Jump to content
IGNORED

Serie A 2018-2019


crtamOrasi

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • crtamOrasi

    335

  • MiddleClass

    188

  • goofs

    165

  • John Coltrane

    151

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 17.2.2019. at 18:35, maharaja said:

dobra utakmica, pravo. Samo što bi sa Ikardijem, sa onakvim ritmom i prilikama, završili posao do poluvremena.

 

Takav ritam i prilike su posledica borbenosti i kretanja Lautara Martineza ... to je sa Ikardijem u timu apsolutno nemoguce.

Osim toga, na ovoj utakmici su se dosta trudili i borili i Radja i Perisic, koji su imali dosta sukoba sa Ikardijem jer je ovaj ocekivao da oni (iako su vise postigli u fudbalu, narocito Perisic) iskljucivo trce i rade za njega.

 

I ja sam jednom, slicno tebi, rekao kako bi Ikardi bar dve od one tri sanse (1 na 1) koje je Benedeto imao za reprezentaciju Argentine (cini mi se protiv Peruanaca) smestio u mrezu. Tri dana kasnije, i selektor Gaucosa je stavio Ikardija od pocetka (u sledecoj utakmici kvalifikacija)... naravno, ovaj se nije nijednom nasao u sansi ... za tako nesto treba trcati a povremeno se i pobiti i pogurati sa protivnickim defanzivcima (narocito u Juznoj Americi).

 

Mauro Ikardi je izuzetno spretan strelac, verovatno najbolji napadac na svetu kad je rec o reakciji na ubacene lopte sa strane iz prvog kontakt (obe noge, glava). Nazalost, to je nacin na koji on daje 90% golova, a tesko je na svakoj utakmici kreirati nesto sa strane. Ako mu das loptu van 16, retko sta od tog ispadne, jer Argentinac ne daje golove iz daljine, ne ume da dribla, prespor je da pretrci protivnika. Takodje, od prosle godine jednostavno je poleteo i vise nimalo ne postuje saigrace i nece im dati loptu bez obzira u koliko boljoj poziciji oni bili ako postoji i minimalna sansa da on moze sam da sutira prema golu.

 

U sezoni 16/17, Ikardi je imao 8 asistencija i odlicno saradjivao sa saigracima (narocito sa Perisicem). 17/18 je bio prvi strelac lige, zajedno sa Imobileom. Razlika je u tom da je Ikardi imao jednu asistenciju, a Ciro 9. Valjda je normalno kad ti saigraci kreiraju toliko sansi da se ponekad i oduzis za sav taj trud. 

Kristijano Ronaldo, koji je  proglasavan najboljim igracem sveta, igrao u dve najjace lige sveta (Spaniji i Engleskoj), dokazao se i u ligi sampiona i u reprezentativnom dresu vise asistira (vec 8 asistencija ove sezone a ima jos dosta da se igra), vise trci, dobija vise duela ... iako nema vise nista da dokazuje. Gde se Ikardi dokazao? U ligi sampiona? Reprezentaciji? Samo u Interu koji je poslednjih godina uglavnom 5-6 ekipa lige.

Luis Suarez je prosle sezone imao 12 asistencija, i ove vec ima 5-6. Kad Mesi nije mogao da igra, nije se zalio na nedostatak najboljeg asistenta, nego je dao tri gola Realu, pri tom dobivsi desetak duela i nekoliko puta se vracavsi da pomogne odbrani.

 

Talenat bez rada nije dovoljan za vrhunsku karijeru. Mozda ce neki trener suzbiti Ikardijev ego i onda imati odlicnog napadaca. A ovo sto je on radio u Interu (kod Spaletija) nije donelo nista dobro timu a uzasno je uticalo na atmosferu u svlacionici. Narocito u poslednje vreme otkako je trazio vecu platu a njegova agentica pocela po stampi da razvlaci "neadekvatne saigrace", sve je metastaziralo. Vanda je izjavila kako Inter jedino treba bolje asistente (zaboravljajuci da je samo Perisic imao 9 direktnih asistencija Ikardiju prosle sezone), a sve ostalo je u redu. Posle toga je Spaleti (pokusavajuci da smiri stanje) izjavio da Ikardi mora vise da se krece i otvara za loptu (sto bi trebalo da je i slepcu jasno, kako da ti neko da loptu ako se krijes iza stopera i pri tom izbegavas guranje i bilo kakav fizicki kontakt) ... i kada je video da nema promene, uzeo mu kapitensku traku ... na sta je ovaj odbio da putuje na mec u Bec (Spaleti je izjavio da je pozvao Ikardija na tu utakmicu).

 

Ikardi je ocigledno nezreo covek ... i jasno je da rad sa Spaletijem (koji izgleda vise nema strpljenja da radi individualno sa pojedincima) nece dobro zavrsiti ... najbolje resenje je da Ikardi ode u Juventus (tamo niko nije i ne moze biti iznad tima), a Dibala da dodje u suprotnom smeru (ono nije igrac za klupu). Mislim da bi to bila i fer razmena, isto su godiste, Ikardi je bio prvi strelac Calcia, Dibala ima 10 reprezentativnih nastupa vise te izvesnu reputaciju u Ligi Sampiona, to je otprilike to.

Link to comment

Veliki iz Serije A, ako ikada zale da izadju iz senke Juventusa: 

 

1) ne treba da kupuju Juventusove igrace

2) ne treba da pustaju svoje igrace u Juventus

 

Neka prodaju Ikardija nekom Mancesteru, dobice sasvim dovoljno novca za dostojnu zamenu.

Link to comment
43 minutes ago, goofs said:

Veliki iz Serije A, ako ikada zale da izadju iz senke Juventusa: 

 

1) ne treba da kupuju Juventusove igrace

2) ne treba da pustaju svoje igrace u Juventus

 

Neka prodaju Ikardija nekom Mancesteru, dobice sasvim dovoljno novca za dostojnu zamenu.

 

Da, da... Čim nam zafali para da se pokrijemo za ffp ima sami da zovemo da dodju i zavire u naš izlog, cene nisu fiksne :dry:

Apsolutno se slažem, odjebati ih uvek i svugde, kakav god da je dil u pitanju.

Link to comment

Rekoh neki dan, cini mi se. Ako Interu fali kinta - 300 miliona za Icardija. Martial, Rash, Icardi - lasom ih ne bi pohvatali

A za Juvetus, kad smo kod lige, mi je drago.Do sutra nece EL Cholou da daju 3,a da ne prime jedan

Edited by Giggsy
Link to comment

Pade mi na pamet nesto, ako Allegri popije pedalu letos eto njega kod Middlea odmah sutradan. Izgleda da je ovo uzdrmalo Allegrija i pominje se da ce rube pokusati sa da dovede Zidanea.

Link to comment

Prica se da ce da popije pedalu mnogo pre letos, tj ako ispadne od Atletika.

Pominje se Zidan, Konte bi bio logican izbor nekako.

U svakom slucaju mi se ne svidja, unatoc svemu Alegri je dobar trener, Konte takodje, dok Gatuzo i EdF to nisu. Mada ako ce ovo da napravi pometnju u Juventusu daj sta das :fantom:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...