Jump to content
IGNORED

Serie A 2018-2019


crtamOrasi

Recommended Posts

56 minutes ago, MiddleClass said:

Pokojni Ranijeri. :D

 

Od mrtvog Dabra bih i ja bio bolje resenje.

 

Ranieri na leto izgleda dobija neku ulogu u klubu, samo 3 meseca na klupi.

 

Hvala mu.

Link to comment
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • crtamOrasi

    335

  • MiddleClass

    188

  • goofs

    165

  • John Coltrane

    151

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, Miljenko said:

Najdosadnija Roma od kada je pratim je ona kada je Garcia bio trener. Ne ponovilo se nesto takvo.

 

Garcia jeste malo dosadniji, ali su Zeman i Enrique svakako pruzali vise zadovoljstva onima koji bi da se seire nad nasom mukom. Kad se podvuce crta mislim da je Rudikin mandat bio pozitivan. E, sad, ako igras stalno plus na golove... :D

 

1 hour ago, John Coltrane said:

Ne daj boze.

 

Sto? Jel moze kub bez sportskog direktora mozda da nadje bolje resenje za ovo malo do kraja sezone? Nece niko ozbiljan da pristane na kratkorocan ugovor iz koga moze samo da najebe. Mislim da je izbor bio izmedju Ranierija i Panuccija i da je ovo verovatno sigurnije resenje, mada ne bih i Panuccijem bio nezadovoljan. Ume Claudio da vadi trnje iz cke, cak mislim da nema boljeg coveka za taj posao. Da nam treba nesto drugo na duzi rok to se slazem, ali sad nam treba neko ko ce nas uvuci na zube i nokte u 4 i to je jedino bitno trenutno.

 

Inace, Monchi izgleda odlazi danas kod svog momka u London. Do poslednjeg momenta sam imao poverenja njega, ali da ovako pobegne od onoga sto je 1/1 sam zakuvao moze samo teska jajara. Bukvalno bezi od svojih odluka dok jos uvek nije unistio i poslednju mrvu reputacije iz Seville. Imao je totalnu autonomiju u odlukama, smrad celavi.

 

Vraca se Sabatinara, to je dobro, iako ne jebe da sklapa tim ume da pogodi pojedinacnog igraca, bar ce biti plusvalence.

Link to comment
2 hours ago, crtamOrasi said:

 

Sto? Jel moze kub bez sportskog direktora mozda da nadje bolje resenje za ovo malo do kraja sezone? Nece niko ozbiljan da pristane na kratkorocan ugovor iz koga moze samo da najebe. Mislim da je izbor bio izmedju Ranierija i Panuccija i da je ovo verovatno sigurnije resenje, mada ne bih i Panuccijem bio nezadovoljan. Ume Claudio da vadi trnje iz cke, cak mislim da nema boljeg coveka za taj posao. Da nam treba nesto drugo na duzi rok to se slazem, ali sad nam treba neko ko ce nas uvuci na zube i nokte u 4 i to je jedino bitno trenutno.

 

Inace, Monchi izgleda odlazi danas kod svog momka u London. Do poslednjeg momenta sam imao poverenja njega, ali da ovako pobegne od onoga sto je 1/1 sam zakuvao moze samo teska jajara. Bukvalno bezi od svojih odluka dok jos uvek nije unistio i poslednju mrvu reputacije iz Seville. Imao je totalnu autonomiju u odlukama, smrad celavi.

 

Vraca se Sabatinara, to je dobro, iako ne jebe da sklapa tim ume da pogodi pojedinacnog igraca, bar ce biti plusvalence.

 

Mislim da je uloga sportskog direktora prilicno precenjena, uzmi samo ko su te njuske-uglavnom bivsi igraci domicilnog kluba. Pogotovu danas se sve brzo resava posredovanjem fudbalskih agenata. Skauti su rudari i dalje.
Bila je lepa vest da Monchi dolazi ali izgleda previse hajpa nego realnog efekta. Njegova sjajna karijera u Sevilji je gradjena na izvozu igraca (D.Alves, S.Ramos, S.Keita, Rakitic...), a to je Romi islo vise nego odlicno i pre njega. Naravno Sevilja je postala i sinonim za osvjaca Kupa UEFA, to ne treba zanemariti iako se menjalo par trenera.

 

Ono sto mislim da je potrebno Romi, kao njen veliki simpatizer u ITA, je totalni zaokret u politici kluba. Palota treba da se otvori™ i krene kontra Juvea po svaku cenu ili da se povuce iz posla i proda klub nekim Arapima, Kinezima, Rusima ili nekim drugim Amerima. Biti sparing partner iz sezone u sezonu uz Napoli, ili jos gore, biti u grcevitoj borbi za LS je nesto sto dovodi do ocajanja. Mene kao simpatizera i gledaoca, ali sam ubedjen da Palota ima sjajnu racunicu u svemu tome-koliko li je samo para namlatio od polutke LS prosle sezone.

 

Ranijeri je neko ko je sa Lesterom uspeo da napravi cudo posle gomile promenjenih klubova u ITA sa kojima nije uspeo da osvoji nista a posle ni sa Chelsijem takodje. Sto se tice gasenja pozara, video sam kako je to uradio u Fulamu.

To da je kratak rok da neko bude trener do leta-pa uvek imas opciju trenera iz Primavera tima koji bi sezonu priveo kraju, sta bi falilo DeRosiju senioru u caretaker ulozi?

 

 

Uostalom zar ne vidis Totija kao sportskog direktora kluba u nekoj skorijoj buducnosti?

Link to comment

Uh, ja se ne slazem, mislim da je dobar sportski direktor jako bitna pozicija, pogotovo za klubove koji nemaju nepresusni izvor para. 
Gledam samo Milan sta je uspeo da uradi ove godine sa Leonardom i sta je prosle godine radio Mirabeli. 

Link to comment

Koltrejn gleda iz premijerligaškog ugla, stvari nisu ni približno iste u Italiji. Monchi je trebao da bude iskorak u odnosu na Sabatinija zato što je čovek koje je navodno mogao da ostvaruje profit a pritom prati nekakvu fudbalsku filozofiju i data mu je mnogo veća autonomija nego bilo kome drugome, bukvalno je radio kako misli da treba da radi. Sabatinijev pristup je donosio zaradu, ali je nekako nedovoljno profesionalan, gleda da pazari talenat po svaku cenu, dok potrebe ekipe mogu da budu u fokusu ali i ne moraju. Pritom je uveo haos sa platama koga ni dan danas ne možemo da se rešimo. Ovaj je trebao to da raspetlja, ali nije uradio bukvalno ništa, na sve to dovodi gomilu skupih igrača upitnih fizikalija i trošnog zdravlja. Samo je produbio krizu i pobegao.

Totti ne može da bude sd ni u ludilu. Mada je verovatno jedini čovek koji bi mogao da radi bez pritiska.

Ako ne udjemo u 4 sledi žestoka rasprodaja koja uključuje i Manolasa i Zaniola, tako da nema trenera koji samo privodi sezonu kraju.

Link to comment
10 minutes ago, crtamOrasi said:

Koltrejn gleda iz premijerligaškog ugla, stvari nisu ni približno iste u Italiji. Monchi je trebao da bude iskorak u odnosu na Sabatinija zato što je čovek koje je navodno mogao da ostvaruje profit a pritom prati nekakvu fudbalsku filozofiju i data mu je mnogo veća autonomija nego bilo kome drugome, bukvalno je radio kako misli da treba da radi. Sabatinijev pristup je donosio zaradu, ali je nekako nedovoljno profesionalan, gleda da pazari talenat po svaku cenu, dok potrebe ekipe mogu da budu u fokusu ali i ne moraju. Pritom je uveo haos sa platama koga ni dan danas ne možemo da se rešimo. Ovaj je trebao to da raspetlja, ali nije uradio bukvalno ništa, na sve to dovodi gomilu skupih igrača upitnih fizikalija i trošnog zdravlja. Samo je produbio krizu i pobegao.

Totti ne može da bude sd ni u ludilu. Mada je verovatno jedini čovek koji bi mogao da radi bez pritiska.

Ako ne udjemo u 4 sledi žestoka rasprodaja koja uključuje i Manolasa i Zaniola, tako da nema trenera koji samo privodi sezonu kraju.

 

Moguce da mi je rezon vise u skladu sa PL trenerima/menadzerima koji imaju odresenije ruke kad je u pitanju transfer politika.

Ipak, zanima me na osnovu cega si toliko ubedjen da Toti ne moze biti SD?

 

Kad se pogleda prosek godina igraca koji su odlazili Lamela, Markinjos, Romanjoli, Rudiger, Emerson, Paredes, pa i Alison je uslovno receno jos mlad obzirom da je 23,24 godine jos "rano" za golmana, ajde da provucem i Salaha u toj grupi ispod 25. Dakle niko od njih se nije naigrao u Romi, retko ko je spojio vise od 2 sezone sto samo govori da imaju opasno oko za mlade talente. Sta mislis koliko ce sezona proci dok Klajver, Under ili Zaniolo ne odu?!

Dosli su ko Porto ili Benfika, ali s tim da ne osvajaju nista.

 

U tom kontekstu pricam da bi neki radikalan zaokret u klubu morao da se desi, imas dobru omladinsku skolu, imas dobru mrezu skauta koja dolazi do vrhunskih klinaca, imas novac od igranja u Evropi, imas stranog vlasnika i USA dolare, zasto onda sve mora da se svede na nivo necega izmedju Teleoptika i Arsenala?

 

 

Link to comment
2 hours ago, John Coltrane said:

 

Moguce da mi je rezon vise u skladu sa PL trenerima/menadzerima koji imaju odresenije ruke kad je u pitanju transfer politika.

Ipak, zanima me na osnovu cega si toliko ubedjen da Toti ne moze biti SD?

 

Kad se pogleda prosek godina igraca koji su odlazili Lamela, Markinjos, Romanjoli, Rudiger, Emerson, Paredes, pa i Alison je uslovno receno jos mlad obzirom da je 23,24 godine jos "rano" za golmana, ajde da provucem i Salaha u toj grupi ispod 25. Dakle niko od njih se nije naigrao u Romi, retko ko je spojio vise od 2 sezone sto samo govori da imaju opasno oko za mlade talente. Sta mislis koliko ce sezona proci dok Klajver, Under ili Zaniolo ne odu?!

 Dosli su ko Porto ili Benfika, ali s tim da ne osvajaju nista.

  

 U tom kontekstu pricam da bi neki radikalan zaokret u klubu morao da se desi, imas dobru omladinsku skolu, imas dobru mrezu skauta koja dolazi do vrhunskih klinaca, imas novac od igranja u Evropi, imas stranog vlasnika i USA dolare, zasto onda sve mora da se svede na nivo necega izmedju Teleoptika i Arsenala?

 

  

 

Postavljas pitanja na koja ti niko drugi sem Pallotte ne moze dati tacne odgovore.

 

Mozda ti talenti i dolaze kod nas zato sto u startu svi akteri prihvate da je Roma samo prolazna stanica za one koji hoce da igraju u top klubu al jos uvek nisu stasali. Ima indicija da je to jedan od aduta sa kojima Roma ulazi u kupovine. Nije se jedan igrac izleteo posle dolaska da mu je drago sto je u Romi ali da bi jednog dana hteo da igra u Barceloni, Realu, Unitedu, Bayernu. A ni klub gotovo nikada ne igra hardball kod odlaznih transfera, trte-mrte i ode nam igrac al nikad za lude pare, sem Alissona i to verujem zbog resantimana zbog Salahovog uspeha tamo. Mnogi od tih igraca su imali ili imaju klauzule za koje niko zivi ne zna dok ih neko ne aktivira. Niko nikada nije potvrdio da se ovo ciljano radi, naravno, ali neki sablon definitivno postoji.

 

E sad, zasto je to tako je relativno prosto. Roma ne generise dovoljno para i svake godine je kratka 30-40 miliona, a ako se izvisi za CL i duplo vise od toga. Uvek moramo da prodamo nekog, a onda to mesto moramo da popunimo daljim zongliranjem i daljim prodajama. Pallotta iz nekog razloga niti jednom nije pokusao da FFP zaobidje a koliko vidimo ima mnogo nacina. Stvarno ne znam zasto, barem jedno leto smo mogli da imamo mira i da polako prodajemo skartove i kupujemo sa malo rizika. Kako god da gledas na stvari zaista mi je nejasno kako je moguce da jedan milijarder (necastan kao i svi drugi) nije pokusao da izigra pravila barem malo i olaksa sebi.

 

To moze da se resi na dva nacina - povecanjem prihoda pomocu novog stadiona ili drasticnom secom plata (imamo ubedljivo najnepovoljniji odnos plate/prihod u ligi). Ovo drugo je tesko uraditi jer uvek ima preplacenih igraca kojih ne mozemo da se resimo jer igraju mnogo ispod nivoa svog platnog razreda. Monchi je to trebao da skrese, ali je samo pogorsao situaciju povisicama i dodatnim skupim matorcima. Cenim da je osnovni uzrok svih ovih problema sto se sve ovo oko stadiona razvuklo ko gladna godina a to nam je bila najbolja karta, dok to stigne lestvica ce se podici jos malo i opet cemo ostati ispod top ekipa. Skoro je Pallotta imao jedan intervju gde se jasno vidi da mu je svega preko kurca i da ga od bezanja glavom bez obzira deli samo cinjenica da je ovde ulupao vec dosta novca i da ovu rupu bez dna moze da proda samo uz velike gubitke. Posebno ako to bude pre zavrsetka stadiona.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

A sto se Tottija tice mislim da je najbolje da ostane na pocasnoj poziciji i bude andjeo cuvar kluba. To sto je bio bog gospod sa loptom u nogama tesko da moze da mu pomogne da bude barem prosecan sd. Ne vidim kakve to veze ima jedno sa drugim. Kad je on imao vremena da ista nauci o biznisu?

Link to comment
4 hours ago, goofs said:

Uh, ja se ne slazem, mislim da je dobar sportski direktor jako bitna pozicija, pogotovo za klubove koji nemaju nepresusni izvor para. 
Gledam samo Milan sta je uspeo da uradi ove godine sa Leonardom i sta je prosle godine radio Mirabeli. 

 

Ju, pa ja ni ne znam da se vratio Leonardo car.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...