Jump to content
IGNORED

Liga šampiona 18/19


renne

Šampion?  

46 members have voted

  1. 1. Ko će uzeti ušatog(tm)?

    • Tottenham
    • Liverpool
    • Baš me briga, gledaću samo po navici
    • Ne samo da me je baš briga, nego ne mogu ni da gledam, koliko me baš briga ko će pobedti

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/01/19 at 20:30

Recommended Posts

  • Replies 5.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    384

  • John Coltrane

    299

  • renne

    256

  • radisa

    232

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Ne znam gde bih ovo stavio pa ajd ovde

 

Da bi prejebali FFP PSG ce uzeti Alana iz Napolija na free loan do isteka njegovog ugovora. Za uzvrat ce Qatar Airways potpisati sponzorstvo Napolija vredno 50milki.

 

Meni ovo presmesno, FFP je evidentno promasaj, ne znam dokle ce se inatiti da furaju to.

Link to comment

Pa ne bi bio promašaj kad ne bi hteli da bude promašaj. Uopšte nije nemoguće da se follow the money, i svaka ta investicija poveže sa sponzorima drugih klubova. 

 

UEFA ima sve potrebne ingerencije. To što ne žele da sprečavaju te zakulisne radnje, to je isključivo do njih - isti problem bi obesmislio i svaku drugu meru koju uvedu, ostala bi mrtvo slovo na papiru. 

Link to comment
14 hours ago, goofs said:

Ne znam gde bih ovo stavio pa ajd ovde

 

Da bi prejebali FFP PSG ce uzeti Alana iz Napolija na free loan do isteka njegovog ugovora. Za uzvrat ce Qatar Airways potpisati sponzorstvo Napolija vredno 50milki.

 

Meni ovo presmesno, FFP je evidentno promasaj, ne znam dokle ce se inatiti da furaju to.

 

Mislim da će se zajebati ako ga puste bez neke sulude cifre, a 50 to svakako nije. Ne može škrti filmadžija da isparira ni približno PSGu ponudom igraču, ali barem može da se naplati kako valja. Allan i Koulibaly su apsolutno dva najbitnija igrača ekipe, neće ih dati za malo para.

Nisam siguran da Uefa može da dokaže išta ovde, jbg.

Edited by crtamOrasi
Link to comment

Napoli je uvjek dobro naplacivao svoje igrace.

 

 

Ovo jos rijetko ko spominje u Francuskoj, samo neki prenose sta pisu talijanske novine.

 

Nama je prioritet De Jong iduceg ljeta a za ovu zimu jedan ili dvojica od ova tri : Pareded, Weigl i Gueye

Link to comment
1 hour ago, crtamOrasi said:

Nisam siguran da Uefa može da dokaže išta ovde, jbg.

 

Kada bi htela, mogla bi, a neće.

 

Kao što je mogla i za Nejmara, a nije htela.

 

 

Link to comment

Mogli bi da ih suspenduju samo na osnovu osnovane sumnje, teško da mogu da dodju do nekih neoborivih dokaza, na kraju je Uefa™ ipak samo sportska organizacija a ne nekakav fbi, pobogu. Šta bi potom usledilo niko ne zna, u pitanju je u potpunosti neistražena teritorija. Da li bi PSG potom mogao da pokrene i dobije slučaj pred civilnim sudom? Do čega bi to dovelo?  Ne verujem da iko ima hrabrosti i interesa da tera mak na konac ovde, dovelo bi samo do obostrane štete epskih razmera. Uostalom, tačno je da PSG najbezobzirnije zaobilazi propise, ali daleko od toga da je jedini. Gomila klubova u Italiji šteluje knjige kreativnim knjigovodstvom (kahm-kahm, Juventus, Inter), Leipzig se je isto izrugao pravilu o vlasništvu u Nemačkoj, City u Engleskoj jbg, dva državna projekta u Španiji... Kada i ako Uefa bude presekla sve te zajebancije preseći će i granu na kojoj sedi.

Link to comment
16 hours ago, goofs said:

Meni ovo presmesno, FFP je evidentno promasaj, ne znam dokle ce se inatiti da furaju to.

 

 

FFP nije promašaj, samo nema namenu koju obično mislimo da ima. FFP nije seleri kep, FFP nije uveden da se izjednače razlike između bogatih i sirotinje.

FFP je uveden pre svega da se sirotinja spreči da troši više nego što ima, jer mnoge parme propadoše u to vreme, i to jeste bio ozbiljan problem.

 

On announcing the new legislation, former UEFA President Michel Platini said,

Fifty per cent of clubs are losing money and this is an increasing trend. We needed to stop this downward spiral. They have spent more than they have earned in the past and haven't paid their debts. We don't want to kill or hurt the clubs; on the contrary, we want to help them in the market. The teams who play in our tournaments have unanimously agreed to our principles…living within your means is the basis of accounting but it hasn't been the basis of football for years now. The owners are asking for rules because they can't implement them themselves - many of them have had it with shovelling money into clubs and the more money you put into clubs, the harder it is to sell at a profit.[1]

 

Sa te strane posmatrano može se reći da je FFP uspeh.

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment

Kakav sad FBI misliš da je potreban? 

 

UEFA ima diskreciono pravo da ispita sveukupno poslovanje klubova koji pod njenom patronažom nastupaju, između ostalog i prenabudžene sponzorske ugovore. UEFA je tu judge, jury, & executioner, ništa se ne dokazuje pred sudom pravde™, pa su razlike između "osnovane sumnje" i "neoborivih dokaza" suštinski ništavne. Mogli bi da kazne koji god hoće klub u Evropi, zbog čega god požele. Ali ove neće, i zbog ovoga ne žele.

 

@crtamOrasi

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

pa će onda priče o superligi naprasno da se aktueliziju, pa će onda ppp da se primi da stvarno postoji mogućnost da iko ikada zaista napusti svoj nacionalni šampionat, pa će onda da se raspravlja na 36 o staarom fudbalu, pa će onda da na kraju ne bude ništa od toga....

 

psg i city očigledno nisu u opasnosti da bankrotiraju, plate se isplaćuju, novaca ne fali...FFP još uvek radi svoj poso, ne bih ja tu ništa dirao :fantom:

Link to comment
7 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

pa će onda priče o superligi naprasno da se aktueliziju, pa će onda ppp da se primi da stvarno postoji mogućnost da iko ikada zaista napusti svoj nacionalni šampionat, pa će onda da se raspravlja na 36 o staarom fudbalu, pa će onda da na kraju ne bude ništa od toga....

 

psg i city očigledno nisu u opasnosti da bankrotiraju, plate se isplaćuju, novaca ne fali...FFP još uvek radi svoj poso, ne bih ja tu ništa dirao :fantom:

Skoro citam kako su mudzahedinska nalazista nafte ustvari mnogo veca nego sto se pretpostavljalo :sad:

Link to comment
1 hour ago, Weenie Pooh said:

Kakav sad FBI misliš da je potreban? 

 

UEFA ima diskreciono pravo da ispita sveukupno poslovanje klubova koji pod njenom patronažom nastupaju, između ostalog i prenabudžene sponzorske ugovore. UEFA je tu judge, jury, & executioner, ništa se ne dokazuje pred sudom pravde™, pa su razlike između "osnovane sumnje" i "neoborivih dokaza" suštinski ništavne. Mogli bi da kazne koji god hoće klub u Evropi, zbog čega god požele. Ali ove neće, i zbog ovoga ne žele.

 

@crtamOrasi

 

Ma daj, kao da nismo već imali slučaj Bosmana gde je civilni sud intervenisao i obrnuo stvari naglavačke i pored sveg Uefinog diskrecionog prava sveta. Pre koju godinu je i Sion vodio borbu protiv Uefe, istina neuspešno, ali Psg ima mnogo više municije i može mnogo više štete da načini. Uefine aktivnosti i pravilnici ne postoje u vakuumu i podležu svetovnim zakonima, ako ne mogu da dokažu da je Psg pumpao ugovore, a teško da mogu, teško da će rizikovati ko zna koliko odštetu down the road.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...