Jump to content
IGNORED

Serie A 2018-2019


crtamOrasi

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • crtamOrasi

    335

  • MiddleClass

    188

  • goofs

    165

  • John Coltrane

    151

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jbg, takva vremena su dosla da ako nemas stadion kaskas debelo za velikima. Ja to gledam sa ove strane - ako su mogli Englezi, verovatno najtradicionalniji narod na svetu, da sruse 1 Vembli da bi sagradili novi, onda jbg, mogu i ovi.

Licno mislim da bi ovo mogao ozbiljan upgrade za oba kluba. Sagradice stadion upola cene, imace sve beneficije novog i modernog stadiona u svom vlasnistvu. Teren ce biti iskoriscen 38 puta godisnje, a ne 19 (plus kupovi/evropa). Jedini downside je sto ce sve prihode van fudbala deliti na pola, ono, koncerti, brendovi, soping mol, ime stadiona. 

Link to comment

Zato sto je San Siro vrlo staromodan i ne poseduje neke korisne i ozbiljne mehanizme, plus nema komercijalne sadrzaje u svojoj gradji.

A cena otkupa plus cena rekonstrukcije sigurno znacajno prelazi cenu novog stadiona.

 

Igrace oba na San Siru dok se ovaj ne zavrsi, onda prelaze tamo, nije iskljuceno da ce zadrzati naziv.

Link to comment
3 hours ago, Meazza said:

Ali San Siro je remek delo, spomenik kulture. 

 

Prelep je, moze u UNESCO

 

1 hour ago, Meazza said:

Zasto ne otkupe San Siro? Zasto to nije dovoljno moderan stadion?

 

Zasto bi to radili zajedno, opet bi delili prihode. Ceo koncept deljenja stadiona, u modernom fudbalu, bar kad su top klubovi u pitanju je totalno poguban. Projekti koji su ozivljeni/renovirani pre 30godina tj. za SP 1990.

 

1 hour ago, Meazza said:

PS. A to sta rade Englezi u ovoj dekadi uopste ne bih komentarisao.

 

Prodaju dusu djavolu i daju imena stadionima po sponzorima, bas kao i u jednoj Nemackoj ili Francuskoj.

Link to comment

U Nemackoj postoje i klubovi koji imaju imena po sponzorima, tako da... A Francuska je zaista tradicionalno jaka klupska fudbalska sila.

 

Elem, nadam se da se Italijani nece ugledati na Engleze ni po cemu, ne mislim samo na fudbal. Ako razumes sta hocu da kazem.

Link to comment

U FRA se to desava tek zadnjih godina (Bordo, Nica), dakle neminovno je da i oni prate trend u zelji da povecaju prihode ciji deo bi investirali u poboljsanje, pa recimo svega.


O kulturoloskim i civilizacijskim razlikama se da diskutovati, ali mislim da i taj brod polako plovi (samo vidi ko su vlasnici Intera, Milana, Rome...)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...