Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2018/19


Ros

Recommended Posts

Spadam u onu grupu Zvezdinih navijaca kome se dize kosa na glavi kad vidi da Covic ulazi u igru. Ali treba biti maksimalno nerealan pa reci da nam je on veceras bio minus. Decko je odigrao verovatno utakmicu zivota i izvukao nas iz kanala samo tako. Nisam verovao sta gledam. Sto prodorima, sto sigurnim penalima, sto asistencijama, potpuno je okrenuo utkamicu. DeDa je posebna prica i najpametniji igrac koga imamo. Doktorski je odigrao. Za ovo veceras, sve cestitke Filipu. 

 

Reci da je Filip usrao utakmicu jer je promasio penal za +3 (pre toga imao 5/5 zaz razliku od ostatka tima koji je jedva prebacio 50%, ako je i prebacio) je potpuno suudo. Rece Tomic da je Filip imao i povredu ramena i da je jedva odigrao utkmicu. 

 

Beron je takodje bio fantastican. S duge strane Stratos ne moze da se sastavi.

 

Edit: pogledah i statistiku.  Covic +- 12, najbolje kod nas... 9 asistencija...

 

 

 

Edited by adasevic
Link to comment
  • Replies 6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    467

  • harper

    412

  • Apollo Creed

    292

  • Shaq

    280

Top Posters In This Topic

Posted Images

7 minutes ago, J.R. Cash said:

 

Sta biste resili bez problema? Izvukao vas je iz kanala i okrenuo utakmicu. 

 

najbukvalnije moguće :lol:

 

 

Link to comment
51 minutes ago, adasevic said:

Reci da je Filip usrao utakmicu jer je promasio penal za +3 (pre toga imao 5/5 zaz razliku od ostatka tima koji je jedva prebacio 50%, ako je i prebacio) je potpuno suudo. Rece Tomic da je Filip imao i povredu ramena i da je jedva odigrao utkmicu.

 

 

Ne znam kakav je bio prethodno, ali je u četvrtoj bio užasan u odbrani. Bukvalno je svaki Partizanov napad išao preko njega.

Doneo im je produžetak onim nonšalantnim napadom i šutom za tri na 84 : 80 negde na 40ak sekundi pre kraja regularnog dela.

Link to comment
1 hour ago, James Marshall said:

Zaista je odbrana s Čovićem nešto jezivo, koliko je tu improvizacije, kašnjenja, ispadanja, bem ga, kapiram da toj postavci svaka iole uštimana ekipa pravi defanzivni rejting 150. To bukvalno samo moliš boga da protivnik nešto sam zajebe. 

 

Jeste on verovatno odigrao partiju života u skladu sa svojim mogućnostima, ali treba uporediti našu igru u prvoj četvrtini (ragland pre povrede) i kasnije (nakon povrede). U 1/4 čvrsto, autoritativno, partizan koji ne može da kupi koš, ragland koji je spreman i motivisan za utakmicu i daje ton našoj čvrstini, onako sitan preuzima čak i centre partizana koji ne mogu da ga pomere. I onda se ovaj povređuje, i naša igra od organizovane i čvrste odjednom postaje basketaška divljina. Ok, na kraju smo nekako preživeli ovo, ali nisam siguran da ćemo preživeti seriju ako se ragland ne oporavi.

Link to comment

Igrao je bez pauze od izlaska Reglenda pocetkom trece Vratio nas iz -11, preuzimao kad niko drugi nije. Jeste sjebao taj sut za 3, umesto da probije ili spusti pod kos. Mada posle nije on ispao kod trojke Marinkovica. Pogledaj trecu cetvrtinu kada je bilo prilicno turobno za nas. Igrao je 23 minuta, dao 16 poena i imao 9 asistencija a sa njim na parketu smo imali +12. Da on moze ovako da igra stalno, ne bi ljudi kukali na njega. Al da je veceras bio igrac preokreta, nema sumnje. 

Link to comment
3 minutes ago, Nikodije said:

 

Jeste on verovatno odigrao partiju života u skladu sa svojim mogućnostima, ali treba uporediti našu igru u prvoj četvrtini (ragland pre povrede) i kasnije (nakon povrede). U 1/4 čvrsto, autoritativno, partizan koji ne može da kupi koš, ragland koji je spreman i motivisan za utakmicu i daje ton našoj čvrstini, onako sitan preuzima čak i centre partizana koji ne mogu da ga pomere. I onda se ovaj povređuje, i naša igra od organizovane i čvrste odjednom postaje basketaška divljina. Ok, na kraju smo nekako preživeli ovo, ali nisam siguran da ćemo preživeti seriju ako se ragland ne oporavi.

 

Ima tu nešto i do Partizana, ne igra samo jedan tim utakmicu. Jeste Reglend ključ i tu se slažem ali je Trinkijeri počeo sa čudnom petorkom, sa Gagićem gde je verovatno bio cilj da on odigra tih 5min napravi 2 faula i tako rastereti malo Lendejla da od početka ne mora da čuva Odža ali je sve to skupa izgledalo katastrofa sa Jankovićem na 3 gde gubi praktično svoju najveću prednost da može da strečuje i da iz driblinga ko u trećoj četvrtini rešava protivničke četvorke, sa Novicom koji ne može Fajeu da pokupi defanzivni skok i Gagićem koji počinje tekmu sa čistim zicerom pa onda još jednim laganim promašajem. Tako da nije baš sve ni do Zvezde mada jeste Reglend stavio Renfroa u džep. 

 

Ponavljam se previše, možda i preterujem, ali sam frapiran komentarima oko Čovića večeras. Da njega nije bilo vi ne biste dobili ovu utakmicu, ne mogu da verujem da postoje ozbiljni ljudi koji smatraju njegovo prisustvo večeras kao minus. 

Link to comment

Ali malo je u svemu nejasna i odbrana partizana, da vas čović onoliko puta probije jako i do samog kraja. Više puta je položio večeras nego cele ove sezone. Valjda je trinkijeri išao logikom da utakmicu ne mogu da dobiju čović i davidovac, već je zatvarao ovo ostalo, a oni su imali više prostora. Ok, ima to logike, svaki trener voli da bira koji protivnički igrač će biti razigraniji, i kome će dati više prostora pošto je nemoguće sve braniti. Ali ovaj tim zvezde ipak ima dubinu, na kraju su utakmicu prelomili 9, 10 i 11 igrač. Mada sam i dalje pri stanovištu da bi mnogo lakše dobili da se ragland nije povredio.

Edited by Nikodije
Link to comment
Just now, Nikodije said:

Ali malo je u svemu nejasna i odbrana partizana, da vas čović onoliko puta probije jako i do samog kraja. Više puta je položio večeras nego cele ove sezone. Valjda je trinkijeri išao logikom da utakmicu ne mogu da dobiju čović i davidovac, već je zatvarao ovo ostalo, a oni su imali više prostora. Ok, ima to logike, svaki trener voli da bira koji protivnički igrač će biti razigraniji, i kome će dati više prostora pošto je nemoguće sve braniti. 

 

Nije to bio slučaj, jednostavno loša odbrana 1 na 1 spolja. Bez izuzetka, Renfroe, Nikolić, Pejdž.. Malo šta je tu taktički promašeno koliko igrači nisu bili sposobni da drže Čovića 1 na 1. Nije tu ostavljano bogzna koliko prostora Čoviću tipa da se skupljalo sa njega mada i jeste u nekim situacijama. Malo šta možeš da uradiš ako defanzivac ne može 1 na 1 da drži igrača kvaliteta Filipovog. 

Link to comment
1 minute ago, theanswer said:

 

Nije to bio slučaj, jednostavno loša odbrana 1 na 1 spolja. Bez izuzetka, Renfroe, Nikolić, Pejdž.. Malo šta je tu taktički promašeno koliko igrači nisu bili sposobni da drže Čovića 1 na 1. Nije tu ostavljano bogzna koliko prostora Čoviću tipa da se skupljalo sa njega mada i jeste u nekim situacijama. Malo šta možeš da uradiš ako defanzivac ne može 1 na 1 da drži igrača kvaliteta Filipovog. 

 

Pa ako pogledaš početak utakmice bilo je očigledno da je taktika bila da se laziću i fajeu da prostor za šut. Lazić je tri puta bio sam kao duh, faje valjda dva puta i bacili su pet cigli, i tako je ekipa uvedena u nervozu, tako da je to bilo taktički dobro. U suštini trinkijeri je dobro postavio utakmicu i kontrolisao je, ali nije mogao ocekivati da će igrači sa kraja klupe rešiti utakmicu.

Link to comment
12 minutes ago, Nikodije said:

 

Pa ako pogledaš početak utakmice bilo je očigledno da je taktika bila da se laziću i fajeu da prostor za šut. Lazić je tri puta bio sam kao duh, faje valjda dva puta i bacili su pet cigli, i tako je ekipa uvedena u nervozu, tako da je to bilo taktički dobro. U suštini trinkijeri je dobro postavio utakmicu i kontrolisao je, ali nije mogao ocekivati da će igrači sa kraja klupe rešiti utakmicu.

 

Da, ovo donekle stoji, mada sam ja više mislio na Čovića. A mislim da niko nije mogao očekivati da će Čović rešiti utakmicu i nadigrati sve naše bekove. Mada ne slažem se da je utakmica dobro postavljena, jer sam si rekao da je Reglend ostao zdrav...

Link to comment

Ovo što sam pisao za puštanje lazića i fajea je u sklopu priče da je trinkijeri ciljano koncepcijski rizikovao sa nekim igračima, a zatvarao one za koje je smatrao da su opasniji. Pa je tako bilo više prostora i za čovića. Ili je možda stvarno odigrao dobro, a ja prosto ne mogu da verujem da je odigrao dobro, pa razlog tražim u tome što ga je trinkijeri kao puštao.

Edited by Nikodije
Link to comment

da je regland ostao na terenu izgubila bi zvezda lagano

kakvi crni bekovi. centri i visoki nisu odradili svoje. kao korektori. nikolc bio ogranicen kao obicaju. previse je bio u igri. precenjena je sva prica o odbrani

Edited by bradilko
Link to comment

Могао би Томић нешто да научи из ове утакмице. Нестварно је колико мало простора даје Добрићу, а најбоље смо одиграли са њим, Чоксом и Дедом на паркету. Плус симултанка Берона. Деда ме је одушевио, много готивим тог дечка и драго ми је да је преузео одговорност кад је било најбитније.

 

Реванш ће бити изузетно тежак, поготово без Регланда. Чокс је покидао синоћ, али очекивати да то понови би било много. Умјесто Џоа ће се више комбиновати са Риверсом и Дедом заједно на паркету. Али ако Томић не измисли нешто друго осим изолације Перпера и Берона, нећемо добити. Треба нам допринос центара који уопште немамо, треба нам више од Фајеа и Борише.

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...