Jump to content
IGNORED

Liga šampiona 18/19


renne

Šampion?  

46 members have voted

  1. 1. Ko će uzeti ušatog(tm)?

    • Tottenham
    • Liverpool
    • Baš me briga, gledaću samo po navici
    • Ne samo da me je baš briga, nego ne mogu ni da gledam, koliko me baš briga ko će pobedti

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/01/19 at 20:30

Recommended Posts

Bravo za ovo napisano.

Ne mogu Englezi da smanje broj utakmica, to ce im se odraziti na zaradu tj. gledanost.

 

Treba dodati tvojoj analizi i to da je PL ukupno bogatija liga od Primere.

Link to comment
  • Replies 5.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    384

  • John Coltrane

    299

  • renne

    256

  • radisa

    232

Top Posters In This Topic

Posted Images

36 minutes ago, Giggsy said:

Hoce nas zreb gde god se pojavimo ove godine... DObro, idemo tezim putem do finala, ako ispadnemo, realno ce najmanje boleti ako to bude od Barce

Verujem u Olea

Nema teorije da UTD prodje dalje, koliko god da je Ole talican. Lepo su namesteni izvuceni  parovi, dalje idu Juve, Liv, City i Barsa. 

Link to comment

Sjajan post, pokazati svakome ko tvrdi da je PL ujednacenija i generalno jaca i teza za igranje od Primere, potpisujem sve. PL je bolji, komercijalniji i glamurozniji proizvod, to je sve. Osim toga, Kristal Palas ima vise love od bilo koga iz Primere, minus prva tri. Organizaciono je PL dosta iznad, lepsi su stadioni, i nikad se ne desava da ne mozes da razaznas ko je ko na terenu (recimo igraju Deportivo - Bilbao, s belim prugama jedni i drugi). Ali sto se tice fuce, no contest. 

Koji su to Brajton i Vulverhempton u 1/4 LE. :D 

Edited by Plajvi
Link to comment

 Mrdja je u pravu. Kod nas vlada preteran hajp oko  PL-a i konstantno pravdanje neuspeha u Evropi viškom mečeva, sa druge strane broj mečeva je isti, jedino je PL zgusnut krajem decembra, jer FA kup igraju posle vikendom. Bez obzira na raspored, PL je dominirala u LŠ od 2004. do 2009. godine, posle nazaduju Liverpul, Arsenal, pa malo kasnije Čelzi i Junajted, tako da u poslednjih 5 godina Španci imaju 9 od 10 osvojenih evrokupova. Možda se sada stvari opet menjaju u korist Engleza.  Slabije PL ekipe imaju po 3-4 dobra strana igrača i gomilu ostrvskih cepanica, dok su Španci tehnički miljama ispred. PL je komercijalnija (više para), ima bolje stadione, više navijača, ali ostalo je na strani Primere. 

Link to comment
1 hour ago, mrdja said:

U Primeri uopste nije vazno da li igras protiv ekipe iz vrha ili sa zacelja tabele. Barca ce radije gostovati Real Madridu nego Real Sociedadu.

Izdvojio sam ovo jer bar isto vrijedi odvajkada za PL. Moje mišljenje je da će Premier liga nezadrživo jačati u narednim godinama, isključivo zbog novca kojim klubovi mogu kupovati blago iznadprosječne igrače po bijelom svijetu, a koji će dobiti neuporedivo više para u Palasu nego u Betisu, npr, odnosno jačih utakmica top klubova sa kvalitetnim klubovima sredine tabele. Takođe, neki novi šeik će prije uložiti bogatstvo u klub koji mu je dostupan u ligi u kojoj mu se provjereno vraćaju pare a Evropa i borba za trofej nisu baš toliko nedostižni. PL MORA još samo da riješi ogroman problem nikakvih sudija, da bi kroz 5-10 god bili neuporedivi sa ostalim ligama. Sve ostalo je tu, novac prije svega. Sad, za očekivati je da će to donijeti prevagu i u evropskim utamicama. Uz konstantno jake, takmičarske mečeve i kupovinu nekih novih galaktikosa (od čega mi se povraća, ali je klubovima korisno na svim poljima) sigurno će da raste i kvalitet top klubova lige. Ako sledeću sezonu izdominiraju u Evropi kao ove, rekao bih da se taj točak već zavrtio. S druge strane, u tako jakoj/ izjednačenoj ligi, neće biti sigurica da titulu uzima jedan od top 4-5 klubova, kao što ni top4 neće biti tako jednostavno doseći, već će krvava borba da se vodi za svaku loptu, što opet mora da se odrazi na zdravstveni bilten i eventualno ispadanje iz Evrope. Iz toga opet proizilazi da klub koji nema kontinuitet osmina i četvrtfinala, ne može biti redovno konkurentan za osvajanje CL. Bumo videl.

Link to comment

Ne znam koji se to neuspesi engleskih klubova u Evropi pravdaju viškom mečeva? 

 

Ljudi uglavnom kukaju oko viška mečeva po dva osnova, #1 povrede oko praznika kada se potpuno nepotrebno zgusne raspored po najgorem vremenu, pa igračima pucaju mišići i na treningu a kamoli na samoj ledini, #2 dugoročni zamor zbog kog mnogi na letnja repstativna takmičenja odlaze kao na streljanje.

 

Naravno, na to se sad mogu dodati ona debilna putovanja s kraja na kraj sveta kako bi se odigrao revijalni meč u sklopu savršeno nebitne promocije ovoga ili onoga.

Link to comment
41 minutes ago, kipo said:

Izdvojio sam ovo jer bar isto vrijedi odvajkada za PL. Moje mišljenje je da će Premier liga nezadrživo jačati u narednim godinama, isključivo zbog novca kojim klubovi mogu kupovati blago iznadprosječne igrače po bijelom svijetu, a koji će dobiti neuporedivo više para u Palasu nego u Betisu, npr, odnosno jačih utakmica top klubova sa kvalitetnim klubovima sredine tabele. Takođe, neki novi šeik će prije uložiti bogatstvo u klub koji mu je dostupan u ligi u kojoj mu se provjereno vraćaju pare a Evropa i borba za trofej nisu baš toliko nedostižni. PL MORA još samo da riješi ogroman problem nikakvih sudija, da bi kroz 5-10 god bili neuporedivi sa ostalim ligama. Sve ostalo je tu, novac prije svega. Sad, za očekivati je da će to donijeti prevagu i u evropskim utamicama. Uz konstantno jake, takmičarske mečeve i kupovinu nekih novih galaktikosa (od čega mi se povraća, ali je klubovima korisno na svim poljima) sigurno će da raste i kvalitet top klubova lige. Ako sledeću sezonu izdominiraju u Evropi kao ove, rekao bih da se taj točak već zavrtio. S druge strane, u tako jakoj/ izjednačenoj ligi, neće biti sigurica da titulu uzima jedan od top 4-5 klubova, kao što ni top4 neće biti tako jednostavno doseći, već će krvava borba da se vodi za svaku loptu, što opet mora da se odrazi na zdravstveni bilten i eventualno ispadanje iz Evrope. Iz toga opet proizilazi da klub koji nema kontinuitet osmina i četvrtfinala, ne može biti redovno konkurentan za osvajanje CL. Bumo videl.

 

Primera je gledanija u Latinskoj Americi dok se Premier nametnuo u SAD.

Prava borba se vodi u Aziji, pre svega Kini, pa se i termini odigravanja velikih derbija sve vise prilagodjavaju tome i mnoge turneje tamo prave.

italijani isto nesto pokusavaju u tom smeru.

 

Link to comment
58 minutes ago, kipo said:

Izdvojio sam ovo jer bar isto vrijedi odvajkada za PL. Moje mišljenje je da će Premier liga nezadrživo jačati u narednim godinama, isključivo zbog novca kojim klubovi mogu kupovati blago iznadprosječne igrače po bijelom svijetu, a koji će dobiti neuporedivo više para u Palasu nego u Betisu, npr, odnosno jačih utakmica top klubova sa kvalitetnim klubovima sredine tabele. Takođe, neki novi šeik će prije uložiti bogatstvo u klub koji mu je dostupan u ligi u kojoj mu se provjereno vraćaju pare a Evropa i borba za trofej nisu baš toliko nedostižni. PL MORA još samo da riješi ogroman problem nikakvih sudija, da bi kroz 5-10 god bili neuporedivi sa ostalim ligama. Sve ostalo je tu, novac prije svega. Sad, za očekivati je da će to donijeti prevagu i u evropskim utamicama. Uz konstantno jake, takmičarske mečeve i kupovinu nekih novih galaktikosa (od čega mi se povraća, ali je klubovima korisno na svim poljima) sigurno će da raste i kvalitet top klubova lige. Ako sledeću sezonu izdominiraju u Evropi kao ove, rekao bih da se taj točak već zavrtio. S druge strane, u tako jakoj/ izjednačenoj ligi, neće biti sigurica da titulu uzima jedan od top 4-5 klubova, kao što ni top4 neće biti tako jednostavno doseći, već će krvava borba da se vodi za svaku loptu, što opet mora da se odrazi na zdravstveni bilten i eventualno ispadanje iz Evrope. Iz toga opet proizilazi da klub koji nema kontinuitet osmina i četvrtfinala, ne može biti redovno konkurentan za osvajanje CL. Bumo videl.

 

Mozda se nisam najbolje izjasnio. Za mene pobeda Sociedadada kuci protiv Barcelone nije iznenadjenje, pobeda Barce prosle sezone (posle 12 godina bez pobede) je bila iznenadjenje.
Ja ne mogu da zamislim da Liverpool/City/Chelsea/United/Arsenal ne mogu punih 12 godina pobediti nekog Palaca.
Ono sto pravi ogromnu razliku je to da je Premier liga jako centralizovana; cak sest klubova iz Londona (nista neobicno imajuci u vidu velicinu grada), dodaj jos cetiri iz Liverpula i Manchestera i imas situaciju da tri grada daju pola lige. Nijedna ekipa iz nekog manjeg grada u Engleskoj nije standardan prvoligas, otkad je takmicenje organizovano kao Premier liga.
U Spaniji, Madrid sad daje tri, ali najcesce samo dva (Rayo ce verovatno ispasti i ove godine), tako da se retko desava da neki grad ima vise od dva predstavnika. To je omogucilo da se razviju jaki centri u manjim gradovima sa veoma dugom prvoligaskom tradicijom, te cestom prilikom da igraju evropske meceve. Bilbao je 8 puta bio sampion, Valencia 6. 
Jos vaznije, u Spaniji igraju ekipe kao sto su Celta (Galicia) sa 52 prvoligaske sezone iza sebe, pa cetiri ekipe iz Baskije (koje igraju posebno motivisane u domacim mecevima). 
Slazem se da je PL najatraktivnija za investicije, ali mislim i da je stetno to sto vec trecu godinu za redom istih sest timova zauzima prvih sest mesta (i to ubedljivo). U Spaniji jesu tri tima dominantna (istorijski dva), ali pretprosle godine su Sociedad i Bilbao izasli u Evropu, prosle godine od 4-6 mesta su bili Valencia, Villareal i Betis; ove godine trenutno su tu Getafe, Alaves i Sevilla. Ulozi solidne pare u neki klub Primere i imas legitiman sut na CL. To se u Engleskoj moze desiti samo za bas ogromna ulaganja i to iskljucivo u jedan od ova tri grada (Leicester je incident ciji su igraci razgrabljeni odmah posle tog incidenta). Drugim recima, mislim da ce te velike pare jos vise odvojiti ove najbogatije od ostalih i da cemo sve redje vidjati sezone kad onaj sedmi bude ispod 10 bodova od sestog. Da sam blago iznadprosecan igrac, ja bih radije izabrao ekipu koja moze biti cetvrta u Spaniji, od ekipe koja moze biti sedma u Engleskoj, bez obzira na veci ugovor; jer su prave pare u CL, a i najbolji transferi dolaze posle dobrih igara u CL. Treba uzeti u obzir da u posladnje vreme najvise talenata dolazi iz "Latino" sveta, a oni ce uglavnom radije igrati u Spaniji (pa i u Italiji) nego u Engleskoj.

Link to comment

Eto, pred nama je. Nažalost, pare će okrenuti igricu naglavačke, ko će se tu bolje snaći šta će biti gledljivije će vidimo. Kontam da će većina igrača koji imaju još jedan dobar ugovor prije odlaska u Kinu to htjeti naplatiti. Ne gledam već godinama ništa osim PL, pa ne mogu baš porediti. @mrdja

Edited by kipo
Link to comment

Koliko godisnje dobije klub u PL na konto ucesca? 70 miliona eura, tako nesto? Atletiko mora da proda Grizmana za nesto sto Sanderlend dobije pobedama nad Kolcesterom i ostalim Skantorpima.

Puci ce i taj balon, kad tad. :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...