Jump to content
IGNORED

Liga šampiona 18/19


renne

Šampion?  

46 members have voted

  1. 1. Ko će uzeti ušatog(tm)?

    • Tottenham
    • Liverpool
    • Baš me briga, gledaću samo po navici
    • Ne samo da me je baš briga, nego ne mogu ni da gledam, koliko me baš briga ko će pobedti

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/01/19 at 20:30

Recommended Posts

4 minutes ago, Plajvi said:

I onaj Juventus stari (1996-2006) je dopingovaniji bio od ovog danas. 

 

Ali sada imaju verovatno najboljeg igrača kog su imali u svojoj istoriji, verujem da bi se uspešno nosili sa nekim njihovim legendarnim sastavima.

Link to comment
  • Replies 5.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    384

  • John Coltrane

    299

  • renne

    256

  • radisa

    232

Top Posters In This Topic

Posted Images

51 minutes ago, Zlurad said:

I u stvari kad se pogledaju parovi moze da bude jasno zasto su spanci i italijani dominantni u osvajanju Liga Sampiona.

 

Juventus ima skoro 20 bodova vise od Napolija i u 2019. godini su odigrali 12 utakmica do sada u svim takmicenjima. (utakmica na svakih 7 dana). Ukljucujuci zimsku pauzu

Barselona ima 7 vise od Atletika, odigrali 19 utakmica do sada. U nastavku prvenstva igraju uglavnom sa ekipama iz sredine tabele koji ne mogu ni gore ni dole. (utakmica na  4 dana) +Zimska pauza

Manchester city bod vise od Liverpoola; 19 utakmica od pocetka godine + 8 utakmica u decembru. (27 utakmica za 90 dana ili utakmica svaka 3 dana). Do kraja prvenstva igraju sa ekipama koje se bore ili za opstanak ili za top4.

Totenham, borba za top 4. 14 utakmica u 2019 plus 9 utakmica u decembru. (23 za 90 dana ili tekma na 4 dana).

Liverpool boda manje i 13 utakmica od pocetka godine + 8 utakmica u decembru (21 utakmica za 90 dana ili utakmica na 5 dana, recimo). Do kraja prvenstva slicno kao Man City

Manchester United bori se sa tri tima za mesto u 4. 15 utakmica u 2019. + 8 utakmica u decembru. (23 utakmica za 90 dana ili tekma na 4 dana). 

Ajax 2 boda od PSV-a, 12 utakmica od pocetka godine, ili utakmica na svakih 6 dana

Porto egal sa Benfikom na prvom mestu. 17 utakmica od pocetka godine ili utakmica na svakih 4.5 dana.

 

Juventus moze komotno da igra sa drugim timom u prvenstvu i da u CL izadje odmoran. Barselona ima jednu "tesku" utakmicu do kraja i moze da na svakoj odmori bar po 2 igraca. Zbog Ajaxa ce zbog Lige Sampiona da bude odlozeno 8 utakmica Eredivisie. Porto do kraja igra samo sa Sportingom i Bragom od jacih, a i portugalska liga.

 

Ispada da su engleski timovi od pocetka decembra do sada, rafli 90 dana odigli manje vise po 20 utakmica, skoro koliko spanci i italijani kola do sad u prvenstvu (27) ili 6 meseci more less.

 

Nemam pojma sto sam sve ovo napisao kad se dobro zna, ali sa onim parama u Premijer ligi i sa talentom ne ostaje drugi zakljucak nego da su igraci prezasiceni posle 40+ utakmica i tekmi na svaka 3 dana.

 

 

Pisao sam ja nekom prilikom na nekoj od tema - PL se zavrsava cak 2 nedelje pre Serije A i nedelju pre Spanije, potpuno neshvatljivo iz mog gledista. Zbog takvog rasporeda ovi ce sad imati periode sa po 3-4 utakmice u 7-8 dana, a u takvoj postavci i Porto je bauk.

Link to comment
On 13.3.2019. at 23:09, Weenie Pooh said:

Nikad! Samo mi Alah može suditi. 

 

إن الحكم إلا لله

 

A samo dva dana kasnije:

 

Quote

Jürgen Klopp says he will be judged by God, not by Liverpool trophies

 

Link to comment

Bez tolikog "raubovanja" i broja utakmica englezi ne bi mogli da privuku onoliko spoznora te bi liga bila slabija.

To je nesto kao NBA sa 81 utakmicom.

Ne igraju oni slucajno oko NG 4 kola u 7 dana-boxing day.

Link to comment
22 minutes ago, goofs said:

Zbog takvog rasporeda ovi ce sad imati periode sa po 3-4 utakmice u 7-8 dana, a u takvoj postavci i Porto je bauk. 

 

Vaistinu. Plus ovde nisu uracunate utakmice koje tek da igraju. Nedelja/sreda/subota/utorak. Ja da sutiram loptu po pola sata u zid ovim danima posle 3 nedelje bi preso na skvos. I za Porto nisi daleko

 

7 minutes ago, pasha said:

Ne igraju oni slucajno oko NG 4 kola u 7 dana-boxing day.

 

Oko boxing daya je "tradicija", vise ekonomska. Ljudi ne rade, sede kuci pa umesto da sede kuci natrpas gomilu tekmi da sakupis dobre pare.

 

Jebemliga, pricalo se da treba da uvedu 'zimsku pauzu" od 10 dana, nekad posle boxing daya, da te termine za FA kup prebace za koji dan kasnije.

Link to comment

Ma, kakva Barsa kakav Valvedere. I pre PSG su bili oboreni nosevi pa smo ih izbacili sa B timom. Samo da svi budu zdravi i da stoperi odigraju dvomec zivota i to je to :fantom:

Link to comment
7 minutes ago, Zlurad said:

 

Vaistinu. Plus ovde nisu uracunate utakmice koje tek da igraju. Nedelja/sreda/subota/utorak. Ja da sutiram loptu po pola sata u zid ovim danima posle 3 nedelje bi preso na skvos. I za Porto nisi daleko

 

 

Oko boxing daya je "tradicija", vise ekonomska. Ljudi ne rade, sede kuci pa umesto da sede kuci natrpas gomilu tekmi da sakupis dobre pare.

 

Jebemliga, pricalo se da treba da uvedu 'zimsku pauzu" od 10 dana, nekad posle boxing daya, da te termine za FA kup prebace za koji dan kasnije.

 

A sto ne mogu da pocinju te nebitne meceve sa rezervnim postavama? Sta ce im toliki igraci inace?

Link to comment
1 minute ago, goofs said:

Koje nebitne meceve, svi mecevi su im bitni? Liverpul i Siti se biju za titulu, Junajted i Totenhem za plasman u CL.

 

Ma mislim na Liga kup, FA kup i ostalo.

Edited by Meazza
Link to comment
3 minutes ago, Meazza said:

A sto ne mogu da pocinju te nebitne meceve sa rezervnim postavama? Sta ce im toliki igraci inace? 

 

Koje nebitne utakmice? FA kup? Pa Liverpul ispao zato sto je igrao sa polu B sastavom. Ostale tesko da su nebitne, nije da mancity ima 30 bodova vise pa da moze da kulira.

 

edit. Da, ukapirao sam. Evo klopp ostao bez kupova, svi mu kenjaju da je namerno ispao. Dzaba ti kad igras protiv premijerligasa koji jedva ceka da ti uzme skalp.

Edited by Zlurad
Link to comment
Just now, Zlurad said:

 

Koje nebitne utakmice? FA kup? Pa Liverpul ispao zato sto je igrao sa polu B sastavom. Ostale tesko da su nebitne, nije da mancity ima 30 bodova vise pa da moze da kulira

 

OK, kapiram, hvala.

Link to comment
1 hour ago, Zlurad said:

I u stvari kad se pogledaju parovi moze da bude jasno zasto su spanci i italijani dominantni u osvajanju Liga Sampiona.

 

Juventus ima skoro 20 bodova vise od Napolija i u 2019. godini su odigrali 12 utakmica do sada u svim takmicenjima. (utakmica na svakih 7 dana). Ukljucujuci zimsku pauzu

Barselona ima 7 vise od Atletika, odigrali 19 utakmica do sada. U nastavku prvenstva igraju uglavnom sa ekipama iz sredine tabele koji ne mogu ni gore ni dole. (utakmica na  4 dana) +Zimska pauza

Manchester city bod vise od Liverpoola; 19 utakmica od pocetka godine + 8 utakmica u decembru. (27 utakmica za 90 dana ili utakmica svaka 3 dana). Do kraja prvenstva igraju sa ekipama koje se bore ili za opstanak ili za top4.

Totenham, borba za top 4. 14 utakmica u 2019 plus 9 utakmica u decembru. (23 za 90 dana ili tekma na 4 dana).

Liverpool boda manje i 13 utakmica od pocetka godine + 8 utakmica u decembru (21 utakmica za 90 dana ili utakmica na 5 dana, recimo). Do kraja prvenstva slicno kao Man City

Manchester United bori se sa tri tima za mesto u 4. 15 utakmica u 2019. + 8 utakmica u decembru. (23 utakmica za 90 dana ili tekma na 4 dana). 

Ajax 2 boda od PSV-a, 12 utakmica od pocetka godine, ili utakmica na svakih 6 dana

Porto egal sa Benfikom na prvom mestu. 17 utakmica od pocetka godine ili utakmica na svakih 4.5 dana.

 

Juventus moze komotno da igra sa drugim timom u prvenstvu i da u CL izadje odmoran. Barselona ima jednu "tesku" utakmicu do kraja i moze da na svakoj odmori bar po 2 igraca. Zbog Ajaxa ce zbog Lige Sampiona da bude odlozeno 8 utakmica Eredivisie. Porto do kraja igra samo sa Sportingom i Bragom od jacih, a i portugalska liga.

 

Ispada da su engleski timovi od pocetka decembra do sada, rafli 90 dana odigli manje vise po 20 utakmica, skoro koliko spanci i italijani kola do sad u prvenstvu (27) ili 6 meseci more less.

 

Nemam pojma sto sam sve ovo napisao kad se dobro zna, ali sa onim parama u Premijer ligi i sa talentom ne ostaje drugi zakljucak nego da su igraci prezasiceni posle 40+ utakmica i tekmi na svaka 3 dana.

 

 

Ne bih se slozio sa napisanim. 
Uvek su dominantni klubovi iz najjacih liga, a najjaca liga poslednjih godina je Primera. 
U poslednjih deset godina, titule su osvajali: Spanija 7 Nemacka, Engeska, Italija 1; tako da je jasno da Italijani nisu dominantni vec dugo. Bili su to kad je njihova liga bila najjaca.
Koliko ko ima bodova prednosti nad drugoplasiranim uopste nije relevantno. Prosle godine je City zavrsio kao prvak sa 19 bodova prednosti, Barcelona sa 14, Juventus sa 4 boda. Znaci li to da je City tad mogao celu polusezonu igrati sa drugim timom u prvenstvu i osvojiti CL? 
Sve tri lige imaju po 20 timova, dakle isti broj prvenstvenih utakmica tokom sezone. Spanski klubovi uglavnom igraju vise utakmica u Evropi jer dalje prolaze. Koliko ko igra Micky Mouse kupova zaista nije relevantno, jer trener koji to ne koristi za razigravanje rezervi i igrace iz podmlatka sam snosi krivicu za preveliki broj utakmica.

Iz pomalo nostalgicnih razloga, meni je najdrazi Calcio, pa Premier, pa Primera, ali podjednako gledam sve (bar 3-4 utakmice po kolu svake od ove tri lige) i nemam nikakve dileme da je Calcio daleko iza ostale dve.
Primera je bolja od Premier lige. To nikako nije slucajno. Ronaldo, Suarez, Bale, Modric su otisli u trenutku kad su bili u najboljoj formi iz Engleske u Spaniju (svaki od njih je bio ponajbolji igrac lige u tom trenutku).
Stvarno bih svakome predlozio da pokusa da se ukljuci u pracenje Primere (bez starih predrasuda).
U Primeri uopste nije vazno da li igras protiv ekipe iz vrha ili sa zacelja tabele. Barca ce radije gostovati Real Madridu nego Real Sociedadu. Takodje, uvek se muce protiv Betisa i nedavno ih je Betis dobio na Kamp Nou 3:1 (razbili su ih ceo mec, gledao sam; nikad u Evropi nisam video da neki tim toliko izdominira protiv Katalonaca).
Mala Huesca (mesto sa 50 000 stanovnika) je prvi put u klupskoj istoriji prvoligas, ali ih to nije sprecilo da celo poluvreme igraju na polovini Real Madrida.
Spanski timovi radije gube 2:5, nego 0:1. Njihova filosofija je da su bar dva puta obradovali svoje navijace postizanjem golova, dok sa 0:1 nisi ucinili apsolutno nista.
Gledao sam verovatno tridesetak utakmica kuci Barce i Reala u poslednje dve godine i na svakoj utakmici, bez obzira na rezultat, bilo je po nekoliko perioda kad su gostujuce ekipe napadale i sa po 6-7 igraca (i to ne naduvavanje lopte u 16, pa guranje i glavomet; nego bas period kad su izgledali kao bolja ekipa na terenu).

Kad vec pisem o ovom, da iskoristim priliku da napravim i neke paralele izmedju ove dve lige (nazalost, nikako ne mogu Calcio u isti kos, iako bih voleo).
Medijska pokrivenost: Prednost Engleskoj, tu apsolutno dominiraju
Sudjenje: bez dileme Spanija; greske se svagde desavaju, ali tolika fizicka nepripremljenost sudija i stalno lose postavljanje kao u Engle3skoj se ne vidi ni u daleko losijim ligama (prespore sudije, prestare sudije, predebele sudije)
Snaga: prednost Engleskoj, igraci su veoma snazni, igra se sa puno vise jakih duela
Brzina: prednost Spaniji, prosecan fudbaler u Spaniji je daleko brzi i sa loptom i bez lopte; igraci su sitniji i poletniji, brzi srpintovi su svojstveni gotovo svakom igracu, dok ih u Engleskoj polovina nije ni u mogucnosti da istrci.
Tehnika: Ogromna prednost Spaniji; nema fudbalera koji slabo barata loptom u Spaniji, dok je u Engleskoj jos uvek preveliki broj igraca koji su sa loptom na "vi", narocito u manjim timovima
1:1: Ovde bas velika prednost Spaniji; dribling u Engleskoj se vidi samo od najboljih igraca lige, u Spaniji svaki tim (osim Atletika) ima po nekoliko driblera; ako budete u prilici da gledate Levante i Moralesa (31 godina, nikad reprezentativac Spanije) bice vam jasno o cemu pricam
Vrh tabele: Spanija; Real 4 puta prvak Evrope u poslednjih 10 godina, Barca tri
Sredina tabele: prednost Premier ligi; Englezi imaju izuzetno jake timove od, recimo, 4-8 mesta, ali posle toga ide sasvim drugi kvalitetni nivo. Everton je stalno u prvoj polovini tabele, a Atalanta ih je oducila od fudbala prosle godine (klub iz malog gradica u Lombardiji od 120 000 stanovnika), i to pre pocetka lige; dakle ne zbog "umora".
Dno tabele: poprilicna prednost Spaniji; vise fudbala sam video u utakmicama Huesce protiv Reala ili Rayo Vallecana protiv Barcelona, nego u svim odgledanim utakmicama, Huddersfielda, Cardifa, Burnleya and B&H Albiona cele sezone
Publika: prednost Engleskoj; izuzetak je Sevila, ali generalno navijaci engleskih timova su verniji, lojalniji, manje razmazeni


 

Ako u Engleskoj zaista misle da je broj utakmica razlog njihove inferiornosti (iako mislim da je isti odnos izmedju Engleske i Spanije bio u prvih 7-8 godina ovog veka, ali je tad Premier liga bila dosta bolja) dosta je toga sto mogu uraditi. Smanjenje lige za dva tima donosi cetiri prvenstvene utakmice manje; konsolidovanje kupova u jedan bi smanjilo dosta utakmica; rigoroznije kaznjavanje brutalnih startova bi pomoglo igracima da lakse ostanu potpuno zdravi i u kondiciji (igraci se najvise trose kad nisu 100% fit)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...