Jump to content
radisa

Građanski protesti u Srbiji 2018

Recommended Posts

levi
1 hour ago, Gricko said:

#1od70.000.  Slabo!

naslovna-mala.jpg

1od200.000

Vučić: Da vidim ko će da zucne protiv mene posle kontra-mitinga!

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić siguran je da će kontra-mitingom ugušiti građanske proteste koji traju mesec dana

Prema njegovim očekivanjima, koja je izneo na sastanku predsedništva Srpske napredne stranke povodom Putinove posete,  na miting u Beogradu će doći 200.000 ljudi.

dovešće 50.000, napuniće sve oko hrama i pričaće da je bilo 200.000. zvuči kao plan

SNARC
8 minutes ago, Frank Pembleton said:

BTW, već vidim u nekim, opoziciono nastrojenim medijima izjave "prekaljenih vukova političkog života" kako bojkot nikada nije uspeo i kada je bio nikakvog dobra nije doneo...

Stranka koja nije u vlasti..ili je u opoziciji ali ne ucestvuje u radu parlamenta i samim tim ne dobija pare za ucesce u radu istog, moze da se slika. Ugasice se u roku od par meseci. 

Opozicija moze da prebrojava buseve 17. bice ih vise od 500 komada

radisa
14 minutes ago, levi said:

1od200.000

dovešće 50.000, napuniće sve oko hrama i pričaće da je bilo 200.000. zvuči kao plan

25K plafon...Pričaće da ih je bilo 200K...

Ono što opozicija ne treba da radi je da prebrojava glave,autobuse, bilo šta... Sprdaće se sa tim po njihovim medijima, kao što se normalni sprdaju sa Slininim prebrojavanjem...

slepa živana
4 minutes ago, radisa said:

25K plafon...Pričaće da ih je bilo 200K...

Ono što opozicija ne treba da radi je da prebrojava glave,autobuse, bilo šta... Sprdaće se sa tim po njihovim medijima, kao što se normalni sprdaju sa Slininim prebrojavanjem...

treba se sprdati pametno i primeniti formulu koju smo već od njih dobili, sve dok ne dobijem broj veći od broja stanovnika srbije i kosova i metohije :D

nego, oko tih brojeva kojima se razbacuje vučić, gledam malopre deo današnjeg kzša gde ga pitaju o kampanji protiv olivera ivanovića pred egzekuciju i zašto se ne istraže oni koji su vodili kampanju... i sad on odgovara, pa kakve veze imaju oni koji su vodili kampanju protiv ivanovića, to je kao kad bi mene sutra neko ubio i da se onda istražuju svi ovi koji vode kampanju protiv mene... pa to ne može. to je milion ljudi. 

koji je sad to milion? jel se izlanuo ili nas stvarno ima milion?

namenski
2 hours ago, Frank Pembleton said:

Nadam se da sam pogrešno razumeo par forumaša koji su otprilike rekli:

Šta će nam fer i na zakonu zasnovan izborni proces ako on u svom prvom koraku ne vodi odlasku Vučića!

Retko šta je pogrešnije od ove logike.

Pa on može sutra da rikne od srčke i da ga nasledi neki ludak i taj će da vlada korbačem i dalje i da nam se userava u život.

Ja sam za bojkot izbora zbog izbornih uslova uz paralelno ozbiljan rad na terenu oko obuke ljudi za kontrolu izbornog procesa.

BTW, već vidim u nekim, opoziciono nastrojenim medijima izjave "prekaljenih vukova političkog života" kako bojkot nikada nije uspeo i kada je bio nikakvog dobra nije doneo...

+1

Na 1. bold narocito: posle vecerasnje price na ovom topiku, mislim da - kako sad stvari stoje - od bojkota boljeg resenja nema.

Sto se bolda #2 tice, u to sam bezuspesno pokusavao da ubedim 1 Kaligulu, on se doduse cudom cudio: vucic je samo simptom stanja u koje je Srbija dovedena, u koje je dospela posle 30-ak godina intenzivne terapije , a SNS esencija propadanja, ostatak ostataka svih SPS-ova, JUL-ova, radikala, demokrata tipa Kostinice, demokrata tipa DS...

Ostatak price bi nas vratio na pricu o potrebi da se menja sistem, iz temelja, sa sve pricom o nesposobnoj, prakticno klinicki mrtvoj opoziciji...

1 mrtva petlja.

1 hour ago, SNARC said:

Stranka koja nije u vlasti..ili je u opoziciji ali ne ucestvuje u radu parlamenta i samim tim ne dobija pare za ucesce u radu istog, moze da se slika. Ugasice se u roku od par meseci. 

Jebiga, neka ugasi: o kojoj se god od postojecih parlamentarnih stranaka radi, doprinela je stanju u kome je parlament postao pribeziste za finansiranje, odrzavanje u zivotu, dusu dalo za ucene i kupovine, umesto mesta na kome se moglo boriti za uspostavljanje kakvog-takvog sistema, umesto sto se bodrumovalo, marsicanilo...

SNARC

Daleko od toga da ih branim. Pada uvek sve sto je padu sklono. Ako ni za sta bolje nisu od zivotarenja, neka se gase. 

namenski
3 minutes ago, SNARC said:

Daleko od toga da ih branim. Pada uvek sve sto je padu sklono. Ako ni za sta bolje nisu od zivotarenja, neka se gase. 

Ma nisam ni shvatio tvoju napomenu kao odbranu: pokusao sam samo da kazem da ako su svoj politicki angazman sveli na zivotarenje u parlamentu i ocajnicko drzanje nozdrva iznad cenzusa, pa jos na sve to ucescem na ovakvim izborima kakve Srbija ima vec godinama u nazad  i radu tako izabranog parlamenta davali vucicu priliku da odrzava privid parlamentarizma, dajuci mu tako alibi za sve sto mu padne na pamet...

Neka se, sto se mene tice, teraju u 3 lepe.

harper
2 hours ago, slepa živana said:

nego, oko tih brojeva kojima se razbacuje vučić, gledam malopre deo današnjeg kzša gde ga pitaju o kampanji protiv olivera ivanovića pred egzekuciju i zašto se ne istraže oni koji su vodili kampanju... i sad on odgovara, pa kakve veze imaju oni koji su vodili kampanju protiv ivanovića, to je kao kad bi mene sutra neko ubio i da se onda istražuju svi ovi koji vode kampanju protiv mene...

Jeste, izjavio je to pre par dana i dodatno nas ucvrstio u uverenju da su njegovi ljudi likvidirali Olivera. ne postoji razlog zasto bi pokusao da minimizira efekte grozne kampanje protiv Olivera osim ako je nije sam naredio i na neki nacin ucestvovao do njenog razresenja. Ja sam, ako se ne varam, neposredno nakon ubistva napisao da ce pozivanje ili nepozivanje Zeljka Mitrovica da policiji da izjavu u vezi sa tom kampanjom i njenim naruciocima biti jasan signal da li je Vucic odgovoran za ubistvo Ivanovica ili nije. Naravno, on se ofirao i pre toga kad je pozvao Radojcica na poligraf uz kaficu ali ko se nadao da ce biti bas toliko beskrupulozan i bezobrazan.

Weenie Pooh
5 hours ago, Frank Pembleton said:

Nadam se da sam pogrešno razumeo par forumaša koji su otprilike rekli:

Šta će nam fer i na zakonu zasnovan izborni proces ako on u svom prvom koraku ne vodi odlasku Vučića!

Retko šta je pogrešnije od ove logike.

Pa on može sutra da rikne od srčke i da ga nasledi neki ludak i taj će da vlada korbačem i dalje i da nam se userava u život.

Ja sam za bojkot izbora zbog izbornih uslova uz paralelno ozbiljan rad na terenu oko obuke ljudi za kontrolu izbornog procesa.

Znaš kako, mene apsolutno boli dupe za neki fiktivni fer & na zakonu zasnovan izborni proces koji bi vodio tome da 100% vlasti drži spodoba sa podrškom 20% punoletne populacije.

Možda bi tebi to pružilo neku satisfakciju, možda bi pomislio "Dobro sad, neka nas jaše još sto godina, ali nema veze jer nas jaše pošteno i zakonito", meni jbg ne bi. Ne znam kako je moguće u divljini kakva je Srbija nalaziti utehu u nekakvim fantazmima oko demokratskog procesa. Da se tako razmišljalo devedesetih, da su se ljudi zamlaćivali idealom višestranačja umesto što su pregovarali sa Pavkovićem, Legijom, i ostalima, Milošević bi vladao doživotno. 

Što se tiče nekog novog hipotetičkog ludaka koji bi mogao da nasledi aktuelnog... we'll burn that bridge when we get to it. 

Frank Pembleton

Pa ovo stanje "izbornog procesa" i jeste dovelo ovoga 20% =100%...

No ne znam kako zamišljaš taj odlazak AV?

Atentat sa smrtnih ishoda za njega...

SNARC
6 hours ago, Weenie Pooh said:

Znaš kako, mene apsolutno boli dupe za neki fiktivni fer & na zakonu zasnovan izborni proces koji bi vodio tome da 100% vlasti drži spodoba sa podrškom 20% punoletne populacije.

Ne mogu da se setim ko je tacno rekao da je demokratija izborni proces u kom deset cobana nadglasa devet doktora nauka. 

Frka je samo sto mi imamo deset cobana, uz njih jos bar tri preminula cobana i bar dva odseljena cobana..nasuprot tri doktora nauka i jos tri smorena i nezainteresovana doktora nauka. 

namenski
21 minutes ago, SNARC said:

nasuprot tri doktora nauka i jos tri smorena i nezainteresovana doktora nauka. 

Sta, a kupoprodajni doktori nauka se ne racunaju?! :ohmy:

SNARC

Oni su clanovi stranke na vlasti..pristrasni su i zato ne ulaze u ovo moje brojanje. 

Filozof manijak
5 minutes ago, namenski said:

Sta, a kupoprodajni doktori nauka se ne racunaju?! :ohmy:

I oni spadaju u onih 10 čobana :fantom:

edip: doduše, deset "snalažljivih" čobana  :D

Edited by Filozof manijak

Weenie Pooh
2 hours ago, Frank Pembleton said:

Pa ovo stanje "izbornog procesa" i jeste dovelo ovoga 20% =100%...

No ne znam kako zamišljaš taj odlazak AV?

Atentat sa smrtnih ishoda za njega...

Zamišljam da se opozicija organizuje kako zna i ume, izađe sa kakvom-takvom zajedničkom platformom, i pretoči nezadovoljstvo građana u demokratsku smenu vlasti - uprkos nepovoljnim uslovima i blokadi medija. Ja sam spreman da glas dam eventualnoj Jeremić-Đilas-Obradović-Frankenštajn koaliciji iako mi se povraća od svih njih zajedno a daleko sam od uzornog glasača, pa stoga računam da je na isto spremna i neka kritična masa birača.

Ako su to previsoka očekivanja, ako nisu sposobni za elementarni politički angažman, ako čekaju da im autokratska vlast galantno ponudi demokratske uslove i učini sebe lako smenjivom... onda neka idu lepo u 3PM penziju umesto što traće energiju masovnih protesta pozivanjem na bojkot. Ljudi koji šetaju ulicama osetiće se kao poslednje ovce ako im se to ponudi kao ideja. Izašli su na ulice da bi smenili vlast - da im je bilo do bojkota izbora, ne bi morali da gacaju po bljuzgavom snegu.