Jump to content
IGNORED

Serie A 2018-2019


crtamOrasi

Recommended Posts

4 minutes ago, goofs said:

Da, plus im je jos jedan penal ponisten preko VARa, to sam samo procitao, nisam video te situacije. A Interu je svirao penal. Sve su to verovatno sitnice koje ti donose prevagu u ovakvim 50/50 situacijama.

 

Valjda je taj var uveden da ne bude gresaka, a ne da bude kompenzacija... cus 50/50 i ne bi bilo pravedno. Ili jes penal ili nije, nema 50/50...

Link to comment
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • crtamOrasi

    335

  • MiddleClass

    188

  • goofs

    165

  • John Coltrane

    151

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pa jeste igrao rukom i jeste svesno krenuo telom na tu stranu. Sad, namera mu jeste bila da igra grudima a ne rukom, i to je bilo ocigledno. U nekoj idealnoj situaciji ja ga ne bih svirao, ali vec je jednu nezgodnu situaciju presudio u vasu korist i mislim da je to bilo presudno da pokaze na penal ovde.

Link to comment

Nije ovde bilo nikakvih 50/50 situacija (sudija je doneo tri pogresne ofluke u korist Viole) nego skandalozno sudjenje jednog od najlosijih sudija Serije A. Covek je bio 12 igrac Fiorentine celu utakmicu, dosadio je bar 7-8 nepostojecih prekrsaja za domaci tim (3 nad Chiesom) nije video  penal za Inter, nije video iz aviona vidljiv udarac Muriela po nozi D’Ambrizija i, na kraju, svirao je penal nakon sto je lopta prvo udarila u grudi D’Ambrozija. Dva puta su sudije iz VAR ispravile greske sudije... pozvali su ga i treci put jer su smatrali da penal nije postojao, ali  neznalica nije bila ptemna da prizna svoju trecu veliki gresku na jednoj utakmici. Inace, Gazeta je ostro kritikovala ovog sudiju za sudjenje na utakmici kuoa izmedju Intera I Lacija naslovom da VAR ne moze ispraviti sve njegove greske. Misim da je nacin na koji primenjuju tehnologiju u Spaniji daleko bolji. Takodje, ni VAR ne moze protiv slabog i pristrasnog sudije.

Link to comment
8 minutes ago, mrdja said:

Nije ovde bilo nikakvih 50/50 situacija (sudija je doneo tri pogresne ofluke u korist Viole) nego skandalozno sudjenje jednog od najlosijih sudija Serije A. Covek je bio 12 igrac Fiorentine celu utakmicu, dosadio je bar 7-8 nepostojecih prekrsaja za domaci tim (3 nad Chiesom) nije video  penal za Inter, nije video iz aviona vidljiv udarac Muriela po nozi D’Ambrizija i, na kraju, svirao je penal nakon sto je lopta prvo udarila u grudi D’Ambrozija. Dva puta su sudije iz VAR ispravile greske sudije... pozvali su ga i treci put jer su smatrali da penal nije postojao, ali  neznalica nije bila ptemna da prizna svoju trecu veliki gresku na jednoj utakmici. Inace, Gazeta je ostro kritikovala ovog sudiju za sudjenje na utakmici kuoa izmedju Intera I Lacija naslovom da VAR ne moze ispraviti sve njegove greske. Misim da je nacin na koji primenjuju tehnologiju u Spaniji daleko bolji. Takodje, ni VAR ne moze protiv slabog i pristrasnog sudije.

 

Meni je prvi gol Intera delovao kao ofsajd.

 

Sudija jeste diletant, tu se slazem. Chiesa jeste dajvovao i bio nagradjivan za to.

Link to comment
26 minutes ago, MiddleClass said:

Valjda je taj var uveden da ne bude gresaka, a ne da bude kompenzacija... cus 50/50 i ne bi bilo pravedno. Ili jes penal ili nije, nema 50/50...

 

Pa jbg, jos uvek nije sve tako idealno, kad bude bilo nece biti ni gresaka.

 

Na ovom primeru se jako lepo moze videti najveca boljka VARa. Akcija je isla po levoj strani, pas je bio unutra ka igracu Fiorentine kad je pogodila ovog u, jbg, malo grudi, malo ruku. Sudija je odmah svirao penal. Da nije, tj. da je pustio igru dalje igrac Fiorentine kome je upucen pas bi dobio loptu i imao izglednu priliku (iz koje verovatno ne bi bilo nista :D ). 

Sudija je sjebao jer nije pustio tu akciju da se odigra, pa onda svirao penal putem VARa. Ovako bi Fiorentina ostala kratka i za penal i za sansu, i to su nijanse koje odlucuju.

Link to comment
3 minutes ago, crtamOrasi said:

 

Meni je prvi gol Intera delovao kao ofsajd.

 

Sudija jeste diletant, tu se slazem. Chiesa jeste dajvovao i bio nagradjivan za to.

Mislim sa nije. Kod prvog gola Intera, sudije u VAR sobi su dugo gledali i zakljucili da nije bilo offside pozicije ... nisu ni pozvali glavnog sudiju da gleda. Osim Chiese i Fernandes je dajvovao nekoliko puta i bio nagradjivan za to ... dosta guraju Fiorentinu ove sezone, ne znam zasto ... mozda Chiesu vide kao vodju generacije koja ce da spere bruku posle propustanja plasmana na WC

Link to comment
3 minutes ago, goofs said:

 

Sudija je sjebao jer nije pustio tu akciju da se odigra, pa onda svirao penal putem VARa. Ovako bi Fiorentina ostala kratka i za penal i za sansu, i to su nijanse koje odlucuju.

 

 

Ok, ali ne moze iz greske sudije - "nisam pustio igru i mogla je Viola dati gol" da sljedi opravdanje za novu gresku - "moram svirati nepostojeci penal zbog nepustanja igre"...

Link to comment
4 minutes ago, MiddleClass said:

Ok, ali ne moze iz greske sudije - "nisam pustio igru i mogla je Viola dati gol" da sljedi opravdanje za novu gresku - "moram svirati nepostojeci penal zbog nepustanja igre"...

 

Pa nije nepostojeci vec je 50/50 :) ne znam da li si video situaciju, mnogo je sumnjiva, nit tamo nit vamo.

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...