Jump to content
IGNORED

Kamera za nadzor bebe?


Recommended Posts

Aj sto za sebe uzimas francusko raspalo auto (umesto recimo proverene Opel ili fau ve)  i kineske mobilne telefone i ostale tehnoloske zajebancije ali bar za bebu se otvori za nesto kvalitetno i skupo, majku mu... Nemoj samo stekati pare od advokature i menadzerisanja, jednom se zivi...

Link to comment

Nismo koristili. Imali smo neka dva raspala voki tokija za bebe (slipi toki?), od kojih nijedan nije radio kako treba... ali smo nekako preziveli. 


Imam prijatelje koji su koristili aplikaciju na telefonu i radilo je ok. Doduse mislim da je njihov klinac generalno dobro spavao pa nije bila frka.

Link to comment

Stvarno, da li vam je kamera bas neophodna? Tj. obican uredjaj za pracenje vam ne radi posao?

Mi smo pre nedelju dana uzeli "babyphone" firme AngelCare po preporuci prijatelja, koji su prosle godine istrazili trziste zbog svoje bebe i dosli do ovog proizvoda koji se dici "maksimalno redukovanim elektrosmogom". Za sad smo mogli i bez toga pored mene, posto sam se pretvorila u svemocni radar, ali je zgodno imati takvo nesto. Uzeli smo najjednostavniji, klasicni model, koji reaguje na promenu zvuka i oglasi se.

Svekar je kupio sad Aventov babyphone sa kamerom za kod njih u kuci (niko nas nije nista pitao, kao ni za mnoge druge stvari), ali vec vidim jednu manu sa prakticne strane: sam uredjaj je dosta veci zbog ekrana, pa ako ides okolo npr. po basti sa tim, nije bas zgodno da ti visi oko vrata ili da ti zauzima ruke. Ja sam tog dana uspela da ponesem sa sobom i spustim negde, pola sata su trazili gde :D

Link to comment

Pa meni je lakše sa kamerom jer ne čujem dobro, a burazer ima kuću na sprat i zbog toga mu je lakše da prati bebu ako siđe da odradi nešto dok ona spava. Ove kamere se kače na wi-fi i onda na telefonu pratiš šta se dešava nema potrebe za nošenjem bilo kakvog drugog uređaja.

Link to comment

Ja imam sličan model (Xiaomi Mijia Dafang) i zgodna stvar je kad stigne notifikacija da se mali pomjera - onda može da se pogleda i filmić ili da se prebaci na prenos uživo.

E sad, mali spava prilično dobro tako da kameru slabo koristim, a s druge strane više sam i kupio jer može da se instalira custom firmware poput https://github.com/EliasKotlyar/Xiaomi-Dafang-Hacks nego što je stvarno bilo potrebe (lakše je opravdati investiciju u igračku pred ženom ;)

Link to comment
  • 1 year later...
On 30.7.2018. at 23:44, I*m with the pilots said:

Svekar je kupio sad Aventov babyphone sa kamerom za kod njih u kuci (niko nas nije nista pitao, kao ni za mnoge druge stvari), ali vec vidim jednu manu sa prakticne strane: sam uredjaj je dosta veci zbog ekrana, pa ako ides okolo npr. po basti sa tim, nije bas zgodno da ti visi oko vrata ili da ti zauzima ruke. Ja sam tog dana uspela da ponesem sa sobom i spustim negde, pola sata su trazili gde :D

Samo da prijavim da je ovaj proizvod prilicno los. Od samog pocetka je slika bila losa, i sto je najveca fora slika bude i koliko-toliko podnosljiva na samom pocetku, ali onda tokom veceri postepeno postaje sve losija do negledljivosti. Takodje, stalno ima nekog suma tako da covek ne moze da razlikuje da li je beba ili sum.

Jedva se nekako suzdrzah da im ne kazem "I told ya" kada su poceli da se zale u poslednje vreme.

 

Ovaj obicni AngelCare koji mi imamo je zbilja zakon.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...