Jump to content
IGNORED

Serie A 2018-2019


crtamOrasi

Recommended Posts

17 minutes ago, goofs said:

 

Za bold prvi put čujem, no uzmimo i da je tako - zašto odluka nije bar konsultovana VARom?

Zato što je prekršaj očigledan i najbolje se vidi u realnom vremenu. Hajde zamisli da trčiš punom brzinom nekom svom drugaru u susret, a takođe i on tebi. I on uradi klizeći u tvoje noge. Da li je tvoj prirodan instinkt da probaš da izbegneš taj kontakt, ili ćeš se ukopati u zemlju i pustiti da ti slomi nogu? Da li treba Ronaldo da ostane dole i da rizikuje ozbiljnu povredu, kako bi tebi dokazao da je bio faul? Tu se radi o velikim brzinama, i potpuno je suludo usporavati takve snimke i tražiti nekakav "kontakt". Vrlo je prosto, golman u takvoj situaciji mora da dokači loptu, inače pravi faul, da li direktnim kontaktom, ili ometanjem napadača koji je (vrlo važno) u punom sprintu.

Link to comment
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • crtamOrasi

    335

  • MiddleClass

    188

  • goofs

    165

  • John Coltrane

    151

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 minute ago, crtamOrasi said:

 

Uf, verujem da jeste, ali već sam zazilotio dobrano i bez toga :D

 

Nije samo zanimljivo, nego ces uzivati. Par utakmica, cisto da vidis sadasnjim ocima.

Link to comment
1 hour ago, goofs said:

 

Za bold prvi put čujem, no uzmimo i da je tako - zašto odluka nije bar konsultovana VARom?

 

Kako bre prvi put cujes, pa otkad gledam fudbal je tako i logicno je da je tako. Sto se tice ovog veceras, jbg faul je i to lagano, golman masi loptu i ulece visoko (da je dodirnuo loptu ili povukao nogu onda bi mogli drugacije da pricamo). Trazio sam jedan primer Ronalda iz Uniteda, i ne nadjoh ga, ali naleteh evo bas primer kako ne mora da bude kontakt i sad ti reci da to nije faul. :D

 

 

 

Link to comment

Aman ljudi, pa gledali ste Atletiko-Juve i ono sprdnju od sudjenja, sta ocekujete u Kalcu?

 

Anjeli/Modji su jednom uhvaceni na delu i posle toga su krenuli u totalnu osvet™. Ja ovde non stop prizivam neki novi Kalcopoli.

Link to comment
11 hours ago, Meazza said:

 

Nije samo zanimljivo, nego ces uzivati. Par utakmica, cisto da vidis sadasnjim ocima.

 

Da znas i da hocu. Bas me zanima na sta to lici.

Link to comment

Samo Juventusovi navijaci od svih ljudi u univerzumu mogu da tvrde da je ovo faul, jos za crveni karton, gospode boze to nema srama ni malo.

 

Ako je problem u tome sto je bila opasna igra onda se zna sta se sudi u tim situacijama. Faul svakako nije jer nije bilo nikakvog kontakta. Dobro, mozda se jesu dodirnula dva molekula kopacke sa par molekula carape iz ovog Grandilofovog snimka gore, ali nista vise od toga. Kao sto za visoko podignutu nogu, ali bez kontakta, sudija dosudjuje indirektan udarac a ne sudi faul. A kopacka u lice je opasnija od kopacke usmerene u padavicara i visestrukog siledziju.

 

A, da ne zaboravim ovo.

 

 

Link to comment

Ja nisam Juventusov navijač, a ti se vrlo malo razumeš u suđenje, i ne kapiraš banalne stvari, sudeći po tvojim komentarima. Bolje se ne blamiraj.

Link to comment
3 hours ago, crtamOrasi said:

 

Da znas i da hocu. Bas me zanima na sta to lici.

 

Odlicno. Ako budes gledao neku celu utakmicu, javi mi da i ja odgledam da se podsetim, pa mozemo da razmenimo utiske.

Link to comment
1 hour ago, crtamOrasi said:

Samo Juventusovi navijaci od svih ljudi u univerzumu mogu da tvrde da je ovo faul, jos za crveni karton, gospode boze to nema srama ni malo.

 

Ako je problem u tome sto je bila opasna igra onda se zna sta se sudi u tim situacijama. Faul svakako nije jer nije bilo nikakvog kontakta. Dobro, mozda se jesu dodirnula dva molekula kopacke sa par molekula carape iz ovog Grandilofovog snimka gore, ali nista vise od toga. Kao sto za visoko podignutu nogu, ali bez kontakta, sudija dosudjuje indirektan udarac a ne sudi faul. A kopacka u lice je opasnija od kopacke usmerene u padavicara i visestrukog siledziju.

 

A, da ne zaboravim ovo.

 

 

 

Sudija je dao znak da se izvede slobodan udarac pokazavsi u pravcu gola bez uzdignute ruke (sto je i omogucilo Pjanicu da direktnim sutem dovede svoj tim u vodstvo), tako da je sasvim jasno da je smatrao da je postojao kontakt. Vredi pomenuti i da se u pravilima kao prva stavka (posle navodjenja indirekta zbog golmana) navodi "the opposing player plays in a dangerous manner". To je primer iz udzbenika za indirektan udarac. Jasno je da mora postojati neka razlika izmedju udarca i pokusaja udarca.

Uostalom, samo za najbrutalnije startove se daje direktan crveni karton (dva ukupno cele prosle sezone u Italiji, i to jedan posle gledanja VAR-a; Vecinu za start na Mandzukicu). Golman Napolija je dobio crveni karton zbog prekrsaja kao poslednji igrac odbrane a ne zbog tezine prekrsaja (sto samo potvrdjuje da je sudija "video" prekrsaj") a ne "opasnu igru").

Za opasnu igru se svira indirektan udarac i uglavnom dodeljuje zuti karton (ili nista). Moguce je da sudija u nekoj situaciji moze proceniti da je to bilo dovoljno opasno i za crveni, ali ja se stvarno ne secam da sam to video cak i kod daleko opasnijih startova. Cak su i neretke situacije u kojima sudija pusti prednost nakon brutalnog starta i onda posle kazni igraca zutim kartonom (nisam jos video crveni karton za tako nesto, mada ne tvrdim da se to nikad nije desilo). Svako igranje makazicama je potencijalno opasna igra i ponekad sudija svira indirektan udarac zboga toga, ali ne prekrsaj ili penal (bar ne bi trebalo), ili dodeljen crveni karton.

Dakle, sudija je ocigledno pogresio jer je svirao slobodan udarac umesto indirektnog. Mislim da je pogresio i dodelivsi crveni karton umesto zutog, ali to je vec i te kako podlozno diskusiji.

Meni licno je mnogo vise problematican penal za Napoli, jer mi se cini da ocigledno nije postojao. Kod ove situacije sa Ronaldom, gde Rocchi trci bas iza Portugalca, mogu da razumem zasto je iz njegovog ugla izgledalo da je kontakt postojao.

E, sad zasto nije konsultovan VAR je nesto sasvim drugo. Tehnologija ja nova i trebace vremena da se usavrsi. Dobro je da je federacija reagovala u dva drasticna slucaja i kaznila jednom sudiju (proslo kolo Fiorentina-Inter, jer nije ispostovao VAR koji je ocigledno pokazao da nije bilo penala za Violu), a jednom VAR sudiju (penal za Fiorentinu protiv Atalante nakon sramnog simuliranja Chiese bez kontakta).

 

A u ovom tvom snimku je Bernadeshi trebao dobiti zuti za udaranje svog saigraca po nozi :D njegovo koleno u koleno je bilo daleko opasnije po Bonnucija nego Insigneova podignuta noga

 

Link to comment

SMS najavio da zna sta ce biti s njim ali ne i gde ce biti sledece sezone... mozda ostane u Laciju (tesko) ali igrace LS, fali mu motivacija. Skontao je, ali gde ce ga malji Lotita pustiti, u neke Benfike?

Inter se zainteresovao za Tadica, treba im neki taki... lol

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...