Jump to content
IGNORED

Serie A 2018-2019


crtamOrasi

Recommended Posts

Ne secam se značajnijeg potpisa u italijanskoj ligi, a definitivno je najkrupniji u ovom veku. Iako mi nije baš najjasnije zašto tolike pare za matorog igrača ne mogu da osporim to da je Juventus ozbiljno potresao svet potpisivanjem Ronalda. Odličan je to potpis i za ostatak lige, sigurno će generisati dodatno interesovanje za Seriu A posle ko zna koliko vremena što može da znači baš mnogo. Što se ostatka ekipe tiče najkrupnija je promena odlazak Buffona, neverovatno ali ostala je u drugom planu, a Cancelo, Can i Perin su sasvim fini transferi. Nigde nisu oslabljeni, čak ni na golu, Szczesny je bio bolji golman i u prošloj sezoni, realno biće potrebno žestoko čudo da se smaknu.

 

Napoli ne znam kako će izgledati, iskren da budem nisam spreman da poverujem čak ni Ancelottiju na nevidjeno. Sastav se nije mnogo istumbao, ali prodali su po meni najbitnijeg igrača (Jorginho), dodali su nekolicinu sasvim korektnih pojačanja (Meret, Ruiz, Verdi), definitivno ne deluju igrački lošije. Lično najzanimljiviji transfer mi je potpis Cicirettija, samo zato što ga je moj dobar drug imao za prijatelja na fejsu godinama, pre nego što je postao poznat, lik je lud 100% :D

I dalje imaju ogromnu rupu na levom beku, možda i na golu, al navikli su valjda na obe. Good luck sa Mariom Ruiem kao starterom, nema od toga ništa.

 

Mi smo prodali meni dva omiljena igrača, verovatno ujedno i dvojicu sa najvećim rejtingom. Žalosno je šta smo sve tapnuli u proteklih nekoliko godina, žalosno. Ali ustao sam kao feniks iz pepela, iz ruševina i polako se oštrim, ako dobijemo prvih nekoliko utakmica biće svašta. Nije da nismo navikli na sve to :D

Definitvno je Monchi napravio najviše promena u svom timu, potpisali smo celu novu jedanaestorku. Sem Pastorea svi značajniji potpisi su supertalentovani klinci, Ćorić, Kluivert i Malcom pre svih. Najmanje mi se svidja potpis Cristantea, nekako imam utisak da će fejlovati žestoko, a plaćen je baš momački. Ne verujem da ćemo biti ozbiljan faktor, ali ne mogu da ne budem narajcan kad smo ovoliko pretrpani talentom - Bianda, Luca Pellegrini, Riccardi, Cristante, Lorenzo P, Ćorić, Under, Kluivert, Malcom, Schick. Jeste da ćemo ih prodati čim uleti ozbiljan kinta, ali nestvaran je nivo talenta kojim trenutno raspolažemo, Ne-no-rma-lan. Još uvek nemamo prvog golmana, za sada se pominju samo neka realno čoljava rešenja, ali mislim da ćemo u svakom slučaju rutinski do najjeftinije karte za CL, što je izgleda i pravi cilj pred svaku sezonu. U CL ako imamo dobar žreb rutinski idemo dalje, i možda i još dalje :fantom:

 

Inter je napravio dobar posao za ovu sezonu. Asamoah, De Vrij, Radja, Politano, Martinez. Sem ovog poslednjeg koji mi je nepoznanica ostatak je skroz ok. I dalje nemaju skoro ništa na bekovima, niti vidim šta mogu da priušte, i to je razlog zbog koga neće moći da ugroze Juventus kako treba. Rekao bih da će do drugog mesta, prosto imaju kvaliteta, ali teško da će izdržati ozbiljnu trku za scudetto. Ako grešim - super, daće dobri Allah da osvoji bilo ko drugi. U CL fejluju usled katastrofalnog žreba, sreća pa neće igrati protiv Beer Sheve ili Siona inače bi bila baš blamaža :fantom:

 

Lazio je ultimativni sirotinjiski moneyball, realno Tare radi nenormalan posao gledajući resurse sa kojima raspolaže, da nisu toliko odvratni bili bi čak i simpatični. Izgubili su najboljeg defanzivca pravo u direktnog rivala na free (ooooouch!), solidno su prodali Andersona, ništa se drugo bitno nije desilo za sad. Odnosno, još uvek ne znamo koji će sve od ovih, na oko besmislenih transfera, imatu sezonu šest nivoa iznad bilo čega vidjenog u dosadašnjoj karijeri. Pominje se da će potpisati Robbena za neku siću, lol, to bi realno bilo baš super, tačno mogu da zamislim ćelavca u jeftinom ali lepom macron dresu kako piči uz liniju i zalama u sredinu.

Ujebao ih je raspad protiv Intera, mnogo bi bolje izgledali da mogu da računaju na CL pare.

 

Boko Haram se pridružio Isisu i time je Isis izjednačio ovog leta u broju potpisa u trci protiv Milana na 1-1 :lolol:

Nemam jebenog pojma šta će uraditi, ako nekim čudom potpišu Contea onda mogu i da se uključe u borbu za CL, ako ostane Gatusso neće dalje od petog mesta. Mada Elliot izgleda planira da ekšli uradi nešto smisleno sa klubom tako da ko zna. Mada stvari za sada nikako ne deluju dobro, nikako, ne valja ovo kašnjenje.

 

Atalanta, Fiorentina, Torino i Sampa nisu previše menjali za svoje standarde i mislim da će imati skroz ok sezonu. Posebno Atalanta.

 

Neko predvidjanje bi bilo - Juventus (jbg), Inter, Napoli, Roma, Lazio (nadam se ne za bod ili dva jer ću da riknem), Atalanta, Milan, Fiorentina, Sampa, Torino.

Frosinone ispada sigurno, rekao bih i SPAL i Parma, Empoli ostaje sigurno. Od ostalih mislim da su Chievo i Cagliari najbliži borbi do zadnjeg kola, s tim da je Chievo sigurno gori ali sigurno i žilaviji.

_________________________________________________________________________________________

 

Ako sam negde zabraljao sa informacijama ili nemam baš poslednji apdejt, praštajte, prezauzet sam i nisam baš u toku kao obično.

Link to comment
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • crtamOrasi

    335

  • MiddleClass

    188

  • goofs

    165

  • John Coltrane

    151

Top Posters In This Topic

Posted Images

Under je igrač koga mrzim bez nekog posebnog razloga, milion puta sam ušao u fajt sa kolegama sapatnicima oko njega, prosto me nervira i volim na prvu grešku da ga izvredjam na pasja kola. Ne znam, valjda je ok, ali ja zaista ne vidim neki poseban kvalitet kod njega. Ništa posebno mu ne fali za poziciju, naprotiv, ali nema ni neku osobinu od koje baš spadaju gaće.

Možda je jedan od najkonstantnijih i najopasnijih midrange šutera koje sam gledao kod nas još od Tottija, to mu je najveći kvalitet, dobar je sa obema nogama, ume da se nadje na pravom mestu i na malom prostoru je baš brz (ponizio je u poslednjoj utakmici Alex Sandra, koji je ono, najbolji defanzivni levi bek sveta).

Ali je zato ispodprosečan kreator, nekostantan paser, nedovoljno ubedljiv u full scale tranziciji i loš izbor kada treba da pomaže beku. 

Nisu to neke baš izražene mane, svakako nije kardinalan u niti jednoj kategoriji, ali definitivno treba bolje. I definitivno je igrač koga bih ja najlakše prodao. Al opet, to je ovoga puta skroz subjektivno. Dobra je Underara generalno, dobra.

Link to comment

Milan je doveo tri igraca, a ne jednog :p :D mnogo se tumba u i oko kluba, za sada stvari deluju da mogu ispasti i super, a mogu i buljson.

Menja se uprava, dosta imena se pominje, a Konte ili ne-Konte, kostur tima je netaknut i svi su na okupu, ako tako ostane, mislim da imaju finu priliku da naprave bolji rezultat od prosle sezone i mozda napadnu CL mesto.

 

Juve je dovukao izgleda i Zidana na neko mesto u upravi, to je takodje big-thing u smislu da se fino guze u drustvo najbogatijih evropskih klubova. Inace zelim im sve najgore, i da ispadnu iz lige, a Kristini da bude flop godine.

 

Serija A je prosle godine bila dosta zanimljiva, mozda i najzanimljivija od top5 liga, i svakako jedina koja nije bila odlucena jos u februaru. Nadam se tome i ove godine.

Link to comment

Orasi, odličan uvod. :thumbsup:

 

Mene je Juventus šokirao kupovinom Sise. Klub koji je moralna vertikala fudbala je prešao preko svojih principa i doveo igrača koji je spreman na sve za pobjedu.

 

Očito su željni trofeja Lige prvaka, ganjali su i Godina za zadnju liniju no od toga izgleda nema ništa. Tu nekako vidim najveću šansu konkurencije - Allegri želi CL i to će mu biti prioritet.

 

Napoli... Zamišljam osobu koja razmišlja: "Šta mi fali za ligašku titulu...? Aaa, znam! Ancelotti!" Mislim da su svoj momenat promašili prošle sezone nakon pobjede u Torinu.

 

Inter - favorit iz sjene, realnije da dođu do No. 2 nego Napoli osim ako Real ne plati koliko treba da kupi Icardija.

 

Milan, kako čitam, juri napadača. Trenutno čitaju spisak Realovih igrača iz sezone 2012-13 pa se spominju Higuain i Benzema. Doduše, i Immobile. Njima je ulazak u Ligu prvaka imperativ. Gattuso ih je uozbiljio prošle sezone, ali ima tu još puno pure da jedu da bi bili blizu Juventusa.

 

Roma... Uvijek imam feeling da Roma svake sezone rotira bar dva golmana i da je svake godine nova "jedinica". Nemam pojma zašto. Elem, ako su Gervinho i Salah gazili po Italiji, ne vidim zašto to ne bi radio i Malcom, uz Džeku u vjerovatno zadnjoj velikoj sezoni. Džekson će dogodine imati 33 i, bez obzira što nije igrač koji zavisi od brzine, opasti u kvaliteti. Ćorić je bio perspektivan u Dinamu no čujem da je malo trknut u glavu.

 

Lazio - sad ide loša sezona, bar tako obično biva. De Vrij je u lošoj odbrani bio najmanje loš, a sad ni njega nema. Ako ostanu svi koji još nisu otišli, mjesto u EL je realna opcija. Odbrana se mora pojačati (došao Acerbi) jer ako zabiješ 89 golova, moraš ući u Top 4 sve da igraš bez golmana.

Edited by ArleKino
Link to comment

Ja licno nisam za to, cini mi se previse para za 30godisnjaka, a nikad nisam bio nesto impresioniran Higuainovim umecem. Nemam pojma, radije bih birao Moratu za manje pare, Belotija, cak i Cjiru Imobilea. Na stranu sto ako se ovo ostvari ispada da je Juve doveo Ronalda za 40mil, sto je smejurija, 33 godine ili ne.

 

In other news, izgleda da dolazi i Badelj. Leonardo je preuzeo poziciju sportskog direktora, pitanje je dana kada ce se to ozvaniciti, i izgleda da ce novi CEO biti Gandini koji je pre par dana napustio Romu.

Link to comment

@radnik

 

Orasi preteruje, Under je odigrao odlicnu sezonu, pogotovu sto ima samo 21godinu i sto dolazi iz TUR lige (uz duzno postovanje prema istoj).

Jbt, pa koliko smo samo tekmi ovde zajedno ispratili moleci EDF da ga ubaci u igru da jednim potezom resi mec?!

 

Ima svojih mana, ali na vecini stvari moze da poradi/docice sa iskustvom.

Link to comment
3 hours ago, goofs said:

Ja licno nisam za to, cini mi se previse para za 30godisnjaka, a nikad nisam bio nesto impresioniran Higuainovim umecem. Nemam pojma, radije bih birao Moratu za manje pare, Belotija, cak i Cjiru Imobilea. Na stranu sto ako se ovo ostvari ispada da je Juve doveo Ronalda za 40mil, sto je smejurija, 33 godine ili ne.

 

Ako dodje Morata necu ni da gledam Milan. Imobile OK, a Beloti je gotiva. Ali Iguain je igracina.

Link to comment
5 hours ago, John Coltrane said:

@radnik

 

Orasi preteruje, Under je odigrao odlicnu sezonu, pogotovu sto ima samo 21godinu i sto dolazi iz TUR lige (uz duzno postovanje prema istoj).

Jbt, pa koliko smo samo tekmi ovde zajedno ispratili moleci EDF da ga ubaci u igru da jednim potezom resi mec?!

 

Ima svojih mana, ali na vecini stvari moze da poradi/docice sa iskustvom.

 

Ne volim ga jednostavno. Ima nesto sto me nervira kod njega i nikada ga necu prihvatiti :D

 

Nego, zavrsili smo Malcoma i definitivno, samo 32+4, fantastican dil. Izgleda da ima i procenat od buduce prodaje, ne kazu jos koliko.

 

Coric, Kluivert, Under, Malcom, Schick tumblr_inline_nmg3hvXgC01qkvi0e_75sq.png

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...