Jump to content
IGNORED

Premier League 2018-19


ArleKino

Recommended Posts

18 minutes ago, copkillah said:

 

Jeste, ali imaš prebrutalnu ekipu sa jednim od najboljih igrača svih vremena i sa  21 utakmicom ukupno osvajaš tri trofeja. Ogromna je stvar, ali pogledaj recimo te utakmice kojima su došli do trofeja.

 

2016: 8f Roma 2-0a, 2-0, qf Volfsburg 0-2a, 3-0, sf Siti 0-0a, 1-0,  f Atletiko 1-0

 

2017: 8f Napoli 3-1, 3-1a, qf Bajern 2-1a, 4-2et, sf Atletiko 3-0, 1-2a, f Juve 4-1

 

2018: 8f PSŽ 3-1, 2-1a, qf Juve 3-0a, 1-3, sf Bajern 2-1a, 2-2, f Liverpul 3-1

Koliko tu vidiš zaista ozbiljnih rivala na evropskom nivou?  Dakle nećemo da pričamo ni o vetru u leđima, ni o oružanim pljačkama, već samo o kvalitetu protivnika. 

 

Ako iskipujes Romu i VfL u prvoj sezoni, ostalo su sve heavyweight ekipe danasnjice sa ogromnim budzetima i redovnim igranjem zavrsnica Evro takmicenja. Nije bas da im je upao neki Shahtjor, Benfika, Bazel ili Besiktas.

Link to comment
  • Replies 11.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    1227

  • John Coltrane

    844

  • 189-

    637

  • ArleKino

    584

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 minutes ago, copkillah said:

Liverpul za 14 godina ima četiri finala LŠ, dok se za titulu u PL borio cela tri puta. 

 

Totenhem ima finale LS a nije se nijednom borio za titulu (bar ne da ja znam). 

Link to comment
Just now, John Coltrane said:

 

Ako iskipujes Romu i VfL u prvoj sezoni, ostalo su sve heavyweight ekipe danasnjice sa ogromnim budzetima i redovnim igranjem zavrsnica Evro takmicenja. Nije bas da im je upao neki Shahtjor, Benfika, Bazel ili Besiktas.

 

Slažem se, ali i sam znaš da je evropski pedigre itekako važan, što se redovno potvrđuje na primerima PSŽ-a i Sitija, dakle njih možeš odmah da otpišeš kao ozbiljne teškaše u Evropi, kolike god budžete imali. Ostali timovi jesu za poštovanje, ali od STVARNO teških rivala tu možeš da računaš Juve, Bajern, Atletiko i Liverpul. Plus što im je Atletiko manje-više redovna mušterija u Španiji, dobro ih poznaju. To je zaista mali broj ozbiljno teških utakmica u LŠ, uz poštovanje prema svim ostalim rivalima. 

Link to comment

I primetite da ja uopste ne pisem da je uvek veci podvig za trenera odbraniti titulu u PL nego osvojiti i jednu LS, toliko zaludan nisam. Govorim o dva konkretna dogadjaja sa konkretnim tokovima i specificnim uslovima. Dve od tri Zidanove titule su za zaborav, pa neka ih je i tri zaredom. Gvardiola je mleo protivnike ove dve godine u ligi koja nema premca po kvalitetu na svetu. 

Link to comment
8 minutes ago, samo_opusteno said:

Ferusonov Mancester i Vengerov Arsenal zajedno uzeli 20-ak PL a samo 2 LS, obe slucajno.

 

Milan osvojio 2 titule LS (tri finala), a samo jednu Serie A sa Ancelotijem. Sa Sakijem takodje: 2 KES, 1 Serie A.

Edited by Meazza
Link to comment
6 minutes ago, copkillah said:

 

Slažem se, ali i sam znaš da je evropski pedigre itekako važan, što se redovno potvrđuje na primerima PSŽ-a i Sitija, dakle njih možeš odmah da otpišeš kao ozbiljne teškaše u Evropi, kolike god budžete imali. Ostali timovi jesu za poštovanje, ali od STVARNO teških rivala tu možeš da računaš Juve, Bajern, Atletiko i Liverpul. Plus što im je Atletiko manje-više redovna mušterija u Španiji, dobro ih poznaju. To je zaista mali broj ozbiljno teških utakmica u LŠ, uz poštovanje prema svim ostalim rivalima. 

 

Logikom Real Atletiko "znaju se iz Primere" ti ponistavas argument da je PL teza - tamo se svi znaju jbg :D

 

Evo i Meazza je, posle 4 ispisane strane, skapirao sta je lupio pa sad pokusava da nam objasni™ sta je u stvari mislio.

 

 

Link to comment

Освојити титулу у Енглеској је у ствари већи подвиг него освојити Светско првенство, зашто стати на Лиги Шампиона.

Link to comment

Problem je sto je meazza fanboy pl-a. Kaze pl bez premca po kvalitetu... Ne znam sta je primera jos trebala da uradi, brutalna dominacija godinama. U ovom milenijumu 10 osvojenih LS i 9 LE. Englezi po 4, uključujući ovu sezonu.

Link to comment
1 minute ago, crtamOrasi said:

Освојити титулу у Енглеској је у ствари већи подвиг него освојити Светско првенство, зашто стати на Лиги Шампиона.

 

Ponekad jeste. Nije isto podvig i prestiz. Ono Ranijerijevo je veci podvig od Blancovog prosle godine, dok prestiz ne moze da se poredi.

Link to comment
2 minutes ago, samo_opusteno said:

Problem je sto je meazza fanboy pl-a. Kaze pl bez premca po kvalitetu... Ne znam sta je primera jos trebala da uradi, brutalna dominacija godinama. U ovom milenijumu 10 osvojenih LS i 9 LE. Englezi po 4, uključujući ovu sezonu.

 

Ja fanboy EPL :D Mrzim EPL i engleski fudbal.

 

Pricam o ovom trenutku. Pre cetiri godine nije isto sto i sada. Za dve godine ko zna sta ce biti, dace dobri Brexit...

Link to comment

Neuporedive su stvari... Isto kao da raspravljate da li je teže osvojiti zlatnu medalju u trci na 200m ili na 800m. Dve različite discipline.

Sreća igra mnogo veći faktor u LŠ, tim mora da bude adaptabilan za razne taktike i ima manje mesta za greške. Za PL treba konstantnost, bolja ukomponovanost tima i dugačka klupa (ili sezona bez povreda).

SP je opet treća kategorija. 

Link to comment
  • radisa locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...