Jump to content
IGNORED

Liga šampiona 18/19


renne

Šampion?  

46 members have voted

  1. 1. Ko će uzeti ušatog(tm)?

    • Tottenham
    • Liverpool
    • Baš me briga, gledaću samo po navici
    • Ne samo da me je baš briga, nego ne mogu ni da gledam, koliko me baš briga ko će pobedti

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/01/19 at 20:30

Recommended Posts

  • Replies 5.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    384

  • John Coltrane

    299

  • renne

    256

  • radisa

    232

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, samo_opusteno said:

Neam pojma, meni je ovo najbolji deo fudbalske sezone. Ove kvalifikacije sa mnostvom gotivnih parova, istorijskih klubova, pogotovo sad ove runde sto dolaze, Slavija - Dinamo Kijev, Benfika - Fener, Seltik - Aek, Ajax - Standard, to je za mene fudbal. Genericki dueli Reala i Bajerna mogu da se gledaju i u predsezoni u Americi, ko se lozi na to. Posle kad se udje u grupe vredi pratiti LE a LS samo u pregledu golova jer u skoro svakoj grupi 2 bogata nabijaju 2 siromasna a oni se kao hijene bore za trece mesto i nastavak u LE. Liga sampiona postaje prilican smor i nesto ce morati tu da se menja, samo se nadam da necemo dobiti neko zatvoreno sranje kao sto je ova smaracina u Americi. 

 

+1, ali ako već govoriš o duelima istorijskih klubova zaboravio si i naš par.:fantom:

Link to comment
4 hours ago, samo_opusteno said:

Neam pojma, meni je ovo najbolji deo fudbalske sezone. Ove kvalifikacije sa mnostvom gotivnih parova, istorijskih klubova, pogotovo sad ove runde sto dolaze, Slavija - Dinamo Kijev, Benfika - Fener, Seltik - Aek, Ajax - Standard, to je za mene fudbal. Genericki dueli Reala i Bajerna mogu da se gledaju i u predsezoni u Americi, ko se lozi na to. Posle kad se udje u grupe vredi pratiti LE a LS samo u pregledu golova jer u skoro svakoj grupi 2 bogata nabijaju 2 siromasna a oni se kao hijene bore za trece mesto i nastavak u LE. Liga sampiona postaje prilican smor i nesto ce morati tu da se menja, samo se nadam da necemo dobiti neko zatvoreno sranje kao sto je ova smaracina u Americi. 

+1

То затворено такмичење би они давно направили да могу и да су им фокус групе рекле да би људи то лсно прихватили.

4 hours ago, levi said:

 

 

a to je upravo glavni problem sa ligom šampiona, jer manji klubovi ne mogu to da prate. jedini su svetli primeri timovi poput Basela, koji mogu ponekad da odu do nokaut faze

 

 

Мукица.:wub: Базел примењује исти бизнис одел као Челзи само са мање пара. Али боли тебе Пријовић из аута.

Link to comment
5 hours ago, Zico said:

Dogodice se i to, zatvorice je pre ili kasnije.

 

Nista me ne bi zacudilo. Kao i Brexit, najveca samoubilacka glupost je moguca na svim nivoima. Ali brzo ce se pokajati, vrlo brzo.

Link to comment

SRBIJA JURI DVA MESTA U LŠ! Domaći klupski fudbal napreduje krupnim koracima

FUDBAL         0

Srbija bi 2020. godine, prvi put u istoriji, mogla da ima dva kluba u kvalifikacijama za Ligu šampiona

 

Za takav podvig biće nam potrebne dve veoma dobre sezone naših klubova na međunarodnoj sceni, kako bi se za nekoliko bodova popravio nacionalni koeficijent.

Za početak potrebno je da ove godine Crvena zvezda uđe u grupu Lige šampiona ili barem Lige Evrope, da Partizan takođe stigne do glavnog žreba Lige Evrope, a naročito bi dobro bilo da večiti opet prezime na međunarodnoj sceni.

Najbolji u Evropi

Naši klubovi su ovog leta zaradili tri boda za Srbiju, pa je naša zemlja trenutno najuspešnija u Evropi u tekućoj sezoni. Naime, nacionalni koeficijent se dobija kad se ukupan broj bodova podeli sa brojem učesnika u kvalifikacijama. Svaka pobeda donosi ceo bod, a remi pola boda. Tako su timovi iz Superlige sakupili 12 poena, koji kad se podele na četiri predstavnika, daju Srbiji tri boda za nacionalni koeficijent.

Direktan obračun sa Dancima

Jedna od zemalja koja ima bolji koeficijent i koju bi Srbija morala da juri u naredne dve godine je Danska, a upravo će se dva naša kluba sastati sa Skandinavcima u narednom kolu kvalifikacija. Partizan će kao nosilac igrati protiv Nordsjelanda, koji je u prethodnom kolu eliminisao švedski AIK. Spartak će, posle izbacivanja Sparte, pokušati da napravi još jedno iznenađenje i bez Evrope ostavi ekipu Brondbija. Sa dve pobede, Srbija bi napravila ogroman posao.

Na osnovu njega se odlučuje koliko će timova koja liga imati u međunarodnim takmičenjima, kao i od koje runde kvalifikacija će početi da igraju.

Srbija je sa ukupno 19.250 bodova trenutno 19. na rang-listi UEFA i, ako uspe da sačuva tu poziciju, onda će naredne sezone šampion države početi takmičenje od drugog umesto od prvog kola kvalifikacija. Međutim, ako Srbija skoči do 15. mesta, a ima realne šanse, onda bi imala dva predstavnika u kvalifikacijama za Ligu šampiona 2020/21, kao što ove sezone ima Austrija.

Trener Crvene zvezde Vladan Milojević ponosan je na svoj tim, koji gazi ka Ligi šampiona, ali i na uspehe rivala iz Superlige.

- Naša tri kluba prošla su dalje. Veliko bravo za ekipu Spartaka. Radnički nije zaslužio da ispadne od Makabija, mogli su da ostvare bolji rezultati u Tel Avivu (2:0 za Makabi u Izraelu, 2:2 u Nišu). To pokazuje čvrstinu našeg fudbala, koji ne sme da se potcenjuje. Neki pojedinci neće da vide to, a imamo slučajeve da je iz jakih liga ispalo po nekoliko timova - rekao je Milojević, koji je iz nekog razloga preskočio da čestita Partizanu na prolasku.

 

tab23_660x139.jpg?1533325910812

 

 

Problem Srbije je što, osim Partizana i Crvene zvezde, nijedan klub u poslednjih 30 godina nije napravio ozbiljan rezultat. Bila bi prava senzacija kad bi se još neki klub iz naše zemlje plasirao u Ligu Evrope. Vojvodina je bila blizu dva puta, a trenutno subotički Spartak predstavlja hit leta, pošto je izbacivanjem favorizovane praške Sparte iskočio iz šablona.

Sad već bivši trener Partizana Miroslav Đukić rekao je da su rezultati "golubova" dokaz da i u našoj ligi postoji kvalitet.

- Spartak je dokaz da u našoj ligi ne igraju Indijanci, već dobre ekipe. Drago mi je što je srpski fudbal u usponu, ima dobrih klubova. Treba se radovati svakoj pobedi, pogotovo u Evropi. Nikoga nije lako pobediti, moramo da budemo svesni toga - istakao je Đukić.

Svetlija budućnost

Prošle godine Crvena zvezda i Partizan su prvi put zajedno igrali grupnu fazu Lige Evrope i kao da su dodatno motivisali jedni druge, pa su tako zajedno prvi put u istoriji prezimili na međunarodnoj sceni. 

Kad bi se bar još jednom ili dvaput dogodilo da večiti rivali ponove takve rezultate, onda bi budućnost srpskog fudbala bila znatno svetlija.

 

Link to comment
On 2.8.2018. at 9:52, samo_opusteno said:

Neam pojma, meni je ovo najbolji deo fudbalske sezone. Ove kvalifikacije sa mnostvom gotivnih parova, istorijskih klubova, pogotovo sad ove runde sto dolaze, Slavija - Dinamo Kijev, Benfika - Fener, Seltik - Aek, Ajax - Standard, to je za mene fudbal. Genericki dueli Reala i Bajerna mogu da se gledaju i u predsezoni u Americi, ko se lozi na to. Posle kad se udje u grupe vredi pratiti LE a LS samo u pregledu golova jer u skoro svakoj grupi 2 bogata nabijaju 2 siromasna a oni se kao hijene bore za trece mesto i nastavak u LE. Liga sampiona postaje prilican smor i nesto ce morati tu da se menja, samo se nadam da necemo dobiti neko zatvoreno sranje kao sto je ova smaracina u Americi. 

Normalno...

Link to comment
3 hours ago, borris_ said:

+1

Заиграће мечка у Катару кадтад. А онда ће спрдња од клуба без историје, навијача и идентитета да оде тамо где јој је место...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...