Jump to content
IGNORED

Sharp Objects


Bojan

Recommended Posts

  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bojan

    17

  • darling

    15

  • ToniAdams

    12

  • Arkadija

    6

meni mercedes bio ok, odlicno reziran, super napeto, ali ovo me baš smorilo. nemam pojma, mozda da sam gledala odjednom pa bi i bilo ok, ali ovako pola zaboravim do sledeceg puta, pola ne kapiram sta se desava :blush: fantazije i horor svakako nisu zanrovi koji mi leže. mora da bude baš, baš dobro da bih gledala tako nešto, a ovo me nije ''radilo''.

 

Edited by nezvanova
Link to comment
50 minutes ago, precog said:

castle rock je smor... mada ja ekstremno ne volim kinga i pogledo sam samo prvu epizodu.

 

Castle rock je smor... Mada ja bas volim Kinga

Link to comment

@morgana

 

nisam bila ironicna, nego iskreno zahvalna :D

 

sad kad bi mi prepricala u novom spojleru rasplet u tri recenice i s kim se smuvo najbolji frajer u seriji, bila bih zahvalna, posto posle svega stvarno nemam zelju da potrosim jos 45 minuta do sat vremena zivota na sarp obdzekts. 

 

Link to comment
52 minutes ago, darling said:

@morgana

 

nisam bila ironicna, nego iskreno zahvalna :D

 

sad kad bi mi prepricala u novom spojleru rasplet u tri recenice i s kim se smuvo najbolji frajer u seriji, bila bih zahvalna, posto posle svega stvarno nemam zelju da potrosim jos 45 minuta do sat vremena zivota na sarp obdzekts. 

 

 

Spoiler

majka je trovala i emu i onu umrlu kcerku, a sada i kamil, koja je namjerno dovela adoru u situaciju da joj ova da otrov, tj da je 'lijeci', da bi dokazala da je ubica. adora je uhapsena i, posto su u njenoj kuci nadjena kljesta sa tragovima krvi ubijenih eminih drugarica, osudjena i za trovanja i za ubistva. ema je odselila sa kamilom gdje ova vec zivi, u grad, i zivjele su mirno i srecno, dok ona, ema, iz ljubomore nije koknula i novostecenu drugaricu (jer joj je kamil bila naklonjena). kamil u kucici za lutke nalazi zub, odnosno zube koji sluze umjesto slonovace, za poplocavanje poda, sabere dva i dva, ide spica, pa scene kako ema s one dvije drugarice ubija klinke kojima se sveti zbog paznje koju im adora ukazuje. najbolji frajer se ne smuva ni sa kim. konacno smo slobodni od najgluplje serije u posljednih 5 godina!

 

Link to comment

Ovaj poslednji obrt je na kraju spasio stvar. Bez njega bi serija ispala doista ultra desničarska na način na koji se često i sasvim pogrešno pokušava podmetnuti Paklenoj pomorandži da to jeste, iako naravno da nije.

 

U tom teroru društva nad pojedincem logično je da postoji određena granica do koje je društvo spremno biti na strani pojedinca, posle nje ono se samo revitalizuje u preporod privida sopstvene pravednosti. Gillian Flynn je tim poslednjim obrtom prepoznala romansijerski poriv da svoju kritiku ne podredi jeftinom izlazu u socijalno prihvatljije okvire i ostala je na strani pojedinca, ipak njeno delo iako je proizišlo iz ozbiljnijeg promišljanja, nije uspelo razviti konkretniji kritički izraz.

 

Paradoksalno, meni lično najuspešnija ekranizacija njenog dela je ona u čijoj dramazaciji ona sama uopšte nije učestvovala: Dark Places (2015), čak sam na odgovarajućem PDF-u svojevremeno bio i otvorio topic o ovom skrajnutom filmu. Naravno, taj film je osuđen da ostane skrajnut tim pre što je muškarac (pritom francuz :D ) radio dramatizaciju. Na sličan način na koji je njen naredni film (ovoga puta po tuđem književnom predlošku) u režiji politički naduvanog Stevea McQueena unapred osuđen na slavu, verovatno i na nominacije na kraju godine...

 

 

Edited by Ajant23
Link to comment

Zbindzovao i ja ovo u 3 dana. Ovako odjednom gledano, utisak nije uopšte loš, verovatno bi bio lošiji da sam pratio iz nedelje u nedelju i uporedjivao epizode, detaljnije analizirao...

Možda malo sporiji tok radnje i slabiji kraj, ali sve u svemu sasvim ok.

Dokaz kako dobra produkcija može i od osrednje priče napraviti fin ugodjaj.

Edited by mraki
Link to comment
Just now, ToniAdams said:

Pa ok, realno je mogla bolje. 

Opet je bolje od većine serija koje izlaze.

 

Sve se slažem. Ali bilo je par postova sa gađenjem tipa ovo je nešto najgore ikad, malo sam bio zatečen.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...