Jump to content
IGNORED

Calcio nostalgija


mrdja

Recommended Posts

Možda sam isuviše sklon da veličam taj period fudbala jer sam tad najviše pratio, ali mrtva mi je trka između Zube i Zidana za najboljeg igrača posljednjih 30-ak godina. Ne znam za koga bih se prije odlučio, Zubu sam više volio da gledam, bio je igrač za ćejf, ali to kako je Zizu dominirao na terenu, kako je uvijek bio najbolji je jednostavno bila fudbalska poezija. 

Link to comment

Zidan vs Ronaldo.

 

Zidan je:

- bolji paser

 

Ronaldo je:

- jaci

- neuporedivo brzi s loptom

- neuporedivo bolji u 1 na 1

- neuporedivo bolji finiser i opasniji po protivnika

 

Zidan je profesor fudbala, Ronaldo je ovaplocenje fudbala.

Link to comment

Zidan je bio bolji za ekipu u kojoj je igrao, imao je ono što bi ljubitelji FM rekli, bolju drugu kolonu, te mentalne aspekte, bio je jbg, pravi vođa, čovjek od koga je i ka kome je išlo sve. Gospodar terena, gospodar dešavanja na istom. 

Link to comment

Ronaldo je bio sve to takodje. Na SP 98 bio je alfa i omega, Ronaldo = Brazil na tom sampionatu. U Interu je bio neprikosnoveni vodja, onaj koji probija led i cini svoje saigrace boljim. I ne razumem otkud je sad Zidan sinonim za mentalnu snagu ako je naseo na provokaciju u finalu SP. Uostalom, to nije ni vazno - Dunga ili Simeone su bili veci ratnici na terenu od obojice, pa sta? Siguran sam da ni sam Zidan ne bi stavio sebe u istu recenicu sa Ronaldom.

Link to comment

Ispašće da napadam Ronalda, kog obožavam, a to neću da radim - jednostavno, neka ostane na "grendmadrs end frogs" i da se slažemo da se ne slažemo. Mislim da sam i stavio kao ogradu da ne znam koga bih od njih dvojice stavio na prvo mjesto.

Link to comment
1 hour ago, Meazza said:

A da je Zidan bio bolji za ekipu u kojoj je igrao znaci samo jedno: da je ista ekipa jaca sa Zidanom nego sa Ronaldom.  Izvini, ali - nema sanse. :)

-1

Svicuj samo zubonju i zizua u finalu i gledaj kako brazil jede francusku sa 5:0.

I naravno da je zidan bio bolji 1 na 1

Link to comment

Pazi, tehnički nisam siguran da je Zuba bolji. Zizu je imao neviđenu kontrolu lopte, neviđenu nogu. Sjeti se gola u finalu LŠ. Ili onih rolinga kojima je ponižavao protivnike.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...