Jump to content
IGNORED

Sinan Sakić i JV, društveni fenomen


James Marshall

Recommended Posts

On 7.6.2018. at 15:56, pt 2.0 said:

a ti bi jebeno mogao više da prestaneš da ljude okolo olako nazivaš fašistima i da se sabereš u tom polit. korektnom proseravajućem pravedničkom pohodu.

 

------

ontopic - ne, rokenrol i narodnjaci (ili tulbofolkeri i sva ostala čemerna zavijanja koja su tu da izvuku niske strasti i obezbede svaku moguću anesteziju) nisu isto i nikada neće biti isto, analogno tome da sloboda/pobuna i ropstvo/anestezija nisu isti. 

muzika koja izaziva iskrene emocije?

i zabadanje noža u vrat drugom čoveku potaknuto je iskrenom i dubokom emocijom, tako da tulite to nekom drugom.

 

kud otvorih ovo govno od teme.

 


izdali me prijatelji, izda me brat, izgubila sve sam bitke al jos vodim rat

 

ne moze  nam niko nista, jaci smo od sudbine, mogu samo da nas mrze oni sto nas ne vole

Link to comment
3 hours ago, namenski said:

Ko je Laza Secer? :D 

 

Prosto je, nisu potrebna nikakva komparativna istrazivanja: dok ovi bogati pojedu i popiju sve sto im se moze, dok pretresu sve novosti iz sveta mode, selebritija, uporede garderobe, rasprave najnovije trendove u muzici, otslusaju najnovije hitove, prozbore koju o politici i teorijama o seksu, najnovijim modelima automobila i kupovini istih, itd, itd, dotle istocna sirotinja koja se okupila ima, pored eventualno nesto rakije i vina - samo jednu razonodu.

Intenzitet je opadao, barem kad je ex-Yu u pitanju sa povecanjem takozvanog zivotnog standarda: prvi gramofoni i ploce donete sa Zapada, radio Luksemburzi, odlasci po garderobu u trstove, pojava mesta za javna okupljanja, proboj popularne muzike i rnr-a, porast broja urbane populacije, drustveno raslojavanje koje je, u krajnjoj liniji i porodilo podelu na narodnjake i zabavnjake...

Sto se tice ostalih, razne Poljske, Madjarske, Cehoslovacke, pa cak i Sovjeti, jednostavno nisu imali drugog izbora, ali su - doduse - ostali uskraceni za SS ali i sopstveni rnr, na primer i izmedju ostalog.

Dobar primer, uporediv, je i sport i sportski uspesi istocnih zemalja, samo sto se tu umesao i uticaj drzave i njen interes da ima zdravu i za vojsku sposobnu omladinu, obaska potreba za prestizom u politizovanom narocito vrhunskom sportu: mlad covek u CCCP recimo,  je kao retku priliku da se dokopa pasosa i drustvene afirmacije cesto imao samo i jedino uspeh u gradjenju sportske karijere i to po svaku cenu.

I glupo je, nepotrebno, raspravljati o tome, jos manje ironisati, naveo sam samo kao primer uticaja drustvenih okolnosti na takozvani svakodnevni zivot, nigde ni kao primisao nisam pomenuo zapadnu propagandu ili zaveru - to su ucitali ovi majmuni koji ne znaju da dobace dalje od toga: sta vise, naglasio sam blagotvoran civilizacijski globalni uticaj zapadnog liberalizma koji je tih godina bio u naponu, produktivan i uspesan do jaja u trazenju i nalazenju resenja za drustvene probleme i koji je - zahvaljujuci u dobroj meri i tim dostignucima - iz takmicenja izasao kao pobednik.

 

Ali OK je, nastavimo sa sinanijom ;)

 

ne ironisem i ne mesam nikakvu ideologiju u to, ali to jednstavno ne odgovara istini... bar dobrim delom. vecina ljudi u zapadnim zemljama je i u 50ima bila ljuta sirotinja, a tome nije pomagalo sto su u prodavnici mogli da kupe tv i gramofon. nisu imali cime, i tek je 60ih posedovanje malog ekrana tv prijemnika postalo masovnije. slicno je bilo i u istocnoevropskim zemljama sa par godina zakasnjenja, sa tom razlikom sto su oni mogli da sebi priuste lose i jeftine kopije. jesu oni bili sirotinja, ali nisu ziveli u pecini. sto se sporta tice, i na zapadu, poglavito socijaldemokratskim zemljama, je drzava gledala da maksimalno pospesi zdravu ishranu i fizicku kulturu. nisu holandjani genetski postali najvisi ljudi na svetu, vec zbog ishrane i fizicke kulture.

Link to comment
53 minutes ago, Budja said:

izdali me prijatelji, izda me brat, izgubila sve sam bitke al jos vodim rat

 

ne moze  nam niko nista, jaci smo od sudbine, mogu samo da nas mrze oni sto nas ne vole

sledeći put kad napišeš neduhovit al zato ekstremno glup post, molim te da me ne citiraš.

Link to comment
2 hours ago, Krošek said:

umesto da nešto bude tema povezivanja, nešto što omogućava i opravdava komunikaciju, to se pravi kao tačka razdvajanja koja opravdava jednog subjekta u odnosu na drugog. tako ljudi u dubokoj krizi identiteta traže, iščeprkavaju, makar nešto da opravdaju sebe.
ekstremno nemoguće doživeti igde osim u ex-yu.


Iako je ovo je napisano na temi o Jugoslaviji i o nesto drugacijem fenomenu, mislim da itekako ima veze sa ovom temom. Nasmejao sam se kad sam ovo procitao jer sam u razgovoru s bratom izlozio veoma slicno zapazanje. 

Edited by Meazza
Link to comment

Ovaj Forum je leglo licimura i hipstera. 

Ne valja, Djole, ne valja Džibo, ne valja Sinan, ne valja Ceca....

...valjaju samo oni japanski cigani

 

:frust:

 

 

Link to comment
On 8.6.2018. at 14:42, Sara said:

Šta fali Džiboniju? :sad:

 

Pusti Mahema nema pojma i garant ljubomoran. Džibo je kralj ciguli migulija, baš fin mladić.

 

Nego meni Česlav isti Mate.

 

niemen_14.jpg

 

 

 

 

 

 

Link to comment

sinanovcima oprastam jer su neuki bezubi nesretnici, za dzibonija koljem. tupim zahrdjalim nozem. ta nakaza u etru nagovestava sumrak moderne civilizacije.

Link to comment

 

Just now, Miralem said:

sinanovcima oprastam jer su neuki bezubi nesretnici, za dzibonija koljem. tupim zahrdjalim nozem. ta nakaza u etru nagovestava sumrak moderne civilizacije.

Zato što je izdo metal? :blink:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...