Jump to content
IGNORED

Kipar


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Jel isao neko u turskom delu kipra? idem tamo ove godine, a vec sam bio u grckom. moracu da letim preko stambola zato sto ovde ne garantuju da mozes da prodjes granicu ako sletis u grcki deo. cenim da je to bullshit, ali ne smem da rizikujem posto idem sa cerkicom. dajte neka iskustva ako ste bili tamo, sta raditi, gde ici?

Link to comment
1 hour ago, Кристофер Лумумбо said:

Jel isao neko u turskom delu kipra?

Prvo nauči gramatiku pa da pričamo dalje.

Jebeni Bugari <_<

Edited by Moća
Link to comment
1 hour ago, Кристофер Лумумбо said:

Jel isao neko u turskom delu kipra? idem tamo ove godine, a vec sam bio u grckom. moracu da letim preko stambola zato sto ovde ne garantuju da mozes da prodjes granicu ako sletis u grcki deo. cenim da je to bullshit, ali ne smem da rizikujem posto idem sa cerkicom. dajte neka iskustva ako ste bili tamo, sta raditi, gde ici?

Nije često, ali MOŽE se desiti da te vrate sa aerodroma u Larnaki ako kažeš da ideš na turski deo Kipra (a pitaće te, verovatno). Ja sam išao prošle godine u Limasol, i nedelju dana pre nego što sam otišao je cela grupa srpskih turista vraćena sa aerodroma, jer su išli da letuju na turski deo. Sa druge strane, kiparski Grci smatraju bilo kakvo sletanje na turski deo Kipra ilegalnim ulaskom u zemlju, pa ako imaš nameru da ideš na grčki deo tokom boravka tamo, možda je pametnije da odustaneš od te ideje. Štaviše, nije loše raspitati se da li možeš da prođeš bez pečata Severnog Kipra u pasošu, jer sam načuo da čak i policija u Grčkoj na granici zna da pravi probleme zbog toga, da ne govorim o grčkom delu Kipra.

 

Btw, mislim da imamo temu o Kipru, mogla bi moderacija da spoji...

Link to comment
  • 2 weeks later...

ne vole grci kad se ide u turski deo, bas ne vole. u fazonu su, mogo si i na kosovu da letujes kad si vec tako pametan... 

 

ja npr gotivim i grke i turke, al kad mi je do ovih drugih odem lepo u tursku. tamo tek imas letovalista kolko ti dusa hoce a i mnogo zanimljivijih lokacija da obidjes nego na kipru... 

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 24.8.2018. at 12:22, Bright Billy said:

ne vole grci kad se ide u turski deo, bas ne vole. u fazonu su, mogo si i na kosovu da letujes kad si vec tako pametan... 

 

ja npr gotivim i grke i turke, al kad mi je do ovih drugih odem lepo u tursku. tamo tek imas letovalista kolko ti dusa hoce a i mnogo zanimljivijih lokacija da obidjes nego na kipru... 

 

Wrong, sve što je istorijski zanimljivo jeste na teritoriji medjunarodno nepriznate republike Severni Kipar. Južni je do turske intervencije 1974. godine bio skup ribarsko - čobanskih selendara + turske kasabe Larnaka a Limasol.

 

Osim Paphosa i Kouriona.

Link to comment

severni kipar je do jaja ako imate malo dete i ne palnirate mnogo da se cimate. vrhunske plaze, voda 29 stepeni, bukvlano si ceo dan u vodi. ako hocete da se cimate onda jbg, bolje neka druga destinacija. klima je takodje fantasticna, nema vlage, uvece je bas super, mi smo spavali bez klime. usluga je dobra, ali nije bas kao u turskoj. svaki hotel ima neki veliki kazino gde dolaze turci jer je u turskoj kocka zabranjena, prvo vece sam bio dobar 850 evara i nisam vise ulazio :D

 

na aerodromu samo kazete da vam ne udare pecat u pasos jer ako hocete da idete u grcku na more pasos mora da se menja.

Link to comment

A gde si bio smesten? 

 

Mi smo bili u Kireniji-Girne na jednodnevnom uradi-sam izletu. Delovalo mi je da se nemamo gde okupati :(

 

Na prelasku iz grčkog u tuski deo nam nisu lupili pečate u pasoše. Isto nekonstatovanje u povratku. 

Edited by pacey defender
Link to comment
  • 5 months later...
On ‎13‎.‎8‎.‎2018‎. at 7:14, pacey defender said:

Na topiku o planovima za leto, avgust 2015, postoji serija postova. Imamo insajdera tamo.

Nasao sam, evo od ovog posta pa na dalje,  ako nekome bude trebalo da ne trazi:

 

 

Izgelda da @CPP vise ne pise na forumu, sto je steta.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...