Jump to content
IGNORED

Sharp Objects


Bojan

Recommended Posts

  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bojan

    17

  • darling

    15

  • ToniAdams

    12

  • Arkadija

    6

Gledao prvu ep. Svidja mi se, zanimljivo pripovedaju, pri tom ne mislim na eventualne tragove, naznake i sl. to me ne zanima, nego na to kako nam otkrivaju likove i (njihove) istorije. 

 

I jbg, Ejmi je macka, a i slusa dobru mjuzu :) 

Link to comment
On 14.8.2018. at 16:13, Arkadija said:

 

To isto sam pomislila. Kako klinka od 13 godina, bas svako vece smugne iz kuce, orgija po relativno malom mestu, a keva i cale ni da primete da ona nije kod kuce

Pa roditelji su debili, u svakoj drugoj sceni nam to pokazuju. Imaju neku svoju stvarnost i ne jebu živu silu. Ima takvih roditelja a bogumi i dece takvih roditelja koja najebu.

Ok serija. 

Link to comment

Jasne su mi sve nijanse rodnih uloga, zenskosti i feminizma, te pogleda na njih, koje serija prikazuje ali napomenite me da prebacim na drugi kanal ako jos nekad naidjem na kucu za lutke u tv seriji. Slicno vala vazi i za egzoticne psihicke boljke, pa neka su podignute na nivo simbola. Ova serija plese na ostrici ostrog predmeta izmedju ozbiljnog parceta tv-a i najjeftinijeg filma. Big little lies je za Sharp objects i mama i tata, rodno ravnopravno.

Link to comment

Sledeće nedelje je poslednja epizoda.

 

Negde sam se nadao da bi mogli u ovoj (sedmoj) epizodi otkriju ubicu. Jer ja sam posle šeste epizode kao imao neku pretpostavku ko bi to mogao biti pa mi se učinilo da bi i drugi mogli biti navedeni na taj pravac i pripremljeni za sedmu epizodu. Naročito, što je šesta bila nešto sporija. Ipak, ova sedma epizoda je razotkrila lik majke (mislim do kraja i da tu nema šta da se doda), dok je zaokruživanje misterije ostavljeno za poslednju epizodu (nadam se).

 

Režija je dobra, gluma je dobra, ali generalno ključ će ipak biti u onome što je sama autorka (Gillian Flynn) postavila. Tu se radi o ženskom besu koji se prikazuje kroz lik antiheroine. Njoj ne treba zaštita i u tom pogledu ona je u stanju da snosi posledice i onih svojih odluka koje su joj nanele štetu i bol. Igra hrabro i vešto manipuliše kako bi ovladala situacijom na način koji je zamislila. Često je u blizini smrti što je u krajnjoj liniji oslobađa straha.

 

Jasno je da Kamil ne odgovara u potpunosti ovoj slici, ali je jasno da je ona ovde neki povezujući faktor kroz koji će se složiti cela slika.

 



Kin je uhapšen, ali ne mislim i dalje da je ubica. S obzirom na ovo gore što sam napisao, morao bi to biti neki ženski lik. Što se Adore tiče, može imati udela, ali mislim da je ovo što smo videli u sedmoj epizodi njeno potpuno razotkrivanje, a da je za poslednju epizodu ostavljeno nešto sasvim drugo.

Link to comment
On 21.8.2018. at 0:19, Bojan said:

Sledeće nedelje je poslednja epizoda. Negde sam se nadao da bi mogli u ovoj (sedmoj) epizodi otkriju ubicu.

 

meni se cini da smo ubicu otkrili u sedmoj, i da tu vise nece biti iznenadjenja. 

Link to comment
1 hour ago, darling said:

 

meni se cini da smo ubicu otkrili u sedmoj, i da tu vise nece biti iznenadjenja. 

Quote
Spoiler

ako tipujes na adoru, slazem se. bilo bi sad odvec komplikovano da se sad razvije rasplet za nekog sasvim treceg. ne ocekujem neko iznenadjenje, ali ko zna? kako bilo, slazem se sa morganom da je serija nekako na misice uradjena, sve je nekako preterano, sve previse depresivno, a sve zarad nekakvog arti smeka. lazi bile zabavnije i nekako postenije, zaista...

 

 

Edited by nezvanova
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...