Jump to content
IGNORED

Sinan Sakić i JV, društveni fenomen


James Marshall

Recommended Posts

6 minutes ago, John Coltrane said:

@Sara

 

Procitaj opet pa ces videti da je na 300grama Sinana dodato 250grama Kostunice. U nekom drugom tekstu ces mozda naci da mu je sin ubica, hapsen za vreme Sablje, a sam pokojnik maznjavan sa gacama punim kokaina. Al' sve to na stranu, on je to iskreno lice andergraund Srbije, on je "ogoljena emocija do koske", on je "srpski Dzoni Kes", on "nije kriv sto nije mogao bolje i sto nije znao za bolje", "on je zrtva propasti JV i neuspele tranzicije u ZAM ili Grand" ili sta vec neces naci diljem neta.

 

 

@Budja

 

Uprostio si skroz i sveo na to ta ja nekom drzim stranu. Lepo sam napisao da su mi svi oni (JV, turbofolk, novokomponovani narodnjaci, you name it ) deo istog korpusa.

 

 

 

Pa sve to što si napisao možeš primjeniti recimo na Margitu Stefanović, prodavala porodične gajbe da nahrani venu, žicala, uvaljivala se svima na gajbu, promiskuitetna do bola, o njenoj narkomaniji su ljudi knjige pisali... Mislim, ako ćemo tako usko dveraško-dssovski da čitamo. 

 

A to što su ti svi ista kaca, šta da ti kažem, to se zove generalizacija i više pokazuje neku ljenost da se fenomenu pristupi malo detaljnije. 

Link to comment
4 minutes ago, James Marshall said:

 

Pa sve to što si napisao možeš primjeniti recimo na Margitu Stefanović, prodavala porodične gajbe da nahrani venu, žicala, uvaljivala se svima na gajbu, promiskuitetna do bola, o njenoj narkomaniji su ljudi knjige pisali... Mislim, ako ćemo tako usko dveraško-dssovski da čitamo. 

 

A to što su ti svi ista kaca, šta da ti kažem, to se zove generalizacija i više pokazuje neku ljenost da se fenomenu pristupi malo detaljnije. 

 

Jbt, sta ti pises?

 

Neko je pomenuo Milana Mladenovica, pa je vise puta od strane vise clanova bio zamoljen da prekine sa tim. Tebi je trebalo par sati pauze pa da uvuces Magi u pricu.

 

Uzmimo nedavno preminulog Cuneta i postove o njemu na ovoj temi i onda ih uporedi sa ovim od juce i danas i pametnom dosta.

 

Eto sta ja mislim, ako ikoga zabole ona stvar, o narodnoj muzici i o "narodnoj muzici" .

 

Link to comment
1 minute ago, James Marshall said:

 

Pa sve to što si napisao možeš primjeniti recimo na Margitu Stefanović, prodavala porodične gajbe da nahrani venu, žicala, uvaljivala se svima na gajbu, promiskuitetna do bola, o njenoj narkomaniji su ljudi knjige pisali... Mislim, ako ćemo tako usko dveraško-dssovski da čitamo. 

 

A to što su ti svi ista kaca, šta da ti kažem, to se zove generalizacija i više pokazuje neku ljenost da se fenomenu pristupi malo detaljnije. 

E ako se ne varam, rekao si da je sinan bio jedan of najnesrecnijih ljudi koje so poznavao. U cemu se tacno ogledala posebnost njegove nesrece? Ozbiljno pitam

Link to comment
2 minutes ago, SDSG said:

 

 

 

  Hide contents

 

 

I da se razumemo ne branim ja ni Sinana ni JV ali mi nije jasno zato je pojedine ovo toliko pogodilo. 

 

Ne postoji par u kome je ta netrpeljivost tako jednosmjerno izražena kao roker-narodnjak. Narodnjake je najlakše i najsigurnije opljunuti, ono, ispašćeš najlakše kul u društvu, a narodnjacima se jebe da se nadgornjavaju sa ovim drugima. Tu su negdje i oni "hvala što ne dolazite". Ne kapiram to "jao šta to slušate" ili "ja to nikad ne bih slušao", te negativne odrednice, pogotovo soljenje pameti drugima. Slušaj šta hoćeš, pusti druge da slušaju šta hoće. Ima puno žanrova koje svako od nas ne sluša, pa ne ide okolo pa s visine dijeli lekcije ljudima "to što slušate je sranje, ja to ne mogu", ali kontra narodnjaka je uvijek sigurica, to je usađeno u mladosti. Što kaže Polo Čare "ne mrziš me zbog sebe mrziš me zbog drugara" :D

Link to comment
22 minutes ago, John Coltrane said:

@Sara

 

Procitaj opet pa ces videti da je na 300grama Sinana dodato 250grama Kostunice. U nekom drugom tekstu ces mozda naci da mu je sin ubica, hapsen za vreme Sablje, a sam pokojnik maznjavan sa gacama punim kokaina. Al' sve to na stranu, on je to iskreno lice andergraund Srbije, on je "ogoljena emocija do koske", on je "srpski Dzoni Kes", on "nije kriv sto nije mogao bolje i sto nije znao za bolje", "on je zrtva propasti JV i neuspele tranzicije u ZAM ili Grand" ili sta vec neces naci diljem neta.

 

 

@Budja

 

Uprostio si skroz i sveo na to ta ja nekom drzim stranu. Lepo sam napisao da su mi svi oni (JV, turbofolk, novokomponovani narodnjaci, you name it ) deo istog korpusa.

 

 

 

I to je tacno ono sto sam kritikovao. Sinan nije isto sto i Ceca. Ni muzicki, ni socioloski, ni psiholoski, ni politicki. Kako god okrenes.

Link to comment
13 minutes ago, Budja said:

 

I to je tacno ono sto sam kritikovao. Sinan nije isto sto i Ceca. Ni muzicki, ni socioloski, ni psiholoski, ni politicki. Kako god okrenes.

 

Prilicno je zajebano bilo koga porediti sa tom mafijaskom droljetinom. Al' ako si zeleo da poentiras, ok. Moje generalizovanje je preterano koliko i tvoje poredjenje.

Link to comment
5 minutes ago, porucnik vasic said:

Ово је за сплит.

Иначе, да ли важи Синан-Тома паралела...

Toma je precenjena kategorija. 

Link to comment
17 minutes ago, porucnik vasic said:

Питам, не знам сцену...

Toma je uvek bio suviše fensi sto bi danas omladina rekla.Zato se i danas visoko kotira jer ono ne slusam narodno vec Tomu, klavir bas gitara i to mu je to. 

 

Pravi narodnjake za kafanu je 

 

 

 

Ovo je pravi melos iz srca Sumadije i sa obala Morave. Imao sam priliku da ga slusam u jednoj kafani '97 i to treba doziveti. Bukvalno kariran stoljnak 1/2 kile belog sifon,jagodinsko pivo i dim jeftinih pljuga. 

Edited by SDSG
Link to comment
1 hour ago, Filozof manijak said:

i 3. ripovanje kao pomodarstvo. 

da li mislis je manje pomodaarstvo ripovanje sinanu ili ripovanje bowie-ju (na primer)? da li bi bio spreman da stavis pare da ljudi koji su odali postu sinanu na ovom topiku (celih 5-6 postova je bilo, zaista apokalipticno) nisu iskreni postovaoci lika i dela? 

 

 

 

 

Link to comment

Kako da ti kažem, pomodarstvo mi je oba, i apsolutno me ne interesuju iskreni poštovaoci lika i dela  dotičnog interpretatora iz Loznice. Takve ljude izbegavam u stvarnosti, mislio sam da  bar ovde mogu da se sakrijem od trodnevne žalosti, al jbg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...