Jump to content
IGNORED

KK Partizan 18/19


theanswer

Recommended Posts

2 minutes ago, mozzer said:

Iako me uopste ne zanima ova rasprava - i koliki je to ukupan budzet bio? Miler nije imao preko 350k?  Ma kako zelis... samo nemoj pisati bez mozga sto kazes... ja pokusavam da pisem realno... kako jeste iz REALNIH info koje imam...  sve sto sam napisao za F4, KKP, FKCZ i FKP je istina... za taj budzet te godine zaista ne znam u eurocent...

 

Ako vam je lakse neka bude da je Radonjin tim bio jeftiniji od Duletovog kada je igrao F4... ako je lakse neka bude takoali to je najmanje bitno...

 

Niko ne komentarise vredjanje Deje Savicevica...  itd itd itd...

 

 

 

Svi Duletovi timovi su bili jeftiniji od vecine Radonjicevih. Partizan je ubedljivo najskuplji roster imao one godine kad je Vujosevic otisao u CSKA i ostavio Jovanovica da mu cuva klupu, to je verovatno najskuplji roster nekog srpskog tima, ako se uzmu u obzir promene u ceni igraca tokom vremena. Ono sto su Dule i Radonja znali je da od anonimnih ili propalih igraca naprave buduce ekstra igrace pa se zbog njihovih kasnijih karijera zakljucivalo da su njihovi timovi bili preskupi. Te godine kad je Partizan otisao na F4 razvaljivali su onaj mali plej koji je slucajno dosao iz Turske (ispalio prvi pik za tu poziciju), Aleks Maric koji ni pre ni posle toga nije vise nikada igrao takvu kosarku (nesto slicno Kuzmicu kod nas samo jos bolje) i Veseli kojeg je Partizan kao klinca pokupio iz Slovenije. To su igraci koji su reputaciju stekli upravo kod vrhunskog trenera koji je odlicno znao kako da iz njih izvuce maksimum.

 

Mi smo tupili kurac u tom periodu i sve svaljivali na to da nas je drzava gurala (zvuci poznato?), sto donekle i jeste bio slucaj, ali sustina je bila u tome da se u Partizanu, zahvaljujuci Vujosevicu, radilo neuporedivo bolje nego kod nas, postojao je strucni kontinuitet i bar taj sportski deo je drzan pod kontrolom izuzetnog trenera. Znam da vam se nece dopasti ovo sto cu sad da napisem ali i kod nas se vec godinama radi bolje, iako jeste slucaj da nas je drzava pogurala kad smo bili u najvecem sranju, ne nuzno na ustrb drugih klubova ali svakako u nasu korist. Sto mu u ovakvom rasporedu snaga maltene dodje isti kurac. Zvezda u tom periodu nije imala i  nema trenera kao sto je bio Vujosevic, Radonjic nije jos uvek taj nivo, ali ima klupski sistem koji je pogodan za razvoj igraca. Drugim recima, ono sto je u slucaju Partizana bila genijalnost jednog coveka u Zvezdi je nadoknadjeno odlicnom organizacijom kluba. Ljudske osobine Vujosevica i Covica koje nemaju veze sa kosarkom sprecavaju navijace ovih nasih klubova da prihvate i jedno i drugo ali to je jednostavno cinjenica, prihvatali je ili ne.

 

Meni je dovoljno da vidim kolika je povika na to sto Zvezda i FMP igraju ABA ligu istovremeno pa da shvatim koliko cela ta Tegeltijina prica zapravo ima veze sa interesima srpske kosarke (o kojima on stalno kenja) a koliko s interesima Partizana. Jeste besmisleno i neregularno da dva tima koji sustinski imaju istog vlasnika igraju ligu istog nivoa i isto takmicenje ali je problem s tim sto su razlike izmedju ABA 1 i domace lige toliko velike da se nama uopste ne isplati da neki Guduric, Dobric, Simanic, Apic ili Davidovac, ili sada Uskokovic, Popovic, Momirov, Djordjevic igraju toliko slabo takmicenje. Mozda bi ABA 2 za FMP bila neko kompromisno resenje.

 

O Savicevicu i Dilejama nema potrebe pricati na topiku o KK Partizan, postoji topik o FK Crvena Zvezda za to.

Link to comment
  • Replies 5.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • BlackGeorge

    421

  • Timmy

    300

  • bradilko

    255

  • theanswer

    244

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, mozzer said:

 barem 8-10m koliko je choki dobijao dok je bio sa bracom, 

 

44 minutes ago, mozzer said:

 

ne mora da bude 8-10m

 

41 minutes ago, mozzer said:

 Dali je 8, 10 ili 6miliona ne znam i nije bitno

 

26 minutes ago, mozzer said:

Iako me uopste ne zanima ova rasprava - i koliki je to ukupan budzet bio?

 

:vermez3:

Link to comment
1 hour ago, Joe D said:

voleo bih da mi neko upucen objasni koliko je zvezda inkasirala od famonog f4 turnira koji joj je kupljen. moja pretpostavka je negde oko 0 RSD, ali moze biti da sam neupucen. 

 

pazi, ne znam, ali da li bi te stvarno začudilo da jeste inkasirala nešto?

 

u suštini je nebitno jer je inkasirala preko države za taj tim koji spominješ, ne vidim specijalnu neku razliku dal su to prihodi koje je država uzela od tog turnira ili su to prihodi od poreza koji smo platili. ako već hoćeš da ideš u tu temu. 

Link to comment

Može li neko ko se bolje razume, da mi objasni koji vrag Vanja traži na NBA draftu?

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Link to comment
1 hour ago, harper said:

 

 

O Savicevicu i Dilejama nema potrebe pricati na topiku o KK Partizan, postoji topik o FK Crvena Zvezda za to.

Tako je, potpuno se slazem. Tako da cu samo ponoviti ono od cega je i pocela diskusija: KKP je sada SNS ali onako propali SNS Partizan, koji se finansira propalim delom SNS-a, sa malo love a puno price. Bice pravi SNS KKP ako i kada se kupi wc i ako i kada se ulozi ozbiljnija lova u igrace (nakon 6 godina i ove sezone koju si pomenuo a koju je unistio Vlade Jovanovic)... eto jednostavno je, tj sve je u lovi

Link to comment

pa naravno da su iskreni jebo te, vidi se da je čovek bolestan (btw sve isto kao moj ćale, samo što se moj idiot predao), a čovek se bori, svaka mu čast

Link to comment
  • radisa unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...