Jump to content
IGNORED

Liga šampiona 18/19


renne

Šampion?  

46 members have voted

  1. 1. Ko će uzeti ušatog(tm)?

    • Tottenham
    • Liverpool
    • Baš me briga, gledaću samo po navici
    • Ne samo da me je baš briga, nego ne mogu ni da gledam, koliko me baš briga ko će pobedti

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/01/19 at 20:30

Recommended Posts

Inter ima najgori odnos ulozenog i osvojenog, ovo krece od 91/92. Uzeli su za 28 godina CL i mozda jos Kup Uefa i KPK (nisam siguran) i onih 5 titula u vreme Kalcopolija i pada Juventusa.

Link to comment
  • Replies 5.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    384

  • John Coltrane

    299

  • renne

    256

  • radisa

    232

Top Posters In This Topic

Posted Images

4 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

A sećaš se kako su ljudi tupili, "Nije tačno da Mourinho odlazi samo u prebogate klubove, vidiš kako je sa svojih deset prstiju preporodio mali Inter i odveo ih do CL za tili čas?"

 

Vieri, Krespo, Toldo, Ibra to su ovi transferi koji ih drze na prvom mestu skale u pomenutim godinama, a mislim da su oni i dalje medju top 10 all time potrosnje. Koja je Murinjo pretplatio? Dosli Milito, Kivu i Snajder, ako se dobro secam. Samo od prodaje Ibrahimovica je mogao kupiti pola tima.

 

Gde se ti javi od sve dece kad je bas Konobar™ nasledio mrskog ti Murinja i usro motku (osim ako se u uspeh ne racuna Kup Italije i Svetsko Klupsko). A

Link to comment
4 hours ago, harper said:

 

Odlican recap Gvardioline fudbalske filozofije.:laugh:

 

2 hours ago, Meazza said:

I nije Lazio bio top club :lol:

 

2 hours ago, Meazza said:

Ruxin neverue. :D 

Да ово је то глогов колац у те тупаве приче.

54 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

A sećaš se kako su ljudi tupili, "Nije tačno da Mourinho odlazi samo u prebogate klubove, vidiš kako je sa svojih deset prstiju preporodio mali Inter i odveo ih do CL za tili čas?"

И, сећаш се оно Конобар није имао са ким да игра...ко им је бре би крив кад су тотално дебилно трошили паре, и што су дошли на ивицу банротства.

Link to comment
13 hours ago, Mindaugas Žukauskas said:

Pokušavate uporediti neuporedivo.

Pod broj jedan, svako gleda ono što mu prija, ja npr. preferiram akcijom nabijene utakmice, mnogo dešavanja na terenu i surov tempo. Zato gledam isključivo PL. Ljudi koji vole finesu, tehniku, poteze sa malog fudbala, gledaju Špance, iako je ritam drastično blaži. Sudije su podjednako dobre/loše u obe lige, fami da su Engleske sudije lošije doprinose besprekorna realizacija prenosa engleske televizije, popularnost lige i brzina igre. Neko je napisao da se engleske sudije lošije postavljaju, zamislite koliko je lakše njihovim kolegama u Španiji koje sude utakmice drastično nižeg tempa. 

Pod broj dva, merilo jačine neke lige se ne ogleda u evropskim takmičenjima, jer u njima učestvuje samo odabrani broj ekipa. Takođe, ne može se suditi o kvalitetu liga poredeći njihove timove u takmičenju koje je u svom najvažnijem delu KUP takmičenje. POGOTOVO se ne može suditi o kvalitetu liga poredeći njihove timove u drugom po važnosti evro takmičenju, tzv. Ligi Evrope. Ko je video sastav Arsenala na Marakani, jasno mu je da takvi timovi ovo takmičenje doživljavaju kao domaći kup, gde razigravaju mlade igrače. Na ekipi kao što je Barnli se jasno vidi koliko štete može naneti evro takmičenje. Tek su odnedavno konsolidovali formu, sezona im je počela rano, drugačije pripreme, sve se menja. I to sve uzima danak. Ljudi misle da je slučajno što timovi poput Vest Hema ili Evertona ispadaju u pretkolu od gruzijskih ili hrvatskih timova. To nema veze sa kvalitetom. Ogroman novac je u opticaju i mnoge ekipe neće da rizikuju ispadanje u Čempionšip zarad nekih krljanja sa Sosijedadom i družinom.

Treća stvar, čak i da se može utvrditi kvalitet liga gore navedenim metodima, potrebno je da cele lige učestvuju u tome, a ne manjina, kao sada. Jer mi nismo nikad gledali utakmicu Hadersfild-Leganes.

Da sumiram: ne postoji bolja liga. Obe lige su jake, svako bira šta će da gleda, na osnovu ličnih preferencija. Tehnika na strani Španaca, sve ostalo na strani Engleza. Realizacija prenosa drastično bolja u Engleskoj.

 

Istina je da je tesko uporedjivati kvalitete lige, zato sam i naveo deset parametara koje sam, po slobodnoj proceni, smatrao najbitnijim. Spekulativno, i te kako podlozno diskusiji.
Ipak, sasvim je moguce to uraditi i UEFA upravo to radi iz godine u godinu ... i to, bas na osnovu rezultata u evropskim takmicenjima. U poslednjih pet godina cetiri puta je Spanska liga bila najbolja, jednom Engleska. Uostalom, mora postojati neki kriterijum kako bi se doslo do braja ucesnika u evro takmicenjima. Takodje, u mnogim sferama zivota, pa i u naucnim, cest je slucaj gde se rang liste prave na malom (reprezentativnom) uzorku najboljih. U evropskim takmicenjima ucestvuje po 6-7 klubova iz Engleske i Spanije, to je trecina lige ... trecina je ogroman uzorak.
Dalje, primer Arsenala i Zvezde meni ne govori apsolutno nista, jer je isti taj Arsenal u istom tom takmicenju protiv francuskog Rena izveo sasvim drugaciju postavu. Zasto, ako im to takmicenje sluzi samo za razigravanje mladih igraca? Ne treba imati formiran stav o necemu, pa onda traziti izolovan slucaj koji potvrdjuje taj stav, nego treba analizirati sve relevantne podatke. To takmicenje je itekako vazno za engleske klubove, jer su neki od njih izborili i plasman u Ligu Sampiona preko njega. Uporediti ga nekim domacim Micky Mouse kupom nije korektno. U redu je da je tvoje misljenje da Arsenalu to takmicenje nije bitno vec sluzi za razigravanje mladih igraca, ali onda objasni sam sebi kako to da je protiv Rena, isti taj Arsenal izveo najbolji tim. Videcemo i sta ce biti protiv Napolija. Moje misljenje je, i ne vidim da je kontradiktorno (mada cu rado cuti suprotno) je da je Arsenal bio siguran u prolaz grupe i smatrao Zvezdu mnogo losijim protivnikom. Iz tog razlika nije zeleo da rizikuje povrede standardnih igraca i iskoristio je utakmice da pruzi priliku nekim igracima da dokazu da se moze na njih racunati i u tezim utakmicama. Duga je sezona, treba imati veliki broj raspolozivih fudbalera. Cesto i u ligi sampiona, kad tim vec izbori plasman, ne igra sa najboljom postavom, pa je recimo Barca protiv Spursa u poslednjoj utakmici grupe pocela bez Messija, Suareza, Busquetsa, Piquea, Albe, Ter Stegena. To uopste ne znaci da im to takmicenje nije vazno, vec da oni zele i da ga osvoje pa ce rado rasporedjivati snagu. Nisam siguran, ali gledao sam 7-8 utakmica Burnlija u poslednje dve godine. Jako slab kvalitet fudbala, 36 golova u 38 utakmica prosle sezone (jednom u deset godina ce ti tako nesto doneti plasman u Evropu) ... ne mislim da je njih poremetila LE vec su jednostavno svedeni tamo gde im je mesto po kvalitetu.
Sto se tice sudija, da zaboravimo na fame, one su za srednjoskolce, tesko ce matorci poput mene biti podlozni tim uticajima :)
Cinjenicno stanje je da je prosecna starost sudija PL oko 43 godine (najveca u Evropi). Prosecna starost sudija Primere je 34.5 godina (Nemacka isto 34.5, Francuska 36). Osam i po godina razlike u starosti i te kako utice na fizicku pripremljenost i brzinu (inace bi i fudbaleri igrali do 45); samim tim i na kvalitet sudjenja, narocito na mogucnost pravovremenog postavljanja. Istina, ponekad se radi o klasicnoj gresci (primer je off-side Kanea nedavno, kad pomocnik iz trka pusta gol iz offsidea ili sudi penal ne secam se, a da je stajao na liniji od 16 metara pri izvodjenju slobodnog udarca ne bi bilo problema; jos gluplji su bili komentari tokom prenosa da pomocnik nije mogao videti Kanea jer je 5-6 igraca bilo u offsidu; ljudi su ignorisali cinjenicu da je ovaj bio najblizi golu i jedini na liniji od 16, a ne samo jedan od njih u zaledju).
Ako postoji fama, fama je to da su utakmice u Engleskoj drasticno viseg tempa (nesto viseg verovatno i jesu). To je glupost, koju apsolutno nikakve brojke ne prikazuju. Da je tako, Engleski timovi bi osvojili apsolutno sve, jer im niko ne bi mogao parirati. Utakmice vrhunskih timova imaju jednu dinamiku, utakmice slabijih timova drugu; cak bih rekao da je u Engleskoj ta razlika i veca izmedju vrha i sredine. Dalje, nijedan od sest vrhunski timova u PL ne igra tipican engelski fudbal, a samo u Spursima su Englezi nosioci igre. Po kojoj logici, najbolji engleski klub M.City igra u drasticno visem tempu nego spanski klubovi? Gde su se afirmisali Aguero, Silva, Laporte? trener? Koliko Engleza uopste istrci u prvih 11 u ovih 6 najboljih klubova? Meni je ovo sto City igra puno slicnije ovom sto igra Barcelona, nego onom sto igra Burnly, Brighton & Hove, Huddersfield, pre Stoke? Cak ni mnogi klubovi iz sredine tabele, kao Watford, Wolves, uopste ne igraju tipican engleski fudbal.
Sto se tice realizacije prenosa, ne sumnjam da si u pravu. Ali, kome je to vazno? Vise sam uzivao stojeci ispred kafane u Riu gledajuci Botafogo na malom TV-u, nego u perfektnom kvalitetu prenosa japanske lige.

Link to comment
1 hour ago, John Coltrane said:

 

Samo od prodaje Ibrahimovica je mogao kupiti pola tima.

Najjaci trejd u istoriji fudbala. Eto'o za Zlatana + Barsa dala kes. Zavrsilo se tako sto je Eto'o postao prvi u istoriji sa back to back tripletom

Link to comment
1 hour ago, John Coltrane said:

Vieri, Krespo, Toldo, Ibra to su ovi transferi koji ih drze na prvom mestu skale u pomenutim godinama, a mislim da su oni i dalje medju top 10 all time potrosnje. Koja je Murinjo pretplatio? Dosli Milito, Kivu i Snajder, ako se dobro secam. Samo od prodaje Ibrahimovica je mogao kupiti pola tima.

 

Gde se ti javi od sve dece kad je bas Konobar™ nasledio mrskog ti Murinja i usro motku (osim ako se u uspeh ne racuna Kup Italije i Svetsko Klupsko). A

 

Šta sam ja, Rafin portparol?

 

Poenta je u Specijalnom gotovanu koji skakuće od prebogatog kluba do prebogatog kluba, a ljudi ga ipak doživljavaju kao nekakvog čudotvorca koji ih podiže iz pepela. To što je tapnuo Ibru za Etooa je super potez, ali poenta je u tome da je u startu imao Ibru viška da bi se đorao sa Katalonima. Takvo luksuziranje malo koji klub/trener na svetu može sebi da priušti.

 

Još se sećam onih rasprava o tome kako je LFC trebalo da dovede Murinja posle valjda mrtvog Hodžsona. Kao, on bi drage volje pohrlio da pomogne posrnulom gigantu. Valjda bi trejdovao 1 Čarli Adama za Sneijdera plus Modrića plus keš...

Link to comment
17 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Šta sam ja, Rafin portparol?

 

Poenta je u Specijalnom gotovanu koji skakuće od prebogatog kluba do prebogatog kluba, a ljudi ga ipak doživljavaju kao nekakvog čudotvorca koji ih podiže iz pepela. To što je tapnuo Ibru za Etooa je super potez, ali poenta je u tome da je u startu imao Ibru viška da bi se đorao sa Katalonima. Takvo luksuziranje malo koji klub/trener na svetu može sebi da priušti.

 

Još se sećam onih rasprava o tome kako je LFC trebalo da dovede Murinja posle valjda mrtvog Hodžsona. Kao, on bi drage volje pohrlio da pomogne posrnulom gigantu. Valjda bi trejdovao 1 Čarli Adama za Sneijdera plus Modrića plus keš...

E pa jbg bas, ako je to Murinjov potez.  Valjda se secas cuvenog Pepovog feelinga, kao objasnjenje, zasto mu Etoo ne odgovara? Zato je i zasluzio odnos sa Ibrom, kakav je vec imao.

Link to comment
On 15.3.2019. at 15:54, Plajvi said:

I onaj Juventus stari (1996-2006) je dopingovaniji bio od ovog danas. 

 

Nemoj da stavljaš slučajno pare na to, vratili su doktora Agricolu pre sezonu - dve.

Link to comment
2 hours ago, Majo said:

E pa jbg bas, ako je to Murinjov potez.  Valjda se secas cuvenog Pepovog feelinga, kao objasnjenje, zasto mu Etoo ne odgovara? Zato je i zasluzio odnos sa Ibrom, kakav je vec imao.

Ne sećam se, znam da ga je ovaj nešto naknadno napušavao posle nekih poraza. 

 

Ali realno, bez Ruxina nema smisla smejati se Pepari :sad: 

Link to comment

To dovođenje Ibre je jeziva greška, ali mi se čini da je izazvana bolećivošću koju su imali prema Eto'u (što nije ni mnogo čudno naravno). Gvardiola je valjda bio zapeo da ga se reši, a čini mi se da se neko vreme pre te trampe vukla glasina da je Siti zagrizao™, a da je Eto bio u fazonu "tamo ni mrtav". Ovako je delovalo da može da se nađe solomonsko rešenje pošto njemu nije smetalo da ide u Inter, ali zaista ispada da su oni sami sebi isfinansirali dželata, pošto cenim da nema šanse da bi Inter pokupovao sve tog leta da nisu uzeli pare za Ibru.

Link to comment
Just now, Meazza said:

Hvala za ovo! Najvise nahvalio Etoa. :) Dinho constant cheater, falls easily. :lolol:

 

I Olegera proglasio za panjinu, doduše za to im je bio dovoljan i prosečan gledalac, nije trebao profi skaut. :)

Link to comment
1 hour ago, Meazza said:

Dinho constant cheater, falls easily. :lolol:

Mrzime da čitam, jel' prorekao da će constant cheater da mu easily zabode ključni gol u gostima, špicom iz mesta, sa ivice šesnaesterca? 

 

(Ne znam da li je to bilo baš te godine, ali zvuči mi kao da jeste. Sledeće sezone su Barsu bez Etoa otresli Rafa, Rise, i Belami.)

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...