Jump to content
IGNORED

moja prva(druga, treća) ploča


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

13599_966015090091451_246231268158731442

 

 

video danas ovu naslovnu zabavnika iz 1983 i kao da sam prošao kroz vremeplov. sećam se ovog broja i prikaza albuma koji je pisao petar janjatović i reči pesme "da li da ostanem ili odem".

apsolutno ništa nisam znao ni o punk-u ni o klešu, a ni o životu, al mi je nešto privuklo pažnju. sačekao prvu priliku, otišao do muzičkog magazina na terazijama, koji mi je posle postao omiljena radnja, naročito deo u suterenu i kupio svoju prvu ploču. the clash combat rock, u izdanju ljubljanskog suzija.

 

combatrock.jpg?quality=80&w=600&h=600

 

 

hvala petru janjatoviću na onom tekstu

Link to comment

prva

104707265

druga

87543391

prva koju sam tražila da mi kupe

LP-OLIVER-MANDIC-PROBAJ-ME_slika_O_84342

 

na ovoj ploči bila je pesma, samo nebo za. moja najbolja drugarica i ja smo obožavale tu pesmu. vrtele smo se oko svoje ose, glumile da smo poludele, vriskale, poludeću, poludeću i to nas je beskrajno uveseljavalo. vaspitačica u obdaništu je pitala ko ima ploču da donese da slušamo na gramofonu i ja sam se javila. moja majka se kikotala i prvo je rekla da nemamo tu ploču, pa da je izgrebana i da ne može da se sluša... ja sam kukala da kupi novu sve dok nije popustila. i na kraju sam je odnela u obdanište :D

a da... i posle su nas sve streljali pošto je bio komunizam.

Link to comment

te dečije nisam računao. iz tog perioda sam najviše gotivio minju subotu i singlicu išli smo u afriku, a druga je bila saša aleks

Link to comment
13 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

saša aleks

Direktor Defense Roada, ako je neko zaboravio onu cuvenu firmu iz Djindjicevog vremena, koja je remontovala drumove po novoj, demokratskoj Srbiji, sa sve Buhom i kompanijom...

Bese posle one paljevine masina na placu zbrisao u neki Cikago, mislim da se vratio pre neku godinu.

Zapamcen kako za vreme Paniceve izborne kampanje kada je u sred dnevnika RTS objavljen prilog kako igra tenis sa Panicem.

Karijeru poceo prevarom jedne Ruskinje jos negde u prvoj polovini 80-ih, kada je optuzen da ju je doveo u SFRJ sa zbirkom skupocenih ikona koje je prodao i nestao...

Link to comment

jel se racunaju singlice? ansambl radoja mitrovica barajevca

 

ansambl-radoja-mitrovia-sandokan-diskos.

 

ne mogu naci na netu a bilo je. Nista onda malo bledi original da se prisetim.

 

 

 

Edited by francuski sobar
Link to comment

Dok sam kao klinac živeo u Nemačkoj, ako se dobro sećam, ovo je bila prva singlica koju sam tražio nakon što sam pesmu čuo u popularnoj Hit Paradi ZDF-a:

kreutz.jpg

 

 

Ali ploča posle koje sam počeo ozbiljno da slušam i sakupljam muziku ipak je bila:

R-936664-1497389381-6538.jpeg.jpg

Leta 1986. u nekoj maloj robnoj kući u Vodicama isplakao sam tadašnjih 1600 dinara od ćaleta za ovu kompilaciju, nakon što me je mesec dana pre toga gledanje filma A Hard Day's Night hipnotisalo. Ceo sprat je gledao u klipana od 12 i po godina kako cmizdri dok ubeđuje matorog da mu da pare. Jedva je popustio. Da je znao da ću sledećih nekoliko godina svaki skupljeni dinar da trošim na ploče i kasete, verovatno bi me nalupao i izveo napolje.  

Link to comment
On ‎22‎.‎8‎.‎2018‎. at 23:46, francuski sobar said:

jel se racunaju singlice? ansambl radoja mitrovica barajevca

 

ansambl-radoja-mitrovia-sandokan-diskos.

 

ne mogu naci na netu a bilo je. Nista onda malo bledi original da se prisetim.

 

 

 

 

sandokan.jpg

Link to comment

Drugarov izbor i prvi paket ploča koji smodoneli u našu zgradu, sastojao se od tri ploče:

 

 

 Odmah presnimljeno na kasetofon i vrtelo se jedno mesec dana bez prekida.

 

Edited by zmanic
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...