Jump to content
Sign in to follow this  
Giggsy

Kako se izgovaraju imena

Recommended Posts

Host
45 minutes ago, MiddleClass said:

Vas 6-7 koji pisete na potonjih par strana. :fantom:

Kaze se prethodnih.

Middle ima Kristinu na baterije :fantom:

vememah

Hvala puno na linku.

Da nije ove definitivno zgodne stvarčice, svakako ne bih znao da Brazilci Freda čitaju Fredš, Danci Šmajhela Smajhl i Jorgensena Jornsn, a Argentinci Maskerana Masćerano.

Lepo se vide i razlike između različitih verzija španskog pa tako Urugvajci Giljerma izgovaraju Gišermo, Meksikanci Gijermo, a Argentinci po svoj prilici Gižermo s obzirom na to da Kabaljera izgovaraju Kabažero.

Ipak, ne treba se previše pouzdati u nju kad su u pitanju fudbaleri stranog porekla ili iz drugog govornog područja. Npr. frankofoni Švajcarac kog su angažovali za čitanje (iako govornici nemačkog čine apsolutnu većinu u toj zemlji) Josipa Drmića izgovara Žozip Dermič, Mihaela Langa - Mikel Lon, a Šera - Šar. Za razliku od njega, reklo bi se da frankofoni Belgijanac (iako govornici holandskog čine apsolutnu većinu u toj zemlji) lepo čita imena Flamanaca.

MiddleClass
2 minutes ago, vememah said:

Hvala puno na linku.

Da nije ove definitivno zgodne stvarčice, svakako ne bih znao da Brazilci Freda čitaju Fredš, Danci Šmajhela Smajhl i Jorgensena Jornsn, a Argentinci Maskerana Masćerano.

Lepo se vide i razlike između različitih verzija španskog pa tako Urugvajci Giljerma izgovaraju Gišermo, Meksikanci Gijermo, a Argentinci po svoj prilici Gižermo s obzirom na to da Kabaljera izgovaraju Kabažero.

Ipak, ne treba se previše pouzdati u nju kad su u pitanju fudbaleri stranog porekla ili iz drugog govornog područja. Npr. frankofoni Švajcarac kog su angažovali za čitanje (iako govornici nemačkog čine apsolutnu većinu u toj zemlji) Josipa Drmića izgovara Žozip Dermič, Mihaela Langa - Mikel Lon, a Šera - Šar. Za razliku od njega, reklo bi se da frankofoni Belgijanac (iako govornici holandskog čine apsolutnu većinu u toj zemlji) lepo čita imena Flamanaca.

Nema na cemu!

vememah

Hvala i tebi i ZeeGermanu koji je ponovo okačio link.

levi

zašto naši komentatori izgovaraju h u Salah, a u Mahrez ga preskaču?  ako je po britanskim kolegama, onda bi trebalo da bude Sala i Marez, a ako je po arapskom, onda Salah i Mahrez?

jel može ova tema da se prebaci na fudbal ili na zezalice i ostale lepe stvari, možda može da poživi i posle prvenstva

Edited by levi

Weenie Pooh

Alžir-Francuska, nikad Jugoslavika. Verovatno u izgovoru adaptiraju francusko guturalno R/H (ʁ̥) u pravo srpsko R, umesto da arapski odvojeno H-R izgovaraju H-R.

Salahudin nema problema te vrste, ni kolonijalnih a ni sa slovom R.

Giggsy

Nemojte ljudi, ko Boga vas molim. Ja cu dobiti infarkt, a Uini ce dobiti shizofreniju i bice banovan zauvek

Vecina vas ce se muciti sa teskim psihickim poremecajima do kraja zivota

Weenie Pooh

To ti samo misliš, ja sam u stvari već na pet različitih lekova, ahead of the curve. Ne može mi ništa forum :sleep:

Giggsy

A sjebo mi se. Pa, nista onda, da odem ujutru po recepte za neke benzodijazepine  pa da se bijemo. Ovi sto citaju dumru, sta cu im

Split!

Edited by Giggsy