Jump to content
IGNORED

La Liga 2018/19


Cane Vukic Prebranac

Recommended Posts

  • Replies 868
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Lancia

    125

  • MiddleClass

    78

  • Meazza

    64

  • John Coltrane

    56

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, Meazza said:

 

Kakve veze ima koga je doveo kad je imao mega tim. Sad vise nema.

 

1) Ima veze kad je postavljeno pitanje da bi svako mogao voditi Real sa onakvim pojačanjima. Taj isti tim je bio na okupu od neke 2011-12 otprilike, pa su pre njega uzeli samo jednu titulu.

2) Ima veze x 2 pošto ćeš se, i nakon pola sata razmišljanja, teško setiti još nekog trenera vrhunskog evropskog kluba koji u tri godine nije praktično doveo nijednog prvotimca, a uzeo tolike trofeje.

3) To je bio jedini mega tim u Evropi u te 3 godine? U vreme kad ga je preuzeo, bilo je i većih mega timova od Reala.

4) Da li znaš kad je poslednji put neko osvojio LŠ tri puta u nizu? A onoliko mega timova bilo.

5) Sad ga nema, zato i mora da dovede pojačanja. Ajmo o rezultatima ove ture suditi kad ih dovede i kad ih vidimo na delu.

 

Poenta priče - Zizu u ovom trenutku ima verovatno najjači trenerski CV koji je jedan trener imao u poslednjih 50 godina. Opšti je dojam da se njegov CV omalovažava zato što je a) to Real i b) on Zizu, fudbalski genije, ali sa loptom. Ovaj povratak je uradio doktorski, ali će neminovno taj spektakularni CV morati biti okrnjen uskoro. Ako pak opet napravi i pola onoga što je uradio u prvom stintu, onda je najjači fudbalski trener ikada.

Link to comment

Pre njega samo jednu titulu, sa njim isto samo 1 titulu.(?) Taj mega tim je od kad je CR tamo i za sve te godine 2 titule. Posto u ligi nisu mogli da prdnu od Barse, uglavnom, jurili su CL kao utesnu nagradu ... ja sam uvek to tako dozivljavao, utesna nagrada. Kao ovde CZ i Par. jedni kad vide da od titule nema nista, daj da jurimo kup i maskiramo neuspeh u ligi. Tako i Real i Barsa samo na visem nivou.

Edited by radnik
Link to comment
31 minutes ago, Ivo Petović said:

Taj isti tim je bio na okupu od neke 2011-12 otprilike, pa su pre njega uzeli samo jednu titulu.

 

Da, uzeta je titula LS sa istim timom godinu dana pre Zidana. :D Dobar argument da je Zidan cudotvorac, stvarno.

 

 

Quote

 Ima veze x 2 pošto ćeš se, i nakon pola sata razmišljanja, teško setiti još nekog trenera vrhunskog evropskog kluba koji u tri godine nije praktično doveo nijednog prvotimca, a uzeo tolike trofeje.

 

Da pojednostavimo stvari za ovu trenerometriju: nije bitno koliko igraca si doveo, bitno je koliko ti tim vredi. Real je superklub sa megazvezdama na svakoj poziciji, sto je situacija koju imaju jos eventualno dva kluba na svetu.

 

 

Quote

 3) To je bio jedini mega tim u Evropi u te 3 godine? U vreme kad ga je preuzeo, bilo je i većih mega timova od Reala.

 

Nije bilo vecih. Mozda isti nivo, ali vecih ne.

 

 

Quote

 4) Da li znaš kad je poslednji put neko osvojio LŠ tri puta u nizu? A onoliko mega timova bilo.

 

Nema potrebe da ponavljas nesto sto svako zna. Ja podsecam na nacin na koji su uzete te tri titule. Podseticu i na mrsav uspeh u La Ligi. 

 

 

Quote

 5) Sad ga nema, zato i mora da dovede pojačanja. Ajmo o rezultatima ove ture suditi kad ih dovede i kad ih vidimo na delu.

 

Pa nek dovede, i ja bih doveo. Nije njemu cilj u zivotu da impresionira Meazzu sa PPP, ali nije ni meni obaveza da pisem da sam odusevljen necim sto me ne odusevljava.  

Edited by Meazza
Link to comment
4 hours ago, goofs said:

brt, PSG je petostruki uzastopni sampion Francuske :D Siti je sampion Engleske, u najavi da ponovo bude. Junajted malo skripi, ali uzeo je LE prosle godine i FA kup pre toga, a i nisu tako besno/pametno kupovali ko ovi. 
Trofeji su tu, nisu svi i nisu uvek, ali nisu ni Arsenal.

 

Arsenal je osvojio tri FA Kupa i tri Community Shielda od 2014.godine. Nije krema, ali ima dovoljno netrofejnih klubova u engleskih Top 6 da se ne uzima sveto ime u usta bezrazložno.

 

Zizou se popišao po fudbalskim filozofijama, tiki-takama, gegepresinzima, parkiranim autobusima, kontranapadačkom fudbalu...svemu. Fudbalom bez filozofije je doveo u pitanje i ono Cruyffovo o jedanaest najboljih pojedinaca jer je to bila sva Zizouva mudrost u Realu - imaš najbolji tim, izvuci maksimum iz igrača i to je to.

Link to comment

^^ pardoniram, trebalo je da napisem Totenhem :D 

ne pratim PL toliko detaljno, znam da su Vengeru dobrih deset godina zamerali nedostatak trofeja pa mi se to nekako uvuklo

Link to comment
On 12.3.2019. at 15:13, Ivo Petović said:

 

1) Ima veze kad je postavljeno pitanje da bi svako mogao voditi Real sa onakvim pojačanjima. Taj isti tim je bio na okupu od neke 2011-12 otprilike, pa su pre njega uzeli samo jednu titulu.

2) Ima veze x 2 pošto ćeš se, i nakon pola sata razmišljanja, teško setiti još nekog trenera vrhunskog evropskog kluba koji u tri godine nije praktično doveo nijednog prvotimca, a uzeo tolike trofeje.

3) To je bio jedini mega tim u Evropi u te 3 godine? U vreme kad ga je preuzeo, bilo je i većih mega timova od Reala.

4) Da li znaš kad je poslednji put neko osvojio LŠ tri puta u nizu? A onoliko mega timova bilo.

5) Sad ga nema, zato i mora da dovede pojačanja. Ajmo o rezultatima ove ture suditi kad ih dovede i kad ih vidimo na delu.

 

Poenta priče - Zizu u ovom trenutku ima verovatno najjači trenerski CV koji je jedan trener imao u poslednjih 50 godina. Opšti je dojam da se njegov CV omalovažava zato što je a) to Real i b) on Zizu, fudbalski genije, ali sa loptom. Ovaj povratak je uradio doktorski, ali će neminovno taj spektakularni CV morati biti okrnjen uskoro. Ako pak opet napravi i pola onoga što je uradio u prvom stintu, onda je najjači fudbalski trener ikada.

:laugh:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...