Jump to content
IGNORED

Liga Evrope 2018/19


renne

Recommended Posts

5 hours ago, Cane Vukic Prebranac said:

 

Ове сезоне изгледају јако добро јер напокон имају нешто озбиљнијег тренера. Нису овако играли још од Вахе. Додуше помогао им је и незаинтересовани и десетковани Фенер, али ко јебе Турке, њихов проблем. Проблем Динама ових година је био што нико нормалан није хтио да ради под Мамињом па су тим водили циркусанти. Додуше, против Јанг Бојса су стварно одиграли очајно али нису имали ни среће. 

 

А мишљење о хрватском фудбалу код нас се креће од тога да су незаслужено успјешни и да смо ми бољи до тога да су они свјетлосним годинама испред нас. Истина је ипак негдје на средини.

 

Nisam siguran koliko niko nije hteo da radi za Mamića, koliko Mamić nije hteo da uzme trenera sa kvalitetom i autoritetom, a u isto vreme treneru neko drugi da bira igrače. To podriva autoritet. Halilhodžić je bio jedini trener odgovarajućeg profila, ali je i njemu dojadilo vrlo brzo. Čak i da Mamić nije birao svojeručno igrače, birao ih je kroz selekciju i praktično ostavljao treneru ništa drugo nego da mu najbolje opcije budu mladi talentovani igrači bez jake konkurencije. Mamić je i dalje tamo glavni, ali je prihvatio činjenicu da bez kvalitetnog trenera i velike samostalnosti neće moći da ima nikada rezultat u grupnoj fazi ni LŠ ni LE. Ovaj Dinamo je najbolji koji sam ja gledao, najmanje oscilira, a pored toga što su doveli dobrog trenera je i odlična selekcija igrača koja je počela zimus, nakon što su ispali u kvalifikacijama za LE. Selekcija se svela na ono što je Zvezda uradila prošlog leta sa dovođenjem "borderline" igrača za lige petice da čine veći deo igračkog kadra.

Puno su prodavali letos. Prodali su najboljeg igrača u poslednjih 5 sezona, Soudanija. Po nekom mom mišljenju, imali su 7 talentovanih igrača koji imaju potencijal za više, a koji su imali ulogu u timu, prodali su njih 4 (Benković, Sosa, Ćorić i Fiolić), a ostali su samo oni koji su imali kvalitetom i talentom ulogu nosioca, pre svega Olmo i uz njega Gojak. Mora bi verovatno prodali da se nije povredio tokom prošle sezone ozbiljnije. Otišao je i Hodžić za fin novac, ali je očigledno tek bio četvrta opcija za jedno mesto u špicu.

Fiolić im je bio 40ti igrač prodat za milion+ u ovom veku:

https://twitter.com/FromThEastStand/status/1035551124928045056

Velika većina igrača koja im danas nosi igru je došla ili zimus ili tokom leta. Gavranovića su uzeli iz Rijeke i Hajrovića iz Werdera koji su glavni pokretači igre uz Olma, a obojica su došli zimus, pri čemu je Hajrović prošlog proleća na par mečeva koje sam gledao izgledao jako loše. Samo su četiri igrača od veznjaka, krila i napadača igrala prošle jeseni. Pomenuti Olmo i Gojak, Ademi (izuzetno bitan igrač za Dinamo) koji nije igrao prošle kvalifikacije zbog dopinga i Doumbia koji je sada rezerva i kojeg će se vrlo brzo osloboditi. Tokom leta su stigla nova četiri krila (Oršić 92', iz Koreje došao, starter), Kadzior (92', iz Poljske došao, snimio ga Bjelica), Šitum (92', vraćen sa pozajmice iz Lecha gde ga je Bjelica trenirao) i Menalo (96', doveden iz Širokog). Budimir (86'je stigao pred kraj prošle sezone kao treća opcija) i Petković (94', centarfor koji za dve sezone u Seriji kao nije uspeo da postigne pogodak) su pojačanja u špicu.

Ostali su dosledni u vezi sa mladim igračima. Pored startera Gojaka, Olma i Ademija, tu je i par mladih igrača, Majer (baš ga je lepo platio Dinamo Lokomotivi kao nekada Brozovića), Šunjić, Doumbia, Knežević i povređeni Moro. Mada nisam siguran da će bilo kod od rezervista moći adekvatno da zameni Olma kada ga prodaju, bez obzira koliko Hrvati cene Majera. Bjelica sem Šunjiću, slabo veruje ostalima mladim igračima.

 

U odbrani su tri nova igrača i Stojanović (95'). Theophile-Catherine (89') im vredi svaki cent koji su dali za njega, a verujem da su dali dosta za štopera u najboljim godinama sa 300 utakmica u Ligue1 i EPL. Njegov parnjak je "Austrijanac" Dilaver (91') kojeg je Bjelica doveo iz Lecha, a levo su uzeli Leovca (88') iz PAOKa koji je tamo bio višak. Rezervisti su Rrahmani (94'), Perić (94'), Lešković (91'), Musa (90') i Iranac Moharrami (96'). Na golmanskoj poziciji se menjaju vetaran Zagorac i Livaković (95').
 

Igrali su odlično cele kvalifikacije, neočekivano lako su dobili i Hapoel BS i Astanu, a igrali su i solidno protiv YB, ali su dobili kao i Salzburg dva brza gola i tu je bio kraj. Imaju realne šanse da prođu. Fenerbahce se izduvao, jer nisu ušli u LŠ (mada sam zaista impresioniran činjenicom da su oni očekivali da to mogu preko Benfice, a da ne pričam da je u tom delu žreba bilo bar još 5 jačih timova od njih) i pored toga su prodali par bitnih igrača i u ozbiljnoj su krizi. Anderlecht me nije impresionirao na početku sezone. Igraju ok, ali čim dođe malo jači tim, nastaju problemi. Bio sam ubeđen da juče neće dobiti Spartak. Za razliku od Turaka, verujem da će brže da podignu nivo igre, mada nisam impresioniran rosterom. Spartak je brutalan tim sa vrlo malo tehničkog znanja, ali jako se dobro pozicioniraju i baš racionalno trče sa velikom izdržljivošću. Protiv njih se može naigrati samo onaj ko ih otvori brzo i natera da izađu i komforne zone. Baš me zanima šta kako će da pripreme meč protiv Turaka i pogotovo Dinama.

Svaki tim ima svoju filozofiju poslovanja koju uspešni timovi zadržavaju ili menjaju na bolje. Dinamo je preko deset godina koncipirao timove na jedan način i sada pokušava da evoluira. Da im se sviđalo kako su do sada radili, valjda ne bi menjali. Meni se Zvezdin know-how dopada, mogu neke stvari da se poprave, ali mislim da je jedini koji bi nas čini kompetentnim. Dinamo od zimus više se okrenuo onome kako su Terzić, Milojević i Mrkela organizovali Zvezdu i pojačava ga za bolju omladinsku školu. Ipak, nedostaje tu ono nešto što ima Zvezda, a Dinamo nikada neće imati.

Edited by Nemanja Posrbica
Link to comment
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    82

  • levi

    72

  • W.F.C.

    65

  • 189-

    60

Top Posters In This Topic

Posted Images

18 hours ago, Nikodije said:

 

ok, seems legit, a mene je sramota onoga sto smo mi igrali™ protiv napolija, i ako cemo tako i dalje da igramo™ razmislicu da li cu opet navijati da udjemo u ls, ili  nam je ipak prijatnije u ligi evrope. iako je miloe na kzs pricao kako se ne boji nikoga, to nije tako izgledalo kada je trebalo da se odluci za tim i izabere taktiku™

 

Yveyda™ je igrala ono što može igrati. Ne bih rekao da su se toliko sasrali koliko ih je Napoli natjerao na defanzivu presingom.

 

Ne stidiš se valjda titule u Bariju zbog Petrovićeve taktike u finalu čekanja penala?

 

16 hours ago, Nikodije said:

 

hehe to je to kada su nastupi ovdasnjih ekipa u ls u pitanju, 1 ili nijedan bod, samo je pitanje da li ces nesto da odigras za taj jedan bod ili ces ko picka da se nabijas golmanu u krilo i ispucavas loptu u aut kada je imas u posedu, a posle kao herojski si osvojio bod

 

Dinamo je slavio bod protiv imenjaka iz Kijeva golom iz penala u 94.minuti kao da su prošli grupu. Glavna odlika Dinamovih igara proteklih godina je bila nemoć i jalovost (ispadanje bez datog gola u CL). Igrači su se prodavali, ali sad imamo i sudsku potvrdu da sve pare nisu išle u klub.

 

E sad, ovogodišnji Dinamo, što Cane reče, djeluje kao tim sa glavom i repom, doduše ranjiv na prekidima, ali itekako opasan prema naprijed. Olmo (uzeli ga iz Barce kao kapitena neke njihove omladinske kategorije za nula eura, sad se priča o 30 miliona), Hajrović (možda najjača "kifla" Balkana) i Gavranović tu prednjače. Ako ponove igru kao protiv Fenera, ne bih se začudio da odu među 32, a uz neku ludu sreću u ždrijebu nije nemoguće i da dođu do osmine finala.

Link to comment
1 minute ago, Cash said:

Reko sam ti ja zemo da Dinamo ima sanse da prezimi a ti mi nisi verovao :coffe:

 

Da. :D Vidjećemo, Dinamo se znao usrati nakon dobrog starta.

 

Recimo, 1999-2000, Liga prvaka, grupa sa Unitedom, Marseilleom i Sturmom, treće mjesto bi donijelo zimu u Evropi. Dinamo ne izgubi ni u Mančesteru na otvaranju niti u Marseju na zatvaranju pa opet završi posljednji u grupi zbog gola za 2-2 na Velodromeu.

Link to comment
14 hours ago, ArleKino said:

 

Yveyda™ je igrala ono što može igrati.

 

...sa timom koji je nastupio, apsolutno. A zašto je izašao tim koji ne može da odigra ništa drugo od onoga što je igrao, to je pitanje za miloja, koje mu niko neće postaviti. Ali bezveze me provociraš da opet pišem iste strašne stvari po 100.put

Link to comment
On 21.9.2018. at 16:39, Nikodije said:

 

sta to? nadam se da ne mislis na najvernije navijace™?

 

Odgovorio ti je levi. Nisam siguran da bih mogao da to bolje dočaram od njega. I ne radi se samo o ušatom, već u mentalitetu kluba koji se oslikava i na sve navijače.

 

 

Link to comment

Niste mi dočarali ništa sa tom floskulom o "veličini kluba". Pride ta veličina je više bila kamen o vratu prethodnih 27 godina nego što je bila neki pogon za nove uspehe, uz neumorno guslanje o slavnim danima naše prošlosti. Sada je nešto urađeno jer su konačno počeli da se kupuju dobri igrači za velike pare, a to sa veličinom nema veze, ni sa ušatim, niti sa "mentalitetom" koji je retardirao u pravcu da smo prezadovoljni sa 0-0 i kada ne pređemo centar na marakani.

Edited by Nikodije
Link to comment

Hehe baš sam se pitao ko će prvi da krene da kuka zbog napisanog. Ti si bio jedan od glavnih favorita, uz porucnika vesića i apola. Opravdao si ulogu favorita i pokazao veličinu

Edited by Nikodije
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...