Jump to content
IGNORED

Premier League 2018-19


ArleKino

Recommended Posts

39 minutes ago, goofs said:

 

Daj malo vise za nas koji smo tada bili mladunci :)

 

 

Stvarno ne znaš? Tamo negde devedesete (ili malo ranije, mrzi me da sad guglam), dok je Blekburn još bio u tadašnjoj drugoj ligi, Džek Voker ih je kupio, i obećao da će nadmašiti Mančester Junajted. Ne znam zašto je baš nas pomenuo kad smo onda bili dugi niz godina bez titule, ali je bio čuven kao veliki mrzitelj Jedinstva, na primer Šireru nikad nije dozvolio da predje iako smo nudili ubedljivo najviše para.

 

Elem, kad je kupio Blekburn, podigao je kapacitet stadiona, doveo Kenija Dalgliša, i polako počeo da dovodi igrače za rekordne sume, izmedju ostalog i Širera, Satona, Le Soa, Batija.... Rezultati su polako bivali sve bolji, da bi 1993-1994 završili kao vicešampioni, a godinu dana kasnije kao prvaci.

Edited by Jeremija
Link to comment
  • Replies 11.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    1227

  • John Coltrane

    844

  • 189-

    637

  • ArleKino

    584

Top Posters In This Topic

Posted Images

A, ok, ok, jasno :) znam za Belkburnovu eru i tu titulu, mada nisam znao da su iskesirali toliko. A nisam znao ko je JW, iz tvog posta sam povezao nekako da on ima veze sa Leedsom i tom titulom.

Btw, Leeds je na dobrom putu da se vrati u PL.

Link to comment

Blackburn je titulu osvojio u posljednjem kolu. Izgubili su kod Liverpoola koji je tako Unitedu servirao titulu na pladnju no Ludek Miklosko na golu West Hama je branio u skladu sa imenom i ostalo je 1-1. United je ispušio i finale FA kupa od Evertona, sve to zbog Cantonine suspenzije.

 

Walker je onda imao (urbana legenda?) prosip kad su mu rekli da može kupiti mladog Francuza Zidanea, a on rekao da mu Zidane ne treba jer ima Tima Sherwooda. U Ligi prvaka se nijedan Englez nije više osramotio u grupnoj fazi, u grupi sa Spartakom, Legijom i Rosenborgom su bili posljednji. Shearer je onda odbio Fergieja i otišao u Newcastle odakle počinje pad Blackburna kurcu za uši. Povremeno su imali fine momente, ali nikad više ni blizu vrhu, uz Venkyje kao grobare kluba.

Link to comment

Da ispričam anegdotu vezanu za Lids te davne sezone dok nisam zaboravio...

 

Ne znam da li sećate serije Men Behaving Badly (ne sećam se kako je prevedena kod nas, ali išla je sredinom devedesetih na Pinku)? E, Kantona je imao aferu sa onom plavušicom, koja je inače bila žena klubskog strelca Lija Čepmena. Kad su iz uprave Lidsa saznali, brže-bolje su ga prodali nama, i to za neku siću.

 

Tako da nije bilo Lidsa, ko zna da li bi, i kada krenuli sa osvajanjem titula. :)

 

 

 

Link to comment
50 minutes ago, Jeremija said:

Ne znam da li sećate serije Men Behaving Badly (ne sećam se kako je prevedena kod nas, ali išla je sredinom devedesetih na Pinku)? 

 

Nepristojni ljudi 

Link to comment
7 minutes ago, Moća said:

Kantona firco Tonijevu simpatiju??? :ohmy:

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 

 

 

Da, može se reći i da je direktno zaslužna za naš revival...   biggrins8jh1.gif

 

 

 

 

7 minutes ago, Pečorin said:

 

Nepristojni ljudi 

 

 

Jeste... :)

Link to comment
36 minutes ago, Moća said:

Kantona firco Tonijevu simpatiju??? :ohmy:
 

 

*ebo me ko me terao da se bavim "gde su, šta rade" istraživanjem.

 

Spoiler

Celebrity-Leslie-Ash-Plastic-Surgery-Bef

 

Link to comment

Ima jos socnije na imdb :)

 

Her husband, Lee Chapman, is an ex-footballer.

In April 2004 she was nearly killed by the MSSA super-bug (similar to MRSA but treatable by antibiotics), contracted while being treated in hospital for a collapsed lung and fractured rib caused by an accident at home in which she fell off her bed onto a table during a love-making session with her husband. In January 2008 she was awarded a record £5 million in compensation against the hospital, to cover past and future loss of earnings.

Link to comment
5 hours ago, ArleKino said:

Glupp valjda zna da ovaj City nije čak ni najbolji tim iza kojeg je završio drugi.

Ценим ти знаш боље.

Link to comment
11 hours ago, ArleKino said:

Blackburn je titulu osvojio u posljednjem kolu. Izgubili su kod Liverpoola koji je tako Unitedu servirao titulu na pladnju no Ludek Miklosko na golu West Hama je branio u skladu sa imenom i ostalo je 1-1. United je ispušio i finale FA kupa od Evertona, sve to zbog Cantonine suspenzije.

 

Уједно и посљедњи трофеј који је Евертон освојио.

Link to comment
8 hours ago, porucnik vasic said:

Ценим ти знаш боље.

 

Pa nije, Heynckesov Bayern 2012-13 bi odradio ovaj City bez znojenja.

Link to comment
40 minutes ago, Cane Vukic Prebranac said:

 

Уједно и посљедњи трофеј који је Евертон освојио.

 

A LŠ prošle godine sa Realom i Sitijevu titulu u PL ove godine ne računaš? :Jova:

 

Edited by copkillah
Link to comment
  • radisa locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...