Jump to content
Sign in to follow this  
Cash

Najbolje utakmice svetskih prvenstava.

Recommended Posts

Cash

Da ne zagadjujemo topik Rusija-Hrvatska sam otvorio topik o najboljim utakmicama na svetskim prvenstvima. Tako da rokajte slobodno­čśü

Edited by Cash

Hamlet Strašni

Francuska - Zapadna Nema─Źka 82

Argentina - Zapadna Nema─Źka 86

Rumunija - Argentina 94

Engleska - Argentina 98

harper

Za mene je SP 1982. godine neponovljivo. Nekoliko titanskih ekipa i osvajac Italija ravno niotkuda, sa sve dopingovanim mafijasem Rosijem na celu. Klasa, kvalitet, suspense, anticke tragedije, va banque utakmice, iznenadjenja, stelovanja rezultata, namestanja, pljacke, sve ono sto fudbal cini najpopularnijim sportom na svetu. Mozda poslednje prvenstvo old school fudbala u kojem nisu dominirale taktike i formacije vec igracka klasa, inspiracija i psihologija igraca.

Sledece prvenstvo je bilo tranziciono, privatni posed jednog igraca, a onda od 1990, pocelo je polako da se nazire u kom pravcu ide moderni fudbal.

Meazza

Italija-Nemacka 1970

Brazil-Urugvaj 1970

Brazil-Italija 1970 :Hail: :smiley_hail:

Nemacka-Holandija 1974

Italija-Brazil 1982

Nemacka-Francuska 1982

Italija-Nemacka 1982 :evil:

Argentina-Holandija 1998

Brazil-Holandija 1998

Edited by Meazza

Hamlet Strašni

Ja sam pisao samo utakmice koje sam gledao.

Ima i Severna Koreja epske utakmice 66 npr, pa finale 54...

Cash

Moje prvo prvenstvo koje sam pratio je bilo Usa 94 i od tada pocinje moja opsesija fudbalom.Ispalo je da mi je to bilo najbolje i najludje prvenstvo od svih. Prva utakmica mi je bila veliko razocarenje, Nemacka-Bolivija smor utakmica. Ali vec naredne tekme su bile vrh, Irska-Italija 1-0,Nigerija-Buarska 3:0 cale bio ljut sto sam navijao za Nigeriju ­čśü. Bas ta grupa sa Nigerijom je bila spektakularna. Grcka je bila kesa za popravljanje gol razlike. Bugari u zadnjem kolu otkinuli Argentinu 2:0. Grupa sa Amerima isto bila zanimljiva prvo sa Ch domacin odigrao 1:1 pa Rumuni tukli Kolumbiju 3:1 uz evrogol Hadzija. Pa isti ti Rumuni doziveli debakl protiv Svice. Pa luda grupa sa Italijanima gde su sve ekipe imale po 4 boda. Saudska arabija i neverovatan gol protiv Belgije. Rusi razvalili Kamerun sa 6:1 ali bilo im dzaba ispali su. Ali najbolje dolazi u nokaut fazi. 1/8 finala Brazil se mucio sa doma─Źinom, Rumunija-Argentina 3:2 lud mec :Hail:, Bugari na penale prosli Meksiko, odlican gol dao Stoickov, Italijani nezasluzeno nakon produzetaka prosli Nigeriju, Nemacka-Belgija 3:2 isto bila odlicna utakmica.1/4 finale najjaca tekma ikad na prvenstvima ikad Brazil-Holandija 3:2. Prvo poluvreme bez golova a onda haos u drugom Brazil povede sa 2-0 Holandezi ekspresno do 2:2 i onda slobodnjak Branca sa 30 metara :Hail:┬áza pobedu karioka 3:2. Bugari napravili preokret protiv Nemacke, Stoickov i Leckov┬á majstori. Rumunija-Svedska 2:2 i Svedska prolazi na penale. Bilo mi je jako zao Rumuna,Belodedic promasio zadnji penal. Spanija-Italija isto vrh utakmica i pobeda Italije 2:1 golom velikog Roberta Baggia u 90.minutu. Polufinale poraz Bugarske od Italije 2-1.Italijani na brzinu poveli 2:0 i onda iskusno cuvali rezultat. Mada kod 2:1 sudija nije svirao cist penal za Bugare. Drugo polufinale nisam gledao bilo je kasno u no─Ź. Utakmica za trece mesto ┼ávedi namlatili Bugare 4:0 i za kraj finale. Smor utakmica 0:0┬á Brazil pobedio na penale. Skroz zaslu┼żeno Italijane nisam voleo nikako ,jedan covek ih je sam progurao do finala i njega na kraju popljuvase u Italiji najstrasnije zbog promasenog penala.┬á

Meazza
Just now, Hamlet Strašni said:

Ja sam pisao samo utakmice koje sam gledao.

Ima i Severna Koreja epske utakmice 66 npr, pa finale 54...

Gledao sam sve koje sam naveo, naravno. 

Hamlet Strašni

Mislio sam u┼żivo :), tj na TV

@Meazza

Meazza
6 minutes ago, Cash said:

Moje prvo prvenstvo koje sam pratio je bilo Usa 94 i od tada pocinje moja opsesija fudbalom.Ispalo je da mi je to bilo najbolje i najludje prvenstvo od svih. Prva utakmica mi je bila veliko razocarenje, Nemacka-Bolivija smor utakmica. Ali vec naredne tekme su bile vrh, Irska-Italija 1-0,Nigerija-Buarska 3:0 cale bio ljut sto sam navijao za Nigeriju ­čśü. Bas ta grupa sa Nigerijom je bila spektakularna. Grcka je bila kesa za popravljanje gol razlike. Bugari u zadnjem kolu otkinuli Argentinu 2:0. Grupa sa Amerima isto bila zanimljiva prvo sa Ch domacin odigrao 1:1 pa Rumuni tukli Kolumbiju 3:1 uz evrogol Hadzija. Pa isti ti Rumuni doziveli debakl protiv Svice. Pa luda grupa sa Italijanima gde su sve ekipe imale po 4 boda. Saudska arabija i neverovatan gol protiv Belgije. Rusi razvalili Kamerun sa 6:1 ali bilo im dzaba ispali su. Ali najbolje dolazi u nokaut fazi. 1/8 finala Brazil se mucio sa doma─Źinom, Rumunija-Argentina 3:2 lud mec :Hail:, Bugari na penale prosli Meksiko, odlican gol dao Stoickov, Italijani nezasluzeno nakon produzetaka prosli Nigeriju, Nemacka-Belgija 3:2 isto bila odlicna utakmica.1/4 finale najjaca tekma ikad na prvenstvima ikad Brazil-Holandija 3:2. Prvo poluvreme bez golova a onda haos u drugom Brazil povede sa 2-0 Holandezi ekspresno do 2:2 i onda slobodnjak Branca sa 30 metara :Hail:┬áza pobedu karioka 3:2. Bugari napravili preokret protiv Nemacke, Stoickov i Leckov┬á majstori. Rumunija-Svedska 2:2 i Svedska prolazi na penale. Bilo mi je jako zao Rumuna,Belodedic promasio zadnji penal. Spanija-Italija isto vrh utakmica i pobeda Italije 2:1 golom velikog Roberta Baggia u 90.minutu. Polufinale poraz Bugarske od Italije 2-1.Italijani na brzinu poveli 2:0 i onda iskusno cuvali rezultat. Mada kod 2:1 sudija nije svirao cist penal za Bugare. Drugo polufinale nisam gledao bilo je kasno u no─Ź. Utakmica za trece mesto ┼ávedi namlatili Bugare 4:0 i za kraj finale. Smor utakmica 0:0┬á Brazil pobedio na penale. Skroz zaslu┼żeno Italijane nisam voleo nikako ,jedan covek ih je sam progurao do finala i njega na kraju popljuvase u Italiji najstrasnije zbog promasenog penala.┬á

Sve si ekstra napisao, samo nisi fer prema Azurima, ta utakmica protiv Bugarske je bila apsolutna dominacija, Albertini i precku pogodio pored ta dva gola. To mi je jedna od najdrazih utakmica Italije. Osim toga, ta Italija je bila potpuno netipicna, Saki je forsirao ludi presing i napadacki fudbal - sve do finala kada je uveo Bertija po krilu umesto Sinjorija koji je otkinuo prvenstvo. 

Protiv Nigerije Maldini je zasluzio crveni karton zato sto je sprecio cist gol na nefer nacin, povlacenjem protivnika, ali Zola je dobio crveni karton apsolutno ni za sta. Protiv Spanije Tasoti je zasluzio crveni karton, Dino Badjo je dao golcinu.

Edited by Meazza

distro04

Nema─Źka - Francuska 1982

Italija - Brazil 1982

Brazil - SSSR 1982

Argentina - Nema─Źka 1986

Engleska - Kamerun 1990

Rumunija - Argentina 1994

Nigerija - Španija 1998

Holandija - Argentina 1998

Meazza
Just now, Hamlet Strašni said:

Mislio sam u┼żivo :), tj na TV

@Meazza

Jebi ga, niko ne bira kad ce da se rodi. :)  Da ti pravo kazem, 1998 sam bio osnovna skola i toliko sam se smorio posle ispadanja Italije da nisam ni gledao polufinale i finale kako treba. Sve sam to odgledao kako treba kasnije.

Hamlet Strašni

U jbt. Ja sam 1998 pred prvenstvo jurio uslov za ─Źetvrtu godinu.┬á

Meni je 1982 prvo koje sam gledao. Još uvek znam napamet sve grupe a dugo sam znao sve rezultate. 

harper
3 minutes ago, Meazza said:

Sve si ekstra napisao, samo nisi fer prema Azurima, ta utakmica protiv Bugarske je bila apsolutna dominacija, Albertini i precku pogodio pored ta dva gola. To mi je jedna od najdrazih utakmica Italije. Osim toga, ta Italija je bila potpuno netipicna, Saki je forsirao ludi presing i napadacki fudbal - sve do finala kada je uveo Bertija po krilu umesto Sinjorija koji je otkinuo prvenstvo. 

Italijani su na toj utakmici u prvih 20 minuta mogli da daju deset golova, sto nista ne menja na cinjenici da su se posle zatvorili i da ih je sudija progurao dalje.

Meazza
Just now, harper said:

Italijani su na toj utakmici u prvih 20 minuta mogli da daju deset golova, sto nista ne menja na cinjenici da su se posle zatvorili i da ih je sudija progurao dalje.

Moguce, moguce... Potisnuo sam to izgleda. :) 

Zico

Koje ce utakmice ostati upamcene sa ovog prvenstva?

Spanija-Portugal

Nemacka-Meksiko

Francuska-Argentina

Brazil-Belgija

Belgija-Japan