Jump to content
IGNORED

Liga šampiona 18/19


renne

Šampion?  

46 members have voted

  1. 1. Ko će uzeti ušatog(tm)?

    • Tottenham
    • Liverpool
    • Baš me briga, gledaću samo po navici
    • Ne samo da me je baš briga, nego ne mogu ni da gledam, koliko me baš briga ko će pobedti

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/01/19 at 20:30

Recommended Posts

  • Replies 5.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    384

  • John Coltrane

    299

  • renne

    256

  • radisa

    232

Top Posters In This Topic

Posted Images

40 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

gledam transrodne filozofe levičare po jutjubu

 

Liverpul prvak Evrope, ContraPoints se zapatila na PPP... My work here is done.

 

giphy.gif

 

 

Link to comment
1 hour ago, Pokojni Ruxin said:

evo jedem burgere i gledam transrodne filozofe levičare po jutjubu. na sebi nosim teget trenerke i i crveno-belu majicu.

 

ti?

Мењам пелене, терам малог Данила Драгослава да подригује и густирам финале из Мадрида по 3 пут.

Link to comment
14 minutes ago, porucnik vasic said:

густирам финале из Мадрида по 3 пут.

 

u brate al ti ne voliš fudbal :sad:

Link to comment
10 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Liverpul prvak Evrope, ContraPoints se zapatila na PPP... My work here is done.

 

giphy.gif

 

 

 

А Ејчбомбергај, Филозофитјуб, Чапо? Ко гледа само Натали не гледа из правих разлога :fantom:

Link to comment
12 hours ago, čekmeže said:

Daj malo opširnije

 

Na dan utakmice, u fan zoni Liverpula, mislim da je bila do sada najveća brojka, da je bilo više ljudi nego i u Istanbulu, Atini i Kijevu i bila je potpuna ludnica i haos, okačiću i neke fotke kada se vratim kući. U onoj neutralnoj fan zoni, se takođe okupljalo puno ljudi i definitivno mi se čini da je bilo više navijača Liverpula. Inače sve je mahom bio friendly banter, nisam čuo za neke incidente. Npr u metrou do stadiona je bilo nekoliko grupica iz po obe ekipe, pa prvo zapeva jedna, pa druga, pa ćaskaju između, ništa preko toga, mada nisam ni očekivao više od toga.

 

Kada sam dolazio na stadion, video sam Samija Hipiju koji sa ostalim vipovcima, nervozno čeka da ih puste unutra. Pristao je da se (opet) slikamo ako ga uvedem unutra, jer su se u odelima pržili na 33 stepena madridskog sunca. Video sam i Garija Mekalistera tu, čoveka sa kojim sam se takođe fotkao u Atini :D Inače, Španci naravno slabo pričaju engleski što je doprinelo tome da su mi jedva objasnili gde treba da idem po neke papire. U tom lutanju po stadionu sam naleteo na KENIJA DALGLIŠA i u tom momentu sam bio apsolutno siguran da nema šanse da izgubimo. Vidim da je i on bio malo nervozan što je verovatno čekao po suncu da ga puste unutra, ali je bio dovoljno raspoložen za fotkanje.

 

Kada sam se smestio, sedeo sam pored momka iz BBC-ja, navijača Milvola, sa kojim sam se lepo ispričao, ali je još bolje to što je takoreći odmah pored bio i DŽon Oldridž. beskrajno srdačna osoba, uvek raspoložena za priču. 

 

Što se tiče same utakmice, dosta ste napisali o njoj, na temu penala, samo bih rekao da smo se tamo složili da je opravdano sviran, da ti nema šta da izigravaš kondorov let rukama u kaznenom, ali mi je jasno zašto se neki ne slažu sa tim. Žalbe na račun nekvaliteta utakmice su mi nejasne, jer se izgleda zaboravlja da su oba tima odigrala poslednju takmičarsku utakmicu tri nedelje pre toga. Liverpul je odigrao tačno onako kako je igrao cele sezone - taman dovoljno da pobedi, bez suvišne lepršavosti ili rizikovanja, takoreći rutinirao utakmicu. U principu, obrnute uloge iz prošlogodišnjeg finala.

 

Na temu navijanja, možda se sećate da sam bio nezadovoljan istim u Bazelu i Kijevu i sada je situacija bila bolja, mada se na momente osećala malo kao neka strepnja ili nervoza, možda zbog tog bremena favorita. Ali kako je utakmica odmicala, sve sam bio sigurniji da je to to. Navijači Totenhema su se lepo pokazali, bili su glasni, navijali su lepo za svoj tim, tako da fair play za njih.

 

Što se tiče slavlja posle utakmice, slike će govoriti više nego bilo šta drugo :) Za sada toliko, koga god nešto zanima, neka pita

Link to comment

Cestitke Lpoolu za koji sam navijao kada sam bio mali, i svim navijacima Lpoola. Zasluzeno.

 

Meni ostaje zaista gorak ukus posle one brutalne kradje kojom je izbacen City (ne kao navijacu City-ja nego jer je bila zaista neverovatna kradja kojom je Totnam prosao u polufinale)... ali i to je fudbal... 

 

Bice zanimljivo videti kako ce Liverpul dalje da se razvija, jer ostaje Klop a i vecina glavnih igraca ostaje koliko sam video...

 

Cestitke

 

@copkillah Super izvestaj, tnx :)

Edited by mozzer
Link to comment
1 hour ago, copkillah said:

Liverpul je odigrao tačno onako kako je igrao cele sezone - taman dovoljno da pobedi, bez suvišne lepršavosti ili rizikovanja, takoreći rutinirao utakmicu. U principu, obrnute uloge iz prošlogodišnjeg finala.

 

Na temu navijanja, možda se sećate da sam bio nezadovoljan istim u Bazelu i Kijevu i sada je situacija bila bolja, mada se na momente osećala malo kao neka strepnja ili nervoza, možda zbog tog bremena favorita. Ali kako je utakmica odmicala, sve sam bio sigurniji da je to to. Navijači Totenhema su se lepo pokazali, bili su glasni, navijali su lepo za svoj tim, tako da fair play za njih.

 

Bravo Copi, uvek sam verovao u tebe. Ovo ti je prva pobeda od 2005, jel' tako?

 

1 hour ago, mozzer said:

Meni ostaje zaista gorak ukus posle one brutalne kradje kojom je izbacen City (ne kao navijacu City-ja nego jer je bila zaista neverovatna kradja kojom je Totnam prosao u polufinale)...

 

Nesrećni Guardiola, uvek ga neko brutalno pokrade :sad: Ove sezone VAR poništio gol samo zato što je igrač, moš misliti, bio u ofsajdu. Prošle sezone poraz od 4-2 sudije brutalnom krađom pretvorile u poraz od 5-1. Dokle Tole itede.

Link to comment
3 hours ago, crtamOrasi said:

А Ејчбомбергај, Филозофитјуб, Чапо? Ко гледа само Натали не гледа из правих разлога :fantom:

 

Gurao sam Chapo jedno vreme, štaznam, nije naišlo na neki odziv. Philosophytube mi je OK iako često malo dosadan, hbomberguy nisam ljubitelj.

 

@Pokojni Ruxin ipak nije razočarao, čovek zna da prepozna kvalitetnu thirst trap produkciju.

Link to comment
20 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Gurao sam Chapo jedno vreme, štaznam, nije naišlo na neki odziv. Philosophytube mi je OK iako često malo dosadan, hbomberguy nisam ljubitelj.

 

@Pokojni Ruxin ipak nije razočarao, čovek zna da prepozna kvalitetnu thirst trap produkciju.

 

Камарат, делујемо у илегали и не откривамо положај, какав црни одзив :D

Па да, слажем се, али Натали има убедљиво најзанимљивији начин презентовања, не само због изгледа, пола сата прође док трепнеш. Сам садржај је подједнако квалитетан.

Link to comment
1 hour ago, Weenie Pooh said:

Nesrećni Guardiola, uvek ga neko brutalno pokrade :sad: Ove sezone VAR poništio gol samo zato što je igrač, moš misliti, bio u ofsajdu. Prošle sezone poraz od 4-2 sudije brutalnom krađom pretvorile u poraz od 5-1. Dokle Tole itede.

Ako je tebi ono dobro odsudjena utakmica u redu. Meni je ono toliko brutalna kradja (gol rukom i ponisteni gol) da sam svasta pomislio o istoj i sudjenju...

Link to comment

Penal je odredio daljni tok utakmice. Posle tog gola, Pool je hteo da resi iz kontre, ali Spursi nisu stvarno krenuli u napad. S druge strane, Spursi su trebali napadati postavljenu odbranu sa prvom opcijom, brzancem Sonom kojem bas kontre najvise odgovaraju.
Ipak, odluka sudije je potpuno ispravna. Nisu odbrambeni igraci koji drze ruke iza ledja (ili bar sasvim uz telo) u pokusaju da blokiraju loptu ludi. Sisoko je rasirio ruke kao da se sprema da poleti a pritom nije cak ni skocio.
Ne znam zasto se forsira prica o tome kako se odbijena lopta od drugog dela tela nikad ne svira kao penal/igranje rukom (odnosno kao da sam polozaj ruke te procena situacije sta bi bilo da nije ostvaren taj kontakt, nemaju nikakvu vaznost). Pa i penal za Romu je prosle godine sviran bas protiv Liverpoola na slican nacin. I tada je, cini mi se Milner, drzao ruku podignutu i od tela, a lopta mu se od butine odbila do ruke.
Takodje, lopta se nije od grudi Sisoka odbila do ruke koja je bila u prirodnom polozaju, nego je covek (najverovatnije refleksno) jos napravio pokret rukom kojim je malo primirio loptu (jasno je da bi se ista od grudi odbila sasvim drugacije i bila "nicija lopta").


Meni je neverovatno bilo da pocinju fizicki nespremni fudbaleri a na klupi sede igraci koji su na prethodnim utakmicama dali tri, odnosno dva gola.


Son je pokazao brzinu, ali i brzopletost. U kljucnim trenucima je ili poslao pogresan pas ili slabo sutnuo ili nije mogao proci jedan na jedan u situaciji koja bi ga izbacila samog pred golmana ... mnogo dima a malo vatre . Istina, slabo kretanje Kejna mu je dosta otezavalo posao u zavrsnoj fazi.
Ipak, najveci problem Spursima je bila sredina terena, jer su Erikson i Dele Ali potpuno podbacili, a ni Vinks se skoro nije ni video. 
Rose bi trebao puno vise ucestvovati u napadackim akcijama (kad ekipa ima toliki posed lopte), odlican je to fudbaler a i ta strana odbrane Poola je puno slabija. Vinks bi uvek mogao pokriti tu stranu kad ovaj krene napred.
TAA je jako dobar u ofanzivnim akcijama, odlican pregled igre, sut, smisao za kombinatoriku. S druge strane je rupetina u odbrani. Mozda bi trebao igrati krilo? Mozda bi mu i odgovarala igra sa tri stopera?
VVD dobio sve duele, igrao bez suvisnog poteza. Alison uvek dobro postavljen, istrcavao kad treba, pokrio sve ... imao i fenomenalnu asistenciju koja je mogla zavrsiti golom.
Mane uvek koristan, zaradio penal, umeo da zadrzi loptu u trenucima kad to nije polazilo za rukom nijednom drugom igracu svog tima (sprecivsi  mogucnost napada Spursa u talasima), redovno se vracao da pomogne odbrani i potpuno zaposlio i neutralisao Tripiera. Pritom je mogao malo sta odigrati ejr je Firminjo bio igrac manje za Pool (u stvari, potirao se sa Kejnom).

 

Sve u svemu, lep uspeh oba tima. Ne treba zaliti za nekim drugim ekipama, svi su oni imali svoju sansu. Vazno je da niko nije izbacen administrativno ili bas velikom sudijskom kradjom.
Liverpool je zasluzio trofej. Pobedili su Napoli u utakmici u kojoj je gostima bio dovoljan bod, ubedljivo pobedili Bajern u Minhenu nakon neresenog ishoda kuci, deklasirali Barselonu posle 0:3 u prvoj utakmici ... i morali se nositi sa bolnim drugim mestom u prvenstvu sa cak 97 osvojenih bodova (samo jedan manje od tima koji je pobedio poslednjih 14 utakmica). Oni su, ujedno, i bili tim koji je imao daleko veci pritisak u finalu od Suprsa.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...