najbolja sorta ljudi. 

Link to comment

Ronaldo je trebalo da bude MJ fudbala. I mozda bi i bio da je ostao u Barsi gde bi mu protivnici bili svileni la-ligasi (videti golove protiv Valensije i Kompostele).

 

Sigurno je imao visi ‘peak’, kako vole da kazu ovi sa Tribine, od bilo kog drugog igraca u istoriji fudbala. Niko mu nije kriv sto je otisao u Serie A gde su mu se ‘Mesari’ usrali u zivot.

 

Jedino taj ‘vodja’ argument nikako ne pije vodu jer je Inter vodio tek do titule Uefa kupa i vicesampiona da bi onda poslednju od pet sezona iskoristio da se spremi za WC, osvoji ga, i onda napravi Durant-move i pobegne u Galaktikose. Jak vodja.

 

Na kraju ga vecina ljudi i smatra vise za fudbalera Madrida nego Intera i za tek drugog najboljeg Ronalda.

Link to comment

U sezoni 2002 je inter kolo pre kraja bio prvi na tabeli. Pobeda u Rimu donjela bi im scudetto. Sve je bilo spremno za spektakl i slavje, ceo stadion je navijao za inter ali iž se je Lazio kvalitetno usrao u zivot i pobedio 4:2. Na kraju je inter zavrsio treci i morao u kvalifikacije za CL.

Link to comment
9 hours ago, Zico said:

Od tih manje poznatih, jedan od omiljenih mi je i Liverani, sporija (ako je to moguce) verzija Pirla za siromasne. 

 

Kad je Cragnotti vidio da Mendieta i Fiore ne mogu zamijeniti Nedveda i Verona, doveo je Liveranija da malo stabilizuje sredinu terena. U to vrijeme je bilo zajebano igračima tamnije puti u Laziju zbog idiota na tribinama (Winter), a Liverani ima majku Somalijku. Kao da to nije dovoljno, onda su se pojavile fotke Liveranija, full-obučenog u Rominu opremu, sa proslave scudetta koji mjesec ranije. :lol::isuse:

 

.

Ronaldo v Zizou... Ronaldo do 1998. je uporediv samo sa nekim uraganom ili tako nekom silom prirode. Od 1998. je on primarno goleador (onda kad je zdrav). Malo jest smiješno da je svakom njegovom klubu krenulo tek kad su ga prodali mada i tu ima fusnota (PSV-u je pomogao Bosman jer se raspao ONAJ Ajax; Inter je dočekao potvrdu teorija zavjere godinama nakon njegovog odlaska) no tako je. Možda su njegovi timovi previše fokus stavljali na njega, a bez njega postajali kompaktniji.

Link to comment
9 hours ago, Sleepy Floyd said:

Jedino taj ‘vodja’ argument nikako ne pije vodu jer je Inter vodio tek do titule Uefa kupa i vicesampiona da bi onda poslednju od pet sezona iskoristio da se spremi za WC, osvoji ga, i onda napravi Durant-move i pobegne u Galaktikose. Jak vodja.

 

"Vodja" po mom misljenju znaci borac na terenu, neko na cijim krilima tim pobedjuje i igra dobro. Ja apsolutno dopustam da Ronaldo nije lider tipa Mateus, Ramos, Maradona, Krojf - ali to nije ni Zidan i nisu ni mnogi drugi igraci koje obicno smatramo najboljim u istoriji. Kakav je to vodja koji svako malo ima zute minute i dobija crvene kartone, a da nije zadnji vezni ili stoper? 

 

Sta da se radi. Ronaldo je bio cudo prirode koje je zavrsilo na pogresnom mestu u pogresno vreme. Cinjenica je da je posle onakve povrede i igranja pod onakvim okolnostima uspeo da osvoji boginju kao protagonista (doduse na ramenima Rivalda i na blago receno sumnjivom turniru) i promeni nacin igre tako da i dalje bude jedan od najboljih na svetu dovoljno govori o kakvom se materijalu radi. Ima dve skole misljenja o ovome: neki su razocarani njegovom ukupnom karijerom, a neki smatraju da nije zavisilo sve od njega i uzimaju u obzir kontekst svega sto se desilo.

 

Inace, u realnom vremenu sam mrzeo Ronalda. :lolol: Smatrao sam da nije fer da neki tim sme da ga ima, toliko mi je preterano delovao kad god uzme loptu. No to nije sad vazno... 

 

Link to comment
10 hours ago, Sleepy Floyd said:

Ronaldo je trebalo da bude MJ fudbala. I mozda bi i bio da je ostao u Barsi gde bi mu protivnici bili svileni la-ligasi (videti golove protiv Valensije i Kompostele).

 

Sigurno je imao visi ‘peak’, kako vole da kazu ovi sa Tribine, od bilo kog drugog igraca u istoriji fudbala. Niko mu nije kriv sto je otisao u Serie A gde su mu se ‘Mesari’ usrali u zivot.

 

Jedino taj ‘vodja’ argument nikako ne pije vodu jer je Inter vodio tek do titule Uefa kupa i vicesampiona da bi onda poslednju od pet sezona iskoristio da se spremi za WC, osvoji ga, i onda napravi Durant-move i pobegne u Galaktikose. Jak vodja.

 

Na kraju ga vecina ljudi i smatra vise za fudbalera Madrida nego Intera i za tek drugog najboljeg Ronalda.

 

:laugh:

Link to comment

Napisano je ovde odavno - debelog apsolutno svi volimo, ali apsolutno svi. Svugde su podeljena misljenja osim oko njega, da sad napravimo imaginarni kostur i duele svih koje smatramo za muda, Zubo bi pokidao sve i jednog, dileme nemam. I nije mi jasno sto se poredi sa Zidanom, to je kao porediti Nestu i Albertinija npr. 

Glede celavog - Mozda nisam u pravu, ali meni se cini da je psiholoski faktor kod trenera mnogo vazniji nego bilo kakvi predjasnji uspesi i taktikalije™. Pominjana 'druga kolona' FM-a za Zidana. Covek ima nesto definitivno, pobednik je, pola karijere je odigrao preko kurca i uvek najbolje igrao kad se najvise racuna - pa i u tom finalu kad je nab'o Materacija zveknuo je Panjenku u finalu SP, to samo najvece face rade. 2 gola glavom u finalu SP. Volejcina protiv Leverkuzena. Cele eliminacije SP 2006. Gomila igraca danasnjeg Reala je odrastala gledajuci fudbal u kojem on pobedjuje i krade show. Verovatno gomila trenera pre i posle njega znaju poso™ bolje™ od njega, ali mnoge igrace jednostavno za to boli kurac i ne postuju coveka koliko Zidana. Ovo vazi i za Gvardiolu (u manjoj meri, srazmerno uspesima u igrackoj karijeri i njenoj koncentrisanosti na Barselonu - pre svega uticaj na Xavija, Iniestu, Busquetsa, itd.) i Ancelotija recimo. Vazi i za Djordjevica u kosarci (nije uzeo tozla, ali razumemo se). Kult i autoritet licnosti. Verujem da svi zele da uce od idola i heroja, od ljudi koji citav zivot pobedjuju, mnogo vise nego od profesora i pametnjakovica™. 

Ne mogu da objasnim striktno fudbalskim/sportskim argumentima, ali sam siguran da Real ne bi vezao 3 LS s nekim drugim. (kao sto uostalom i nije) To pobednistvo™ se dobija od trenera. I mislim da je Zidan jedan od najvecih ikada po tom pitanju. On covek vise ne mora nista u zivotu, bole ga paja.

Link to comment
53 minutes ago, Plajvi said:

Ne mogu da objasnim striktno fudbalskim/sportskim argumentima, ali sam siguran da Real ne bi vezao 3 LS s nekim drugim. (kao sto uostalom i nije) To pobednistvo™ se dobija od trenera. I mislim da je Zidan jedan od najvecih ikada po tom pitanju. On covek vise ne mora nista u zivotu, bole ga paja.

 

Gledao sam neki dan isječak sa treninga Reala gdje Zidane učestvuje u šuterskom treningu (je li to neko stavio ovdje ili na Twitter, nemam pojma). Onakvo spuštanje i dodavanje lopte igračima glavom, prsima, kurcem, čime već ne, je dovoljno za respekt kod svjetskih zvijezda, posebno ako se uzme u obzir da je Zizouov prethodnik bio 1 Rafa (lik kojeg jako cijenim, ali nema šanse da on lično utjera strahopoštovanje Ronaldu, Ramosu i drugim zvijezdama). K'o ona bapska priča kako je Cruyff Romariju i Stoičkovu pokazivao ko je tata fudbala. Alfa mužjak, jebi ga. Osvojio sve što postoji, zna uraditi loptom sve što se može uraditi i, na to sve, znaš da mu nije problem da te nabode glavudžom pred milijardu ljudi.

 

Kad je u pitanju Debeli Ronaldo, Dario Šimić je pričao o njemu i Vieriju. Trening im je, kaže, bio posljednja stvar na pameti, to je samo ganjalo pičku. Vieri je na zid valjda kačio gaćice svih žena sa kojima je bio. Bila je i ona priča da je Ronaldovu Milenu kresnuo Seedorf pa da je zbog toga Ronaldo i otišao u Real.

Link to comment
2 minutes ago, ArleKino said:

 

Gledao sam neki dan isječak sa treninga Reala gdje Zidane učestvuje u šuterskom treningu (je li to neko stavio ovdje ili na Twitter, nemam pojma). Onakvo spuštanje i dodavanje lopte igračima glavom, prsima, kurcem, čime već ne, je dovoljno za respekt kod svjetskih zvijezda, posebno ako se uzme u obzir da je Zizouov prethodnik bio 1 Rafa (lik kojeg jako cijenim, ali nema šanse da on lično utjera strahopoštovanje Ronaldu, Ramosu i drugim zvijezdama). K'o ona bapska priča kako je Cruyff Romariju i Stoičkovu pokazivao ko je tata fudbala. Alfa mužjak, jebi ga. Osvojio sve što postoji, zna uraditi loptom sve što se može uraditi i, na to sve, znaš da mu nije problem da te nabode glavudžom pred milijardu ljudi.

 

Kad je u pitanju Debeli Ronaldo, Dario Šimić je pričao o njemu i Vieriju. Trening im je, kaže, bio posljednja stvar na pameti, to je samo ganjalo pičku. Vieri je na zid valjda kačio gaćice svih žena sa kojima je bio. Bila je i ona priča da je Ronaldovu Milenu kresnuo Seedorf pa da je zbog toga Ronaldo i otišao u Real.



I ovo: 

:wub:

 

Link to comment

Ronaldo, pa Batistuta, pa Bađo, pa on, tj njegova levica:

 

 

Legendarni Bepe Sinjori

 

(Del Pjero je ipak bolje igrao u Evropi nego Seriji A)

 

Najpotcenjeniji italijanski napadač 90ih, nije ga voleo Saki, nije ga cenio ni Erikson. Osvojio samo Intertoto kup.

Edited by dillinger
Link to comment

Saki ga je stavio u sredinu terena 1994, igrao je levog spoljnog i to odlicno, imao je i odlican centarsut i par asistencija. Ali u finalu se sasrao pa umesto njega ubacio Bertija...

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...