Jump to content
IGNORED

Premier League 2018-19


ArleKino

Recommended Posts

  • Replies 11.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    1227

  • John Coltrane

    844

  • 189-

    637

  • ArleKino

    584

Top Posters In This Topic

Posted Images

9 minutes ago, Weenie Pooh said:

Ovo sa Maguierom, naravno, uopšte nije bio dajv Sona. Englesko deblo pustilo koren, čovek zapeo, pao. 

 

Maguire pokazivao da je izbio loptu, iako se iz aviona videlo da nije.

Nema tu intenziteta za bilo šta, a Son će uvek naći nešto da zapne zašta u kaznenom, kažem ti, pratim pomno čovekov rad.

Link to comment

Svako ima pravo da vuče nogu kako hoće. Ako mu branič nepametno ponudi svoju nogu da o nju zapne, to je penal.

 

Evo 1 Andy Gray, veliki borac protiv dajvinga i ostalog stranjskog uticaja na plemenitu ostrvsku veštinu, kaže da je penal bez sumnje bio.

Link to comment
31 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

Salah još kuje zanat, Sonov rad pratim već par godina, ima neku azijsku lukavost i uspeva mu da nasamari sudije iz kola u kolo. 

 

Ovo je sjajno :lol:

Link to comment
21 minutes ago, Weenie Pooh said:

Svako ima pravo da vuče nogu kako hoće. Ako mu branič nepametno ponudi svoju nogu da o nju zapne, to je penal.

 

 

 

Ovde postoji dosta varijacija na temu, ali načelno se ne slažem sa ovim, tako da se često nećemo slagati kod ovakvih situacija. Son ima kolekciju ovakvih zapinjanja, ti to vidiš kao lukavost i snalažljivost, a meni je to dajv, zato se i ne složih sa Viškom.

Link to comment

Realno i nije bitno da li se ti i ja slažemo, bitan je samo sudijski kriterijum.

 

Sudija koji smata da je igrač sa loptom dužan da izbegne svako spoticanje ako je ikako sposoban... taj sudija ne radi svoj posao.

 

Sudija koji ceni da li je dajv ili penal po reputaciji igrača je još gori, doprinosi podeli fudbalera na poštene (kojima se ima gledati kroz prste kad to nisu) i nepoštene (koje treba sankcionisati i kad ništa ne skrive).

Link to comment

Hteli mi to da prihvatimo ili ne, sudije dosta svojih odluka baziraju na osnovu reputacije igrača, kao i na osnovu reakcija igrača, pa čak i publike, kada nisu sasvim sigurni u ono što su videli. Kod Engleza mi se sviđa što dajvera odmah stavljaju na stub srama, slede zvižduci na manje-više svakom gostovanju i on se polako dovede u red. Evo primer Ešli Janga.

Link to comment

Može Son da ima reputaciju do sutra (a nema, ima je Dele Ali) to je penal ako je bio penal nad Medisonom. I Medison je “vukao nogu” pa se sapleo o Vertonghena pa je to za Olivera bio penal.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
  • radisa locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...