Jump to content
IGNORED

Serie A 2018-2019


crtamOrasi

Recommended Posts

Nije Serie A, ali da pomenemo da je Francesco Tavano (40 godina) odigrao 39 utakmica i dao 28 golova za Carrarese u Seriji C. 

Njegov saigrac Massimo Maccarone (39 godina) je odigrao samo 11 utakmica i postigao 1 gol.

Glavni deonicari kluba su Gianluigi Buffon (inace rodjen u Carrari) i Cristiano Lucarelli.

Ove sezone su igrali kvalifikacije za ulazak u Seriju B i ispali u cetvrtfinalu od Pise koja sada igra protiv Triestine za plasman.

Link to comment
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • crtamOrasi

    335

  • MiddleClass

    188

  • goofs

    165

  • John Coltrane

    151

Top Posters In This Topic

Posted Images

19 hours ago, gervasius twinkleminkleson said:

Fiorentina i zvanično prodata, za manje para nego što je psg platio neymara. Novi vlasnik Italo-americki medijski magnat™, milijarder (za kojeg ja do prije 10 dana nisam čuo) Rocco Comisso. 

 

Pa nek nam je sasrećom. 

 

Rocco Comisso je proslo leto bio blizu kupovine Milans od onog sumnjivog Kineza (koliko god blizu mozes biti u takvim uslovima). Kinez definitivno nije cist, dal je paravan ili prevarant, uglavnom nije hteo da da vecinsko vlasnistvo pa je kupnja propala i uleteo Eliot.

Navodno je veliki zaljubljenik u fudbal, mogla bi da ispadne dobra prica.

Link to comment

Ja bi da ostane Montella, al ako ode, potpisao bi odma za Spalettija. Da se konacno i to desi.

Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment

Спалети је озбиљнији тренер од Монтеле и то поприлично, мислим да би и са овим ростером Фиорентине напао ЕЛ место.

 

У другим вестима Јувентус поново некако изиграва ффп куповином оног Турчина штопера из Сасуола за 15 милиона, док се понуда Атлетика од 25 одбија. Шибицарство на највишем нивоу, сви клубови који не учествују у борби за Европу им једу из руке већ годинама.

Link to comment

Da nije bilo haosa u klubu, napao bi i Pioli EL. Montella zasluzuje da odradi pripreme s ekipom, ali mislim da ce ga ipak mjenjati. Strah me izvjestaja koji najavljuju Gattusa, to bi bilo stvarno komedija

Link to comment

Ја не знам који је ђаво људима са Гатузом тренером. Мени је он 1/1 лик који треба да се лудира по Блиском истоку и скупља паре на име и шунтавило, не знам како ико може да мисли да је он добар тренер, све ми то делује као неки виц.

 

Руи Кошта?

Link to comment

Montela je u svom prvom mandatu u Firenci imao cetvrto mesto u ligi, tri godine zaredom. CL mu je izmakla zbog slabog kotiranja Serije A, ali je zato dogurao do jednog polufinala EL. Potpuno nadrealna prica iz danasnje perspektive, i za njega i za klub.

 

Meni je Gatuzo puno porastao u ocima nakon ovog boravka u Milanu. Covek daje celog sebe poslu, dobar je za man-management, atmosferu u timu, igraci ga uglavnom gotive, a i klub je napustio kao jedna klasa.

Problem je sto je mnogo slab takticar, igra mu je nikakva, predvidiva i jednolicna, i neretko se ne adaptira dobro na igru protivnika. Jbg sa tim ne mozes da ciljas na top plasman lige gde je takticko nadmudrivanje fokus svake utakmice. 

Po meni bio bi dobar za neki tim PL donjeg doma, neki Stouk ili Sandrlend, da im nabije fajterski duh i da jure napred-nazad. Golove ce vec ubacivati nekako, ponekad. Ali ne znam koliko ljudi van Milana na njega i dalje gledaju kao sprdnju.

Link to comment

Управо то што си написао, кад се све сабере он није тренер за Милан.

 

Овај глупи трач са Икардијем одбија да умре. Скроз ми измиче логика иза тога, немамо ми пара за то.

Link to comment

Izgleda da ce u Fiorentini na nekim funkcijama, ne zna se jos tacno kojim [moguce predsednik i potpredsednik] biti Antognoni i Batistuta :wub: 

 

Prade' se izgleda vraca na mjesto sporckog direktora, a Montella ostaje trener. 

 

Meni super, nije naravno nikakva garancija, al makar ce probuditi kakav takav entuzijazam. Samo bi bilo kulje da je Rui SD

Link to comment

Не што би било куље но што би могао да доведе гомилу добрих играча за разумне паре из Португалије. 

О Прадеу имам баш лоше мишљење, где је тај био уопште последњих 5-6 године?

Link to comment

Prade je bio odlican sa Fiorentinom u prvom mandatu, a nije bio los ni u Samp ni sad u Udineseu. Bilo je navodno dogovoreno da se vrati u Samp, al ipak ce u Fiorentinu. Meni je to ok, mada bi vise volio da su isli sa nekim potpuno novim. Ali tim vec ima solidnu kolicinu talenta, bice naravno potrebno uloziti u pojacanja, ali EL nije bas toliko daleko. Za CL bi ipak trebalo daleko vise, to nije trenutno realno. 

 

Inace, Fiorentina mjenja Romu na ovom international champions cup u americi [ako sam shvatio dobro, zato sto Roma rano pocinje pripreme za EL]. Igrace sa Arsenalom, Benficom i Chivasom

Link to comment

Да, играмо средином јула у квалификацијама за ЛЕ, повукли смо се из тога тек сада зато што смо чекали потврду да Милан игра Европу ове сезоне, постојале су реалне шансе да ми заузмемо њихово место а Торино наше.

Сваку сезону почињемо са повредама зато што се јебавамо по дизнилендима преко лета, ваљда ће сада бити боље.

Edited by crtamOrasi
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...