Jump to content
Sign in to follow this  
radnik

1/4f Brazil - Belgija, petak 20h

Brasil - Belgija 1/4F  

20 members have voted

1. 1. Dalje ide...

Recommended Posts

dillinger
1 hour ago, Goranz said:

Belgijanci su iskoristili gotovo sve što im se pružilo, Brazilci nisu i to je to. Sad se diljem neta pišu hvalospevi kako su Belgijanci iskazali atomski fudbal a zapravo su imali dva šuta u okvir gola i retko viđen autogol protivnika.

Hm, ovde koliko vidim retko ko ističe belgijski atomski fudbal, pre će biti solidnu taktiku i snagu 1 na 1. Šutevi na gol kao nikad pre nisu neki faktor u fudbalu, Nemci su ih imali stotinu u grupi. Uostalom šta da očekujemo, kako da se razvija utakmice posle ranih 2:0 za Belgijance.

gervasius twinkleminkleson

Hm, ovde koliko vidim retko ko ističe belgijski atomski fudbal, pre će biti solidnu taktiku i snagu 1 na 1. Šutevi na gol kao nikad pre nisu neki faktor u fudbalu, Nemci su ih imali stotinu u grupi. Uostalom šta da očekujemo, kako da se razvija utakmice posle ranih 2:0 za Belgijance.
Upravo. Mislim, da, Belgija je imala sreće, ali malo je previše reći da su iskoristili sve što su imali. Imali su još jedno 5 kontri koje se svakako moraju računati kao šanse iako nisu završene šutom. I te kako su probijali Brazil, i napravili mu gomilu problema i pored dva gola

Majo
2 minutes ago, gervasius twinkleminkleson said:

Upravo. Mislim, da, Belgija je imala sreće, ali malo je previše reći da su iskoristili sve što su imali. Imali su još jedno 5 kontri koje se svakako moraju računati kao šanse iako nisu završene šutom. I te kako su probijali Brazil, i napravili mu gomilu problema i pored dva gola

Izbusili su ih u tranziciji, majstorski su iskoristili Kazemrovo neigranje.

Facundo Orellana
2 hours ago, čekmeže said:

Ne vidim zašto bi odbrambena ekipa bila u prednosti? Nema tu pravila. Meni su francuski napad i sredina bolji deo tima od odbrane predvođene kiksarom Llorisom.

Napad lepo deluje, a po pravilu odbrana osvaja titule. Ja sa Francuskom nisam oduševljen, iako su ove dve utakmice vrlo sigurno dobili. Vezni red im je odličan, međutim fali tu kreacije.

MiddleClass

Meni je drugi gol sprdnja. KesaDB je imao svo vrijeme ovog svijeta da se namjesti, nacilja i sutne.

porucnik vasic

Осим што није. Лукаку је одиграо како никад није. Шта су њих двојица претрчали у тој акцији је чудо.

MiddleClass

Nigdje nisam pominjao ucinak Lukakua kod gola.

Budja
6 hours ago, Meazza said:

Courtois je bio odlican, ali pokazali su i da su veoma busni pozadi. To su uostalom pokazali i protiv Japanaca. Sto se tice igre napred jos uvek se nisu susreli sa protivnikom koji igra ozbiljnu odbranu i kao sto sam vec napisao, imali su taman toliko srece da dobiju po jedan poklon-gol na bazi nicega i prodju dalje u oba slucaja.

Francuzi ce igrati mnogo ozbiljniju odbranu od njihovih dosadasnjih protivnika, a u napadu mogu izmisliti svasta jer belgijska odbrana bas i ne blista. Bice to pravi test za Belgijance. 

Da rezimiramo:

Belgijanci nisu imali protivnika sa ozbiljnom odbranom.

Francuzi nisu naisli na ozbiljnog protivnika.

Engleska ima srece u zrebu.

A ono, polufinale svetskog prvenstva.

Meazza
19 minutes ago, Budja said:

Da rezimiramo:

Belgijanci nisu imali protivnika sa ozbiljnom odbranom.

Francuzi nisu naisli na ozbiljnog protivnika.

Engleska ima srece u zrebu.

+1