Jump to content
IGNORED

RK Zeleznicar Nis


Kec u Nisu ljudi kec uNisu

Recommended Posts

Neman Atrenu, kakvi smo bili? Ovaj prikaz najvaznijih detalja mi i nije bas mnogo pokazao. Prvo poluvreme smo vodili i 3, al ispustismo. Dobro, nereseno nije lose, ali, koliko vidim, izvukli smo se.

Sta je ovo bilo na kraju, sprecavanje izvodjenja slobodnog udarca i sedmerac?

Link to comment

Da, sprečio je izvođenje slobodnog udarca u poslednjem napadu, i za to se automatski dodeljuje plavi karton (isključenje bez prava zamene) i svira sedmerac za napadačku ekipu, bez obzira gde je prekršaj napravljen. To su relativno nova pravila.

Baš glup potez Marjanca, imali su pobedu u rukama, vodila je Voša 3 razlike u poslednjih minut i po.

Link to comment

Sve u svemu, na osnovu livescorea :D i ovog kratkog prikaza i vadjenja iz mrtvih na kraju, reklo bi se da je Vojvodina jos uvek bolja i kompletnija ekipa. Ovo na kraju je stvarno bila glupost (ili jednostavno mahinalna reakcija), te izvukosmo bod. 

Ja se ne bih ljutio da Vojvodina bude bolja u SEHA ligi, a mi da uzmemo prvenstvo. Da podelimo bratski. :dry:

 

U subotu dolazi Vardar. Ajd da vidimo kako ce to da izgleda. Da se nadamo da ce doci sa trecim timom? :D

Salu na stranu, lepo bi bilo, ako nista drugo, da pruzimo malo zesci otpor, a i da dodje malo vise ljudi.

 

Link to comment

Sa Zeljinog Facebooka:

 

Quote

Nekadašnji proslavljeni reprezentativac i dugogodišnji kapiten nacionalnog tima Srbije Ratko Nikolić prihvatio je poziv svojih prijatelja iz Niša da pomogne Železničaru u predstojećim utakmicama SEHA lige, nakon problema nastalih na poziciji pivotmena. Ratko će zaigrati u "Željinom" dresu već u subotu (20.15h) protiv Vardara, u meču 11. kola SEHA Gazprom lige. Uz sve bolje partije i rezultate našeg tima, neporaženog u poslednjih mesec dana, renome protivnika, lidera i aktuelnog prvaka SEHA lige, prošlogodišnjeg šampiona Evrope, eto još jednog razloga za istinski spektakl u Čairu u subotu uveče.

 

 

Link to comment

Ni ja nisam znao da igra, potrazih na Wikipediji, pisalo je da igra za Bosnu Sarajevo (2017 - 2018), sad vidim dodali Samot (2018) i Zelju. 

 

Evo sa sajta Juznih vesti:

 

Quote

Prošle sezone sam nastupao za Šamot, ali ja sam sve vreme u treningu. Pozvali su me prijatelji Veselin Vujović i Ivan Šmigić, nisam mogao da ih odbijem, uprkos privatnim problemima koje trenutno imam. Ja Vuji nikada ne mogu da kažem „ne“. Oduvek sam imao poseban osećaj kada igram u "Čairu", Niš mi je u srcu, doživljavam ga kao moj grad i biće mi drago da budem od neke pomoći Železničaru u predstojećim utakmicama - rekao je Nikolić za sajt kluba. Juzne vesti

 

 

Edited by Nesh
Link to comment

Poraz, ali jurili smo ih do samog kraja, imali napad za izjednacenje u poslednjem minutu, tako da mogu reci da sam zadovoljan.

Njihov golman je skinuo bar dva zicera jedan na jedan kad smo bili blizu, odbranio 2 sedmerca. Prema statistici, imao je 9 odbrana, nasi golmani 5 ( tu racunaju i sedmerac posle koga je Cupic uihvatio loptu i dao gol).

Zveknuli si nam nekoliko kontri, na pocetku drugog se lako odlepili na 5 golova razlike.

Ratko Nikolic sa 40 i kusur godina 3 gola i jedno 3-4 iznudjena sedmerca. Po meni, dobri bili i Pavlovic i Vejin. 

Sretenovic los. Skoci 10 metara u vis, nema bloka i on prosledi loptu proivnickom igracu za kontru. Ostali, da se ne ogresim o nekog, borbeni, nisu bili losi, bilo je i gresaka, ali i nekoliko dobrih blokada suteva u odbrani, posebno u prvom poluvremenu.

Ne kapiram sta im radi u dresu povredjeni Jevtic koji vuce nogu, sta im radi na zagrevanju, sta ce uopste na klupi.

Da ne duljim, ocekivao sam laksu pobedu Vardara, steta sto nismo izjednacili. al sta je tu je, bila je zanimljiva utakmica i zestoka borba. Publike malo vise nego obicno, ali moze to jos bolje.

 

 

 

Edited by Nesh
Link to comment

Dobro je bilo, sve si napisao, jel im ovo najjaci tim (Vardaru), posto ih nisam pratio puno? Ako jeste svaka nam cast za sinoc, mada kako god, imamo odbranu konacno i publika se polako vraca.

Edited by W.F.C.
Link to comment

Nije im igrao onaj brutalni pivot sto nas napunio u Skopju, brazilac cini mi se...plus jos neka dvojica povredjenih, ostalo, to je to... nismo bili losi, cak i cika Ratko odlican na debiju:)

Kako bi ovoj ekipi legao proslosezonski Krsmancic na srednjem beku, eh.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...