Jump to content
IGNORED

Liga šampiona 18/19


renne

Šampion?  

46 members have voted

  1. 1. Ko će uzeti ušatog(tm)?

    • Tottenham
    • Liverpool
    • Baš me briga, gledaću samo po navici
    • Ne samo da me je baš briga, nego ne mogu ni da gledam, koliko me baš briga ko će pobedti

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/01/19 at 20:30

Recommended Posts

1 hour ago, Facundo Orellana said:

Barsa ima celu paletu ovakvih strmopizda u gostima od kada je otišao Pepara.

 

Bajern 0-4 (2013), Atletiko 0-2 (2016), PSŽ 0-4 i Juventus 0-3 (2017), Roma 0-3 (2018) i Liverpul 0-4 (2019).

 

Ima ih i Pepara otkako je otišao iz Messijevog naručja:

 

Real 0-4 kod kuće (2014),

Barcelona 0-3 (2015),

Monaco 1-3 (2017),

Liverpool 0-3 (2018) + 

 

2 ispadanja na konto promašenih penala od objektivno puno slabijih timova (Atletico 2016, Spursi 2019).

Link to comment
  • Replies 5.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    384

  • John Coltrane

    299

  • renne

    256

  • radisa

    232

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tacno je ovo sto  @ArleKino prica za manjak kvalitetnih defanzivaca i za bekove koji sve manje/losije igraju odbranu.

Skoro je bila dobra analiza kad je UTD izgubio kuci od Citya 0:2 i oba gola su dosla preko bekova, mislim da je Glen Hodl (slagacu) pricao o tome da je duznost beka da blokira sut a ne da pusti igraca da duboko ulazi u 16m ili da okrece ledja. Luk Shou vs. B.Silva (prosla lopta izmedju nogu) i kasnije Darmian vs. Sane okretanje dupeta i blago dizanje noge. Danasnji bekovi su previse ofanzivni, a od zadnjih veznih se ocekuje da pokriju sve rupe pa je i ta pozicija prilicno regresirala. S jedne strane on treba da otme loptu, kvari igru, zatvara bekove, a sa druge da ume da predribla 3 igraca na 3 kvadrata i zabije gol/asistira sa 30m. To je velikim delom zasluga modernog fudbala u kom postoji samo bojazan od gubljenja lopte, dve krajnosti ili presing presing presing ili dodavanje do iznemoglosti. Dakle ili Klop ili Pep, sto uostalom i PL tabela pokazuje (naravno Pepova Barsa je takodje bila poznata po presingu i pravilu 3 sekunde). Meni se takav fudbal uopste ne dojmi, to je upgradovani Luj Van Galizam, if you like.

Link to comment

Arlekino je primetio neke tacne stvari, a ja bih dodao ovo (IMHO nista manje vazno): danas se mnogo lakse sviraju prekrsaji i stoperima je daleko teze da igraju. Napredovanje simuliranja (koje se uredno trenira i cini bazican skillset jednog napadaca), lakoca potezanja pistaljke u 16 metara i sve manje tolerisanje svih vrsta kontakta su faktori koji "kastriraju" stopere.

 

Od kada je radikalna sakijevština pocela da preovladava u fudbalskoj teoriji bekovi (pa cak i stoperi) imaju primarni zadatak da se fokusiraju na zonu, a zona mista (zona kombinovana sa 1 na 1) je pala u zaborav i kao taktika i kao vestina. Izuzetak cine par uspesnih eksperimenata: kod Grka 2004 i kod Simeoneovog Atletika. (Naravno, ti timovi imaju velike probleme u ofanzivnom segmentu i nisu napravili jedan sveobuhvatni sistem, komentarisem samo nacin na koji su igrali/igraju odbranu.)

Link to comment
24 minutes ago, Meazza said:

Arlekino je primetio neke tacne stvari, a ja bih dodao ovo (IMHO nista manje vazno): danas se mnogo lakse sviraju prekrsaji i stoperima je daleko teze da igraju. Napredovanje simuliranja (koje se uredno trenira i cini bazican skillset jednog napadaca), lakoca potezanja pistaljke u 16 metara i sve manje tolerisanje svih vrsta kontakta su faktori koji "kastriraju" stopere.

 

Od kada je radikalna sakijevština pocela da preovladava u fudbalskoj teoriji bekovi (pa cak i stoperi) imaju primarni zadatak da se fokusiraju na zonu, a zona mista (zona kombinovana sa 1 na 1) je pala u zaborav i kao taktika i kao vestina. Izuzetak cine par uspesnih eksperimenata: kod Grka 2004 i kod Simeoneovog Atletika. (Naravno, ti timovi imaju velike probleme u ofanzivnom segmentu i nisu napravili jedan sveobuhvatni sistem, komentarisem samo nacin na koji su igrali/igraju odbranu.)

 

Ali su ipak unapredili old school napadacke duznosti defanzivaca - prekide.

 

 

Sad gledam sazetak™ Ajax-Totte i upravo mi Tripije daje potvrdu gore napisanog - uzeo je DeLihta, ovaj mu je pobegao, a kad je skontao da ga nece stici ni na motoru Tripije dize ruku ka sudiji trazeci...nesto!!!

Link to comment

Ajax je 20 sec pre 5min (koliko je Briht produzio) imao 5 (PET!!!!) igraca na Totteovoj polovini kada je Onana ispucao loptu. Mislim da to nisam video u zivotu, da ti je cilj da sacuvas rezultat, a da na polovinu protivnika posaljes toliko igraca. Pa i korner/faul kad se izvodi najvise su 2,3 igraca preko, a svi ostali digli bedem pred svojim golom.

Link to comment
48 minutes ago, John Coltrane said:

 

Ali su ipak unapredili old school napadacke duznosti defanzivaca - prekide.

 

Tacno, to je izuzetak. Ne samo da su unapredili nego su od toga napravili centralni deo strategije.

Link to comment
32 minutes ago, John Coltrane said:

Ajax je 20 sec pre 5min (koliko je Briht produzio) imao 5 (PET!!!!) igraca na Totteovoj polovini kada je Onana ispucao loptu. Mislim da to nisam video u zivotu, da ti je cilj da sacuvas rezultat, a da na polovinu protivnika posaljes toliko igraca. Pa i korner/faul kad se izvodi najvise su 2,3 igraca preko, a svi ostali digli bedem pred svojim golom.

 

Japanci protiv Belgije.

Link to comment
8 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

op sori. mislio sam da sam kvotovao vasića

 

:lolol:

 

 

@porucnik vasic

jel smeš opkladu?

Кафана по твом избору. Нема ме у Отаџбини пре идућег лета, ваљда можеш да се стрпиш да платиш. :happy:

Link to comment
54 minutes ago, Zico said:

Otvorite posebnu tu za finale, da glasamo i navijamo za Tottenham.

 

Molim lepo, za Tottenham mogu da navijaju samo pasionirani mrzitelji nemačke superiorne discipline, pederi i plačipičke :dry: 

 

Jesi video sinoć kako cmizdri Pochetino, cmizdri Moura, onda kad nisu pred kamerom malo se prisaberu, a kad dođe sledeća kamera oni opet spontano briznu u plač...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...