Jump to content
IGNORED

Liga šampiona 18/19


renne

Šampion?  

46 members have voted

  1. 1. Ko će uzeti ušatog(tm)?

    • Tottenham
    • Liverpool
    • Baš me briga, gledaću samo po navici
    • Ne samo da me je baš briga, nego ne mogu ni da gledam, koliko me baš briga ko će pobedti

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/01/19 at 20:30

Recommended Posts

Pre će prvih 6 da se izdvoji još više u PL, nego da Kristal ili Barnli uhvate priključak zahvaljujući nekom multimilijarderu. La Liga ima problem da se Real i Barsa već 15 godina smenjuju na prvom mestu (izuzetak je ona titula Atletika), retko su uzbudljiva poslednja kola, mada i u PL poslednjih godina nismo gledali neke ludačke borbe za titulu (sve vodi ka tome da će u PL kraj biti interesantan ove sezone), baš ta 2014. je poslednja takva u obe lige. 

Ceo život od ljubitelja PL slušam opravdanja, od kišnih noći u Stouku, do smešne španske lige, do pretrpanog kalendara.

Link to comment
  • Replies 5.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    384

  • John Coltrane

    299

  • renne

    256

  • radisa

    232

Top Posters In This Topic

Posted Images

Glavni problem je sto Engleska nema dobre fudbalere. :laugh: Mnogo uvoze, dok svaki Migel de la Noce iz bilo kog kluba tamo moze da skoluje ostrvske buzdovane™. I sto kazete, latinosi pogotovo, dok ne dodje SP ne znam ko je iz kog Urugvaja, sigurno se lakse prilagode u Spaniji. 

Link to comment

@mrdja  Slazem se sa vecinom sto si rekao, iako ne pratim Spansku ligu ne zbog samog fudbala nego zbog intenziteta igre. Vrsta faulova, blablaba...kapiras valjda sta hocu da kazem. Navikao sam na englesku pa mi je tesko. Engleska je od 70-ih godina kada je bila prilicno uspesna u Evropi prosla kroz opasan kanal u fudbalu, gde je nakon prestanka sankcija samo par klubova uspevalo da bude uspesno u Evropi, u kontinuitetu. Ja vidim da su na to uticale 3 stvari: ruzno vreme, kvalitet (bolje receno tip fudbala koji se igra) i infrastruktura. Ruzno vreme nikad nece da se promeni (mada ko zna, zajeban je ovaj global warming); kvalitet fudbala se polako menja. Engleske ekipe sve manje mogu da se racunaju u trkace, koje jure 90+ minuta kao muve bez glave po cemu su ostrvljani bili poznati. Deo ovakvog fudbala dolazi i iz toga sto je malo "tehnicki" potkovanih fudbalera igralo u ligi, pa se zbog toga ni kvalitet same lige nije razvijao u potpunosti. Zasto takvi igraci nisu dolazili (ili ne dolaze) u britanske klubove je prilicno jasno: intenzitet svega u ligi je da ti je "zivot" u ligama ogranicen na par godina dok ti ga neki klizeci ne prekine na primer. Sa druge strane spanska je prilicno blaza po tom pitanju, ne da tamo nema kljanja - sigurno ima ali ne toliko u tom intezitetu utakmica. Trece je infrastruktura, koja je povezana sa parama koje britanski klubovi nisu imali. Prvo pare i igraci: i da nagovoris nekog kvalitetnijeg igraca da dodje morao bi da mu das brdo para. Englezi konkretno to brdo para nisu imali, ergo ni kvalitetne igrace. Ne racunamo na po jednog, eventualno dvoje inteligentnih igraca po ekipi jer oni mogu ali nuzno i ne moraju da prave razliku. Infrastruktura stadiona i trening terena - ne znam da li znas za podatak da trening kampovi vecine sadasnjih premijer ligasa nisu generalno sredjivani od 90ih godina. Recimo Liverpoolov Melwood park, je rekonstrusian 1959. godine pa onda 2001 pocet, ne zavrsen do kraja. Tek sada, 2019 godine se zavrsava trening centar koji kosta 50 miliona. Koliko sam video, samo Real gradi pandan La Masii koji ce da bude vredan 100 miliona evra.

 

I sta je u stvari zajednicko u celoj ovoj prici? Pare. Kad su italijani imali brdo para bili su najbolji, imali su sve. Onda se okrenulo u spansku korist pa je Spanija imala sve ili ima sve. Sad je kinta pocela da ulazi u Englesku i eto, imas klubove koji su u stanju da iskasiraju po 100 miliona za igraca sto je recimo Real uradio pre tacno 10 godina, koliko ja cenim da u ovom trenutku Premijer liga zaostaje za spanskom.

Link to comment
2 minutes ago, Meazza said:

A Brexit mrdjo?

Licno mislim da je greska, ali ne znam koliko ce se sve to odraziti na fudbal. 


Malo sam stariji pa se dobro secam i obe titule prvaka Evrope Nottinghama, i titule Aston Vile, i Evertona i Spursa u Kupu Kupova i UEFA, i sjajne generacije Ipswicha i finala protiv AZ '67 ... cinilo mi se ko god dodje iz Engleske, moze i da osvoji takmicenje. Jedino su Nemci konkurisali (secam se i godine kad su imali 5 ekipa u CF kupa UEFA).


Otkad prativ fudbal, bilo je perioda kad je Nemacka liga bila najjaca, pa Engleska, pa Italijanska, pa ponovo Engleska, pa Spanska i tako u krug. Da li ce potrajati Spanska dominacija ili ce se vratiti Engleska, ili ce ponovo doci Italianska nema veze ... super je da danas mozemo gledati toliko kvalitetnih takmicenja.


Meni je jako tesko razumeti da neko ima licne preferencije za nesto i onda, kad rezultati pokazu da nije bas tako, traze se razni izgovori.

 Ne mora liga da bude najbolja, da bi nekom bila omiljena.
Liverpool mi je, npr. drazi od Citiya, znam mnogo njihovih igraca jos iz 70-ih, ali ako City osvoji titulu, to ce biti potpuno zasluzeno ... i tu ne treba brojati sudijske previde, ulozene pare, tradiciju ... po meni je presudno to sto City moze, u bilo kojoj utakmici gde rezultat nije povoljan, uvesti 2-3 igraca sa klupe koji mogu podici nivo igre. Liverpool u vecini slucajeva posegne za klupom da ubaci svezeg igraca, iako je jasno da ce kvalitet pasti ili, u najboljem slucaju, ostati isti. 
Ono sto je posebno vredno divljenja kod engleskih timova je samopouzdanje u evropskim utakmicama. Liverool je bio ubedljiv kod ekipe koji dominira Nemackom, United je dobio objektivno dosta kvalitetnijeg protivnika, Spurs posle teskog prolaska grupe (gol iz kontre posle Coutinhove stative; a ni to ni bi vredelo da Spaletti nije rekao svojim igracima da trose vreme i ne napadaju jer ce Barca sigurno pobediti) demolirao Dortmund.
 

Link to comment

PL je imala 4 razlicita sampiona u 6 godina (na putu da imaju i 5og), to nijedna top liga u Evropi nema. A tu itekako lezi atraktivnost i samim tim i novac. U Spaniji imas 2 derbija godisnje (ili ajde 6 ako bas uracunamo Atletiko), u Engleskoj ih ima svake godine bar 12, mozda i 20 ako niko od velikana ne zakaze.

 

Problem PL kako ja vidim je slaba domaca struka, svi treneri su im nekako jednodimenzionalni, zato im i najvece vode stranci. I sto su im domaci klinci krs, mada ima naznaka da ce to ici na bolje. Isto vazi i za Italiju, tragikomicno na sta im je reprezentacija spala, ali ima neke nade. Naravno, dosta daleko od Spanaca obe za sada.


I taj Kristal Palas je mozda slabiji od Sosijedada, ali ce da kupi Sosijedadove igrace pa ce biti bolji, bar na papiru. Mozda ne i u realnosti jer ce neki Hari Rednap da ih tera da nabijaju napred i udaraju gde stignu, a ovi ceo zivot vezbali driblanje :D

Link to comment
9 minutes ago, Zlurad said:

@mrdja  Slazem se sa vecinom sto si rekao, iako ne pratim Spansku ligu ne zbog samog fudbala nego zbog intenziteta igre. Vrsta faulova, blablaba...kapiras valjda sta hocu da kazem. Navikao sam na englesku pa mi je tesko. Engleska je od 70-ih godina kada je bila prilicno uspesna u Evropi prosla kroz opasan kanal u fudbalu, gde je nakon prestanka sankcija samo par klubova uspevalo da bude uspesno u Evropi, u kontinuitetu. Ja vidim da su na to uticale 3 stvari: ruzno vreme, kvalitet (bolje receno tip fudbala koji se igra) i infrastruktura. Ruzno vreme nikad nece da se promeni (mada ko zna, zajeban je ovaj global warming); kvalitet fudbala se polako menja. Engleske ekipe sve manje mogu da se racunaju u trkace, koje jure 90+ minuta kao muve bez glave po cemu su ostrvljani bili poznati. Deo ovakvog fudbala dolazi i iz toga sto je malo "tehnicki" potkovanih fudbalera igralo u ligi, pa se zbog toga ni kvalitet same lige nije razvijao u potpunosti. Zasto takvi igraci nisu dolazili (ili ne dolaze) u britanske klubove je prilicno jasno: intenzitet svega u ligi je da ti je "zivot" u ligama ogranicen na par godina dok ti ga neki klizeci ne prekine na primer. Sa druge strane spanska je prilicno blaza po tom pitanju, ne da tamo nema kljanja - sigurno ima ali ne toliko u tom intezitetu utakmica. Trece je infrastruktura, koja je povezana sa parama koje britanski klubovi nisu imali. Prvo pare i igraci: i da nagovoris nekog kvalitetnijeg igraca da dodje morao bi da mu das brdo para. Englezi konkretno to brdo para nisu imali, ergo ni kvalitetne igrace. Ne racunamo na po jednog, eventualno dvoje inteligentnih igraca po ekipi jer oni mogu ali nuzno i ne moraju da prave razliku. Infrastruktura stadiona i trening terena - ne znam da li znas za podatak da trening kampovi vecine sadasnjih premijer ligasa nisu generalno sredjivani od 90ih godina. Recimo Liverpoolov Melwood park, je rekonstrusian 1959. godine pa onda 2001 pocet, ne zavrsen do kraja. Tek sada, 2019 godine se zavrsava trening centar koji kosta 50 miliona. Koliko sam video, samo Real gradi pandan La Masii koji ce da bude vredan 100 miliona evra.

 

I sta je u stvari zajednicko u celoj ovoj prici? Pare. Kad su italijani imali brdo para bili su najbolji, imali su sve. Onda se okrenulo u spansku korist pa je Spanija imala sve ili ima sve. Sad je kinta pocela da ulazi u Englesku i eto, imas klubove koji su u stanju da iskasiraju po 100 miliona za igraca sto je recimo Real uradio pre tacno 10 godina, koliko ja cenim da u ovom trenutku Premijer liga zaostaje za spanskom.

 

I ja mislim da je Engleska liga odlicna, samo jos uvek dajem malu prednost Spanskoj. Ako se rezultati iz ove sezone ponove u sledece dve-tri, meni ce to biti dovoljno da kazem da se odnos snaga promenio. :)

Link to comment
6 minutes ago, goofs said:

PL je imala 4 razlicita sampiona u 6 godina (na putu da imaju i 5og), to nijedna top liga u Evropi nema. A tu itekako lezi atraktivnost i samim tim i novac. U Spaniji imas 2 derbija godisnje (ili ajde 6 ako bas uracunamo Atletiko), u Engleskoj ih ima svake godine bar 12, mozda i 20 ako niko od velikana ne zakaze.

 

Problem PL kako ja vidim je slaba domaca struka, svi treneri su im nekako jednodimenzionalni, zato im i najvece vode stranci. I sto su im domaci klinci krs, mada ima naznaka da ce to ici na bolje. Isto vazi i za Italiju, tragikomicno na sta im je reprezentacija spala, ali ima neke nade. Naravno, dosta daleko od Spanaca obe za sada.


I taj Kristal Palas je mozda slabiji od Sosijedada, ali ce da kupi Sosijedadove igrace pa ce biti bolji, bar na papiru. Mozda ne i u realnosti jer ce neki Hari Rednap da ih tera da nabijaju napred i udaraju gde stignu, a ovi ceo zivot vezbali driblanje :D

 

Ti se bas uhvatio za Palace. Klub u kojem igra Zaha je uvek zadovoljstvo gledati :)

Mislim da je su dva najveca trzista talenata Juzna Amerika i Afrika ... bar po broju igraca. Africko trziste odlicno drze Francuzi i Englezi tu cesto uzimaju igrace preko Francuske.

S druge strane, ozbiljne timove skauta po Juznoj Americi imaju i drugoligaski timovi Spanije. Posle njih tamo najvise idu Italijani po igrace. Stvarno mislim da Engleski klubovi tu mnogo propustaju.

Link to comment
6 hours ago, Meazza said:

 

Verovatno je ta iz '15 najjaca do sada.

moze se diskutovati svakako, barsa iz '15 je razbila bayern u polufinalu, juve su izdominirali u prvom poluvremenu finala, posle je bilo nategnuto, moglo je to lako da ode na stranu italijana. barsa iz '11 je imala problema sa arsenalom, rutinski su izbacili real, a koliko se secam i sa mancesterom nisu imali toliko problema.

sad sam se podsetio rezultata, barsa je '15 prvo izbacila city, onda psg, pa bayern. tesko da moze teze od toga.

Link to comment

Barsa iz 2011. je to finale odigrala kao da je preko puta Osasuna. Cak i kad je Runi dao gol bio sam siguran da nema sanse da Barsa ne uzme, jednostavno su delovali ubedljivo. 2009. je bilo nategnutije dosta, kao i 2006. i 2015. (Juventus je posle izjednacenja jedno vreme bio bas zajeban). 

Link to comment
17 minutes ago, rock bob said:

sad sam se podsetio rezultata, barsa je '15 prvo izbacila city, onda psg, pa bayern. tesko da moze teze od toga.

 

I plus tripla kruna. 

Link to comment
16 minutes ago, Fakundo Sava said:

U eliminac fazi gol razlika 16-5

 

I koliko se secam, svaka pobeda cista i ubedljiva. Finale iz te godine mi je jedno od najboljih ikada, Juve je ulepsao predstavu i pruzio dobar otpor, ali bili su mnogo bolji i od njih. Uporedi sve to sa ovim Realovim kampanjama... 

Link to comment

Najbolja mi Barsa '09, da nisu imali onaj jadan prolaz u polufinalu, Barsa '11 čisto rutiniranje, Barsa '15 delovalo je lako, posebno kada se žreb uzme u obzir. Ipak mi je Bajern '13 vrh Olimpa u odnosu na sve.                 

Pri vrhu svakako i Real '17 (pogurale sudije protiv Bajerna) i '18 (težak žreb, uz dosta sreće usput).

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...