Jump to content
Sign in to follow this  
radnik

1/4f Brazil - Belgija, petak 20h

Brasil - Belgija 1/4F  

20 members have voted

1. 1. Dalje ide...

Recommended Posts

Miljenko

Brazil ima bolju odbranu i golmana od Francuza. Videcemo kakva ce biti takticka postavka. Puno prostora za Belgiju i eto njih u finalu. Ja bih u svakom slucaju voleo Belgija-Engleska duel u finalu. Plus sto su Francuzi, osim utakmice protiv Argentine, odigrali prilicno metiljavo sve ostalo.

Facundo Orellana

U duelu Francuske i Belgije dajem malu prednost Francima. U takvim utakmicama gde se napadački potentan tim susretne sa odbrambenim bedemom, odbrambena ekipa je u maloj prednosti. Svakako je meč gde jedna greška može presudit pobeenika, a opet ćemo videti kako se nose sa pritiskom i jedni i drugi, Belgija me je sinoć dobrano iznenadila kako se nosila, osim poslednjih 20 minuta, a Brazilci su imali mnogo faza utakmice gde su delovali očajno.

Mercuzzio

Marcelo nije odigrao toliko loše ovu utakmicu. No bio je žrtva taktike overloada na njegovoj strani gde su pored njega bili i Coutinho i Neymar. Onda sva trojica dodju na 25m od gola i ne postoji niko ko može kontru da isprati. Kada je u drugom poluvremenu Neymar ušao u sredinu Marcelo je bio daleko upotrebljiviji i nije zvrjala rupa u odbrani jer Belgijanci nisu mogli sa toliko igrača da idu u kontre kad mora da se brani cela širina terena.

Edited by Mercuzzio

čekmeže
17 minutes ago, Facundo Orellana said:

U duelu Francuske i Belgije dajem malu prednost Francima. U takvim utakmicama gde se napadački potentan tim susretne sa odbrambenim bedemom, odbrambena ekipa je u maloj prednosti. Svakako je meč gde jedna greška može presudit pobeenika, a opet ćemo videti kako se nose sa pritiskom i jedni i drugi, Belgija me je sinoć dobrano iznenadila kako se nosila, osim poslednjih 20 minuta, a Brazilci su imali mnogo faza utakmice gde su delovali očajno.

Ne vidim zašto bi odbrambena ekipa bila u prednosti? Nema tu pravila. Meni su francuski napad i sredina bolji deo tima od odbrane predvođene kiksarom Llorisom.

gervasius twinkleminkleson

Brazil je odlično igrao odbranu do sinoć, izostanak Casimira i nesposobnost da se izbore sa belgijskom formacijom u prvom poluvremenu je učinila da izgledaju užasno. Imaće Belgija šanse i protiv francuske, svakako.

ArleKino
1 hour ago, dillinger said:

Brazil nema moderan vezni red, nema igrače koji su ni blizu ranga Modrića, KdB-a, to je čini mi se njihov najveći nedostatak...Naravno i to što su im napadači očigledno klasu ispod belgijskih

Bravo.

Mislim da je koncept lažne devetke umro na ovom prvenstvu, u polufinalu ćemo imati Girouda, Lukakua, Kanea/Berga i Mandžukića/Dzyubu.

Goranz

Belgijanci su iskoristili gotovo sve što im se pružilo, Brazilci nisu i to je to. Sad se diljem neta pišu hvalospevi kako su Belgijanci iskazali atomski fudbal a zapravo su imali dva šuta u okvir gola i retko viđen autogol protivnika.

Malkmus

Gledao na BBC-u, dvojica komentatora za vreme utakmice,  a kasnije u analizi meča Širer, Klinsman i Ferdinand  rekoše da je bio čist penal, tako da mi nije baš jasno o kojim svim pohvalama za suđenje pišu ovdašnji mediji.

gervasius twinkleminkleson

Bravo.

Mislim da je koncept lažne devetke umro na ovom prvenstvu, u polufinalu ćemo imati Girouda, Lukakua, Kanea/Berga i Mandžukića/Dzyubu.

Belgija je sinoć dobila bez prave devetke

Mada je generalno, u reprezentativnom fudbalu, to svakako bio slučaj i do sad. A i nije baš toliko često korišćeno svejedno

keitel
1 minute ago, Malkmus said:

Gledao na BBC-u, dvojica komentatora za vreme utakmice,  a kasnije u analizi meča Širer, Klinsman i Ferdinand  rekoše da je bio čist penal, tako da mi nije baš jasno o kojim svim pohvalama za suđenje pišu ovdašnji mediji.

Koje, Žezus ili Nejmar? 

Prvo je diskutabilno ali ispravno, imo. Uostalom bio je konsultovan VAR. Drugo je budalaština.

Meazza
1 hour ago, gervasius twinkleminkleson said:

Brazil je do ove utakmice igrao prilicno ozbiljnu odbranu, maltene im niko nije ni sutirao na gol iz izradjenih akcija. 

Da, ali ono juce nije bio prvi tim. A i video si na sta je to licilo juce u prvom poluvremenu.

Meazza
25 minutes ago, ArleKino said:

Bravo.

Nista nije umrlo. :) 

Recentism

Malkmus
3 minutes ago, keitel said:

Koje, Žezus ili Nejmar? 

Prvo je diskutabilno ali ispravno, imo. Uostalom bio je konsultovan VAR. Drugo je budalaština.

Ovaj prvi.

Da, i onaj nedosuđeni ofsajd Brazilaca su negativno komentarisali u prenosu.

Edited by Malkmus

Meazza
14 minutes ago, Goranz said:

Belgijanci su iskoristili gotovo sve što im se pružilo, Brazilci nisu i to je to. Sad se diljem neta pišu hvalospevi kako su Belgijanci iskazali atomski fudbal a zapravo su imali dva šuta u okvir gola i retko viđen autogol protivnika.

Hvala gospodine.