Jump to content
Sign in to follow this  
Timmy

1/8F Španija - Rusija, nedelja 16h

Ko prolazi u QF?  

30 members have voted

1. 1. Ko prolazi u QF?

Recommended Posts

ArleKino

Nemojte brkati liberad™ sa stoperima jer su ovi prvi uglavnom mogli igrati i zadnje vezne (Hierro, Matthäus, Sammer) kao igrači koji znaju lopte i dodati prema naprijed. Čitanje igre im je bio prvi kvalitet. Blanc je bio više libero nego stoper (iako je Francuska igrala sa 4 u zadnjoj liniji), a zbog skok-igre je bio fantastičan u napadu.

S druge strane, ne brkati radijus kretanja stopera nekad, kad su naprijed išli samo kad je kakav prekid ili da izvedu prekid, i stopera danas koji više učestvuju u kreiranju napada. (Nemam statistiku, pričam na osnovu ličnog dojma.)

ArleKino

Hierro je otjeran skupa sa Del Bosqueom nakon osvajanja titule 2003. i gracioznog taslačenja koje im je priredio Nedved u polufinalu Lige prvaka. Otjeran je bijedno kako samo to Perez može da uradi. Karma je osudila Real na tri godine bez ligaške titule i sedam godina ispadanja u osmini finala Lige prvaka.

fikret selimbašić

Uh, kakvo je to polufinale bilo, trk Nedveda i gol Kasiljasu podsjeća malo na ono Mbapeovo od prije par dana. Juventus je finale izgubio kad je Nedved dobio drugi žuti, bez njega nisu imali šta da traže protiv Milana. Tog ljeta im je došao i Bekam i nikad više za Real nisam navijao.

Ajant23

Meni je to polufinale bilo bezveze, osim Zidana koji zverskom voljom drži mrtvi Real u igri, ali je meč protiv Mančestera na Old Trafordu pre toga bio klasik. Čini mi se da sam svojevremeno negde čuo da je posle tog meča Abramović rekao svojim ljudima da traže neki engleski tim koji bi mogao da kupi...

fikret selimbašić
7 minutes ago, Ajant23 said:

Meni je to polufinale bilo bezveze, osim Zidana koji zverskom voljom drži mrtvi Real u igri, ali je meč protiv Mančestera na Old Trafordu pre toga bio klasik. Čini mi se da sam svojevremeno negde čuo da je posle tog meča Abramović rekao svojim ljudima da traže neki engleski tim koji bi mogao da kupi...

Taj meč sa Old Traforda jeste klasik, meni je ovaj polufinalni draži baš zbog te Realove pobjede nad Mančesterom.
Sad odgledah golove sa te utakmice, Lipi sa cigarom, bio sam ubijeđen da je pušenje bar tri godine ranije zabranjeno.

Ajant23

Nije bilo zabranjeno, nipošto. U italiji su počeli problemi godinu, dve kasnije. Lipi je pušio tu šmekersku cigaru i bio je poznat po njoj. Kuper, koji je izgubio dela madoninu tada u polufinalu je baš satirao cigarete. Ipak, čini mi se da je najviše protestvovao Anćeloti, koji je umeo da je zapali, onako lekovito za sebe, a ne za pozu ili opsesiju tek ponekad tokom meča...

U to doba se na početku prenosa Reala moglo videti i da momci duvaju travu na tribinama za razliku od Barse koja je uvek počinjala prenose sa kadrovima koji nas opominju na raskoš kulturnih i sličnih različitosti...

Inače, meni se činilo, da je taj revanš zeznuo pre svega Del Boske, ali realno se nikom nije branila baš mnogo titula u LŠ-u. Možda jedino Zidanu, i on ju je eto prvi i odbranio. Fantastična volja, retka pojava uz takav talenat...

Edited by Ajant23

Meazza
52 minutes ago, ArleKino said:

Nemojte brkati liberad™ sa stoperima jer su ovi prvi uglavnom mogli igrati i zadnje vezne (Hierro, Matthäus, Sammer) kao igrači koji znaju lopte i dodati prema naprijed. Čitanje igre im je bio prvi kvalitet. Blanc je bio više libero nego stoper (iako je Francuska igrala sa 4 u zadnjoj liniji), a zbog skok-igre je bio fantastičan u napadu.

S druge strane, ne brkati radijus kretanja stopera nekad, kad su naprijed išli samo kad je kakav prekid ili da izvedu prekid, i stopera danas koji više učestvuju u kreiranju napada. (Nemam statistiku, pričam na osnovu ličnog dojma.)

Nemoguce je takvu statistiku napraviti. Na osnovu licnog utiska recimo Varane ne ucestvuje u napadu nista vise nego Nesta. Vecina koje si pomenuo devedesetih nisu vise igrali tu poziciju, Baresi je presao sa mesta libera na stopera jos osamdesetih. A vecina danasnjih stopera koji ucestvuju u napadu su takodje prekomandovani sa neke druge pozicije, najcesce sa zadnjeg veznog ili beka: Ramos (bek), Pique, Mascherano (zadnji vezni). I Chiellini je poceo kao bek.

Edited by Meazza

Meazza

Ili evo - Godin. Najklasicniji i najstaromodniji moguci stoper, trenutno najbolji na svetu. Da li postoji osoba koja mu zamera sto ne ucestvuje u kreiranju napada? 

Npr. Frank de Boer je bio pravi stoper a ne libero i imao je odlicnu tehniku, poznat po svojim izuzetnim dugackim loptama. Setimo se one asistencije Bergkampu protiv Argentine. Mogao je da igra i beka.

Edited by Meazza

Weenie Pooh

A šta je to Pique igrao pre štopera i kad? U Mančesteru? :unsure: 

MiddleClass

Igrao je na poziciji - mrzi me trener jer sam Srbin.

Meazza
28 minutes ago, Weenie Pooh said:

A šta je to Pique igrao pre štopera i kad? U Mančesteru? :unsure: 

Poceo je kao zadnji vezni, u Saragosi je igrao zadnjeg veznog i stopera.

Facundo Orellana
6 hours ago, Timmy said:

ja sam cuo od poznanika da mu je neko iz stranke rekao da je radonjic projekat sina. Al ne mogu ni da pretpostavim koliko je tacan info,

Baš se lepo uklapa zašto je ta neznalica dobila šansu i dala jedan jak revijalni karakter učešću Srbije na SP.

Samo da dodam na onu raspravu od juče, Lujo Suarez je najveći car, ne možeš ga mrzeti, posebno što više nagrabusi zbog svojih dajvova, nego što ima korist, a sa druge strane uvek izgine za pobedu.

Njega i Mandžu đilkoša obožavam, i uvek bih voleo da imam takve igrače u omiljenom timu.

MocaVukotic

poziciju libera je izmislio beckenbauer, to je bio pravi libero, kičma ekipe u jednom čoveku, po potrebi štoper, iznosi loptu i kreira napad, daje golove. samo odabrani su to mogli da igraju kako treba.

Meazza
1 hour ago, MocaVukotic said:

poziciju libera je izmislio beckenbauer, to je bio pravi libero, kičma ekipe u jednom čoveku, po potrebi štoper, iznosi loptu i kreira napad, daje golove. samo odabrani su to mogli da igraju kako treba.

Naravno. Svaki libero je mogao da igra stopera kao od sale, morao je da bude briljantan u igranju 1-1, kao i da ima odlican pregled i citanje igre.  Desetka zadnje linije.