Jump to content
IGNORED

Kipar


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Ne znam koliko je Pafos zanimljiv u februaru, osim ako ne juris Zvezdine fudbalere koji su tamo na pripremama :tongue: drzi se se bolje Larnake, ima tu dobre klope plus je feberuar  veme kada se flamingosi sele pa mozes da ih vidis na slanom jezeru.

Edited by *edited by mod
Link to comment
12 hours ago, Milosh76 said:

Sta videti 4 dana na Kipru u februaru? Uletela mi neka rupa u poslu i mogu da izdvojim 4-5 dana krajem februara da pobegnem iz bg i ideja je da se ide u toplije krajeve. Zahvaljujuci wizzu karte do Larnake su bezobrazno jeftine, pa sam mislio da sa zenom iskoristim priliku.

 

Dakle, osim Larnake sta jos moze da se obidje za tako kratko vreme? Pafos recimo, Nikozija?

 

Koliko je zaebano voziti kontra stranom? Da se koncentrisem na bus/voz ili da iznajmim auto ? :D 

u slicnoj varijanti smo bili pre 4 godine.

sto se tice pafosa,malo je dalje, koliko to daleko moze biti na kipru :) u gradu smo bili samo uvece, preko dana se muvali po akamasu, nacionalni park na samom severozapadu. prelepo.

usput u povratku svratili do limasola.

odatle isli na trodos. gore je bilo snega, tako da je bilo mesta i za zezanje po snegu. jos bolja je stvar kad se spustis posle na obalu i kupanje. voda jeste hladna u februaru, ali podnosljivo. mada ovo je subjektivni osecaj :)

boravak u larnaki smo iskoristili za izlet i do nikozije, gde obavezno treba preci i u turski deo u kome kao da je vreme stalo u godini turske invazije.

bili i do aja nape i tog dela, samo prosli, ima prelepih plaza. naravno morao sam da se okupam.

u larnaki i pomenuti flamingosi.

generalno ima bas puno zanimljivih mesta za posetiti.

 

sto se tice hrane, svuda ces naici na dobru klopu.

 

sto se tice kretanja po ostrvu, preporucujem rent a car. voznja kontra stranom zeznuta bas u startu, imao sam srecu pa sam odmah sa aerodroma izasao na autoput za pafos. ne znam kako bi se snasao da sam morao odmah da uletim u grad :) grebao u pocetku tapacir, trazeci menjac sa desne strane. posle nekog vremena se naviknes. ali svako jutro nova avantura :) 

 

zanimljivost jedna: u povratku, istim letom isao i buduci trener zvezde, miloje, koji je pricao sa nekim likom da nema sanse da se vrati u blato srpskog fudbala i da je vucic zlo koje nece sici mirno sa vlasti :laugh:

 

ako te jos nesto zanima, pitaj, da osvezim i ja svoj secanja malo

 

Edited by triple_nippled
Link to comment

Pa da, britanski uticaj. Moj turisticki utisak je da je Kipar vise britanski nego grcki. 

 

Osim turskog dela. On je stvarno turski. :D

 

Obavezno predji na turski deo. Neces moci rentiranim automobilom. Znaci, nekako do Nikozije, pa kroz Nikoziju do turskog dela, pa dalje kako zelis. Mis mo isli u Girne i vredelo je. 

 

Forumas CPP je na licu mesta (bio?), sve sto pise o Kipru je vrlo vredno. Pogledaj topik o planovima za letovanje. 

Link to comment

Sto vise citam vase komentare i iz drugih izvora, sve sam dalje od odluke da odem na Kipar. Nekako na prvu loptu mi ne odgovara, a sa druge strane, nije letnja sezona, nego sezona bezanja od zime :D

 

Tako da cu preskociti Kipar ovaj put i verovatno se vratiti svojoj vecnoj ljubavi, Italiji

 

Hvala svima na savetima

Edited by Milosh76
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Planiramo odlazak u Ayia Napu, na desetak dana. Iščitao sam sve što je CPP napisao, i ovde, i na drugoj temi (zaista veliko hvala na iscrpnosti!), pa me sada interesuje - kakva su skorašnja iskustva? Da li i dalje preporučuješ više Protaras? Generalno, uglavnom ćemo biti na plaži, diskaći i noćni život nas ne zanima, potrebno je da može lepo da se spava, i da obala ne bude daleko...

 

Edit: Zaboravih napisati da bismo išli u drugoj polovini septembra ili prvoj polovini oktobra.

Edited by notenoughreasonsforclaire
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...