Jump to content
IGNORED

Wimbeldon 2018


Cash

Recommended Posts

Svaka cast svima ali ovo je najvece rivalstvo u istoriji tenisa i pored toga sto su mediji zdusno radili na tome da kao najvece proglase rivalstvo Federera i Nadala. Ovako na prvu loptu mogu bar 4 Rafole meceva da se setim da spadaju u 10-15 najvecih meceva koje sam ikada gledao. Takodje, brojke odigranih meceva u zavrsnicama turnira ne lazu. Medjutim, cak ni to za mene nije kljucni pokazatelj, najveca stvar u njihovom rivalstvu je to na sta jedan drugog nateraju u svojim mecevima. Juce sam odgledao ponovo mec sa US Opena 2011. godine za koji smatram da je jedan od najpotcenjenijih meceva u istoriji. Intenzitet tenisa koji su pokazali u trecem setu kada se Nadal podigao i odlucio da nece dati krunu a da ne ispuca sve sto ima po mom misljenju je jedan od najvecih momenata u istoriji tenisa. Na trenutke je izgledalo kao da su podigli zid oko terena i da igraju skvosh, nije imala lopta gde da ode jer su stizali bukvalno sve sto je uopste ljudski moguce, ponekad i ponesto sto sam do tada mislio da je ljudski nemoguce. Na stranu prvi set koji je trajao 53 minuta iako se zavrsio sa 6:2 a poslednji gem Novak uzeo bez izgubljenog poena.

 

Scenario da u polufinalu Vimbldona odigra ovakav mec protiv ovakovg Nadala je za Novaka bio dar sa neba koji je maksimalno uspeo da iskoristi. On bolje od bilo koga drugog zna sta je morao da odigra da bi dobio taj mec i ako je do tada sumnjao da se vratio posle pobede vise nije bilo nikakve sumnje.

Edited by harper
Link to comment
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...