Jump to content
IGNORED

Sinan Sakić i JV, društveni fenomen


James Marshall

Recommended Posts

 

Quote
33 minutes ago, SDSG said:

 Bocek se tu obreo direktno iz Korni grupe.

 

 

Odrastao si na paket aranzmanu a vidim da vladas materijom i mimo toga.Cim bude zgoda , da mi javis pa da mi odrzis nekoliko panela na temu "od Silvane do Nirvane" naravno sve ce ti biti placeno :fantom:

Link to comment

Ja sam propali muzicar :Dmoji me upisali u muzicku da razvlacim harmoniku, ja hteo da lupam bubnjeve na kraju imam staz od dve svirke u kafani :laugh: i to na aranzeru,bio sam mlad i lud i svirao sve. 

Link to comment

neko je pomenuo teks u NINu (ili negde), i ja ga pročitala pre x vremena, tako je napisan da sam momentalno dobila želju da istražim lik i delo SS,

čak ozbiljno razmišljala da odem na neki njegov  koncert da vidim jel istina :dry:

što se raznih muzika tiče, nisam mnogo gadljiva, ali taj južni vetar baš ne razumem i ne mogu da podnesem, otprilike kao ni pank,

Što se Sinanan tiče možda je bio svašta ali mi se čini da nije bio folirant

u to ime nek mu je slava 

Link to comment
3 hours ago, John Coltrane said:

"Prase na raznju, pevaljka na stolu, sleper/cisterna na grani, a ja veliki patriota" (parafrazirama)

 

Meni su svi oni, deo tog drustva koje nas je vodilo kroz najgore 90te godine. Dok su moji roditelji radili u drzavnim firmama za 5DEM oni su uzimali stotine maraka za jednu pesmu. Serem im se u usta svima redom.

 

 

Cudi me da ne vidis da je Ceca bila drzavna pevaljka, a da to Sinan nije bio. Kad si Sinana video na Pinku?

 

Sinan je pevao i u vreme SFRJ 1980-ih za istu publiku, a ta publika kako vidis po onom Kamponeskom nije turbo folk publika nego drustevni andergraund pre trdieset godina, danas i za trideset godina, kakvog ima i u Nemackoj, Engleskoj, Srbiji, Rusiji, SAD, Brazilu, gde god hoces...

 

Link to comment
3 hours ago, Nikola Kiric said:

JV su koreni turbo folka. to sto su izgubili raspadom Jugoslavije nema veze sa ovom pricom. 

 

To je tacno muzicki, ali nema ama bas nikakve veze sa publikom i instrumentalizacijom.

 

Ovde postoje dva stava protiv:

1. Kiric, Indy - Sianan je govno od muzike, ok, moze se raspravljati.

2. Coltrane - Sinan je Ceca je turbofolk je Slobodan Milosevic, sto je potpuno besmisleno.

Link to comment

i 3. ripovanje kao pomodarstvo. 

 

 

Ovih dana svi u mojoj okolini kukaju za Sakićem kako najrođenijim, nadao sam se bar u ovoj oazi da ću izbeći to, Al morgen

 

 

edip: ne  smem ni pomisliti šta će biti kad odapne Jašar npr :fantom:

Edited by Filozof manijak
Link to comment
5 minutes ago, Filozof manijak said:

i 3. ripovanje kao pomodarstvo

 

 

Ovih dana svi u mojoj okolinu kukaju za Sakićem kako najrođenijim, nadao sam se bar u ovoj oazi da ću izbeći to, Al morgen

 

 

O, da, to je svakako tacno, samo to ide sa druge strane vage - oni koji su za Sinana.

 

Licno, ne mogu da slusam taj JV duze od 10 sekundi, prokljuca mi mozak. Sa druge strane, ne mislim da je Sinan zgodan simbol za muzicku diskriminaciju, sto bi rekao Indy.

 

On jeste godan simbol da se diskriminises kako od hipster RIP Sinan, tako i od rasista a la Kamponeski.

Edited by Budja
Link to comment

jel ima i neki tekst o jašaru?

ako ima daj da vidim pa da idem na koncert dok je još živ

 

od cece mi se povraća na prvu, tako da u njenom slučaju ni dobar tekst ne bi pomogao

Link to comment

@Sara

 

Procitaj opet pa ces videti da je na 300grama Sinana dodato 250grama Kostunice. U nekom drugom tekstu ces mozda naci da mu je sin ubica, hapsen za vreme Sablje, a sam pokojnik maznjavan sa gacama punim kokaina. Al' sve to na stranu, on je to iskreno lice andergraund Srbije, on je "ogoljena emocija do koske", on je "srpski Dzoni Kes", on "nije kriv sto nije mogao bolje i sto nije znao za bolje", "on je zrtva propasti JV i neuspele tranzicije u ZAM ili Grand" ili sta vec neces naci diljem neta.

 

 

@Budja

 

Uprostio si skroz i sveo na to ta ja nekom drzim stranu. Lepo sam napisao da su mi svi oni (JV, turbofolk, novokomponovani narodnjaci, you name it ) deo istog korpusa.

 

 

Link to comment
14 minutes ago, Sara said:

jel ima i neki tekst o jašaru?

ako ima daj da vidim pa da idem na koncert dok je još živ

 

od cece mi se povraća na prvu, tako da u njenom slučaju ni dobar tekst ne bi pomogao

Pa Ceca ti je upravo proizvod onih najgorih Fute i Marine, a imalo je tu i Zlajinog upliva, a oni su ti ono ZAM na kvadrat. To nikad nije ni dotaklo JV. 

 

Jasar je najveće hitove imao pre JV, a u JV je postao predmet zajebancije na Vukajliji cini mi se ono "Jaje volim, jaje nikom ne dam". 

 

A recimo jedan Luis je isto proizvod JV. 

 

Ako nista drugo JV je pravi narodni projekat pogledaj samo spotove, recimo

 

 

 

Ovo je suvo zlato i stvarno su jedan period veselja ovako izgledala, ovo je za muzej :D

 

I da se razumemo ne branim ja ni Sinana ni JV ali mi nije jasno zato je pojedine ovo toliko pogodilo. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...