Jump to content
IGNORED

Sinan Sakić i JV, društveni fenomen


James Marshall

Recommended Posts

12 minutes ago, aram said:

Edit: i da, potpuno sam siguran da bi i Nikola Kiric, da je bilo prilike da ga manitu ubedi da ode s njim na jedan Sinanov koncert, sasvim drugačije razmišljao. Ja, na moju žalost, nisam nikad bio, i siguran sam da sam propustio veliki doživljaj. Van mog muzičkog interesovanja, ali bože moj, van mog muzičkog interesovanja je i Bon Jovi pa je jedan jedini njegov koncert koji sam gledao u top 5 najboljih.

sumnjam da bi me Manitu ubedio u to. znam da je on voleo Sinana, ali nikako ne mogu da shvatim razloge za to...

Link to comment
25 minutes ago, Nikola Kiric said:

sumnjam da bi me Manitu ubedio u to. znam da je on voleo Sinana, ali nikako ne mogu da shvatim razloge za to...

 

Sta tu ima da se shvati, prosto mu legne i to je to. Nismo svi isti.

 

Takodje, zasto bi me bilo ko ubedjivao da odem da slusam nesto sto mi ne lezi ili mi je neprijetno za slusanje. Sad procitah poslednjih par strana, ziv je PPP umro nije :D opet mesamo babe i zabe

Link to comment
27 minutes ago, aram said:

Pa ok, kažem, da te je nekako ubedio. Mene nisu uspeli da ubede, i danas mi je žao zbog toga.

 

Jednom prolazio halom na sajmu, cujem neki koncert, dzez. Skrenemo ja i supruga ka toj carobnoj fruli, kad ono na bini ispred mozda dvestotinak ljudi glavom i bradom Shaban Bajramovic miluje mikrofon. Za pola minuta ocistio je iz mog usranog mozga sve predrasude koje sam imao o njemu licno, uglavnom iz moje poslovicne neobavestenosti i duhovne lenjosti. Dakle 1car.

 

Spoiler

Sinan je (obavestio sam se u medjuvremenu) ipak nesto drugo.

 

Link to comment
59 minutes ago, aram said:

 van mog muzičkog interesovanja je i Bon Jovi pa je jedan jedini njegov koncert koji sam gledao u top 5 najboljih.

Moraš mnogo više da ideš na koncerte. 

Link to comment

:lolol:

 

@Caligula

Pa čini mi se da si se loše obavestio, nema tu velike razlike. Jedino što su Šabana, pri kraju njegove karijere, navatali neki džezeri i spakovali ga u (tebi) prihvatljiviju formu. Da je Sinan poživeo još koju godinu, možda bi se to desilo i njemu. 

Na stranu to što pomenuti džezeri ništa nisu ukapirali, a ipak to zvuči ok, to je za drugu temu. Sa izuzetkom naravno veličanstvenog gospodina Simjanovića :Hail:

Link to comment

Meni je malo iznenadjenje ovoliko ripovanje Sinanu. Cuo sam i ranije od nekih poznatih ljudi (od kojih to nisam ocekivao) da vole Sinana i da su isli na koncerte... 

 

Mozda sam uzak, al nisam nikad imao zelju da dam sansu njegovoj muzici i sad ne znam dai bih se i jedne pesme mogao setiti.

 

Kad procitah sve vase ovde, malo mi i bi zao sto nisam pogledao jedan koncert. Al pretežno mi nije zao. Imam neki svoj muzicki pravac, a tu nije bilo mesta za Sinane...

Link to comment
28 minutes ago, Caligula said:

 

Jednom prolazio halom na sajmu, cujem neki koncert, dzez. Skrenemo ja i supruga ka toj carobnoj fruli, kad ono na bini ispred mozda dvestotinak ljudi glavom i bradom Shaban Bajramovic miluje mikrofon. Za pola minuta ocistio je iz mog usranog mozga sve predrasude koje sam imao o njemu licno, uglavnom iz moje poslovicne neobavestenosti i duhovne lenjosti. Dakle 1car.

 

  Reveal hidden contents

Sinan je (obavestio sam se u medjuvremenu) ipak nesto drugo.

 

Bajramovic se pred kraj karijere okrenuo tom nekom romskom dzezu, ali imao je on bas ocajnih pesama u svojoj karijeri kao npr ovo:

 

 

 

I opet svi mase poentu ne samo na forumu vec generalno, nazalost ima mnogo RIPovanja zarad lajkova na instagramu i fejsu. 

 

Ali Sinan je u JV obelezio jednu epohu te "narodne" muzike i ostavio neki trag nema nikoga ko ne zna ko je Sinan ne bitno dal ga slusa ili ne. 

 

I opet ponavljam taj stav slusa EKV i svi ostali su seljaci je za 8 razred osnovne. 

 

Evo ja sam odrastao slusajuci paket aranžman, ali u jednom trenutku sam poceo da slusam nesto sasvim drugačije. 

 

Svi ovi nabedjeni urbani likovi treba samo jednu stvar da poslusaju.

 

 

 

Treba biti svestran. 

Link to comment

Sinan i JV nisu primirisali narodnoj muzici. Za mene je on bio interpretator teheranske arlaukačke džamahirije. I jako mi je žao što nisam dovoljno svestran i emotivno sjeban da bih razumeo tu njegovu muziku.

Link to comment

@Indy nemoj da odlazis, pliz. 

 

btw kad se vec otvara pandorina kutija, bilo je vec diskusije apropo cece. i nije da nije bila pravdana i branjena. meni je to, buduci na sve, totalni kurslus.

 

disclaimer: ne mislim da je rec o istoj kategoriji sinan/ceca. zapravo ni ne znam, jer zaista ne poznajem covekov rad da bih mogla da donosim bilo kakav sud. za razliku od sinana,, cecu (muziku joj + vaznu simboliku) na zalost, nije bilo moguce izbeci. 

Link to comment

meni je zanimljivo da je sinan izgleda za mnoge ovde nesto daleko, misticno maltene

ne znam da li se ljudi preseravaju ili je zaista tako, nije ni bitno

verujem da je moguce da je neko ziveo u srbiji krajem 80, 90, 00 i da nije gomilu puta cuo sinana i slicne, samo mi malo cudno da je to ovoliko rasirena pojava, ali ok

za mene sinan nije nikakav bog, jedan u nizu raznih kemala, semsi, picki materina

to je muzika uz koju sam ja odrastao. (najcesce)ne svojom voljom doduse, ali sam milion prilika bio u prilici da cujem njihove pesme

ja tu muziku bas i ne volim. jednostavno mi ne lezi

 

sve to nije razlog da pljujem ni po njemu ni po ljudima koji vole tu muziku, ili samo njega, nije ni bitno

 

ovde se radi o tome da je na podforumu muzika, na temi za iskazivanje postovanja preminulim muzicarima, nekoliko ljudi uradilo bas to, a onda se kiric nasao uvredjenim :D 

pa jos nasao za shodno da pdovuce da ko ima potrebu da iskaze postovanje mrtvom sinanu, tom sigurno nista ne znaci, izmedju ostalog i disciplina kicme :D

 

a indy jos i vise, jer zaboga ljudi nemaju ukusa i seru po ovom delu foruma namenjnenom samo nekolicini istancanog sluha

ej, samo zato jer su "ripovali" na temi predvidjenoj za to

 

 

a od stava nisam cuo za cecu, sabana, sinana, miroslava ilica

je valjda samo bednije izvlacenje njih u neku posebnu ravan, pa im se udaraju nekakve dzez, vakve nakve etikete, da bi valjda ljudi napravili otklon od narodne muzike

 

jbg saban (obojica), sinan, miroslav su pevaci narodne muzike i nema ama bas niceg loseg u tome ako se nekome svidjaju njihove pesme ili smatraju da ti ljudi dobro pevaju (kao potpuni laik, meni se cini da su svi nabrojani jako dobri pevaci)

 

od svih njih meni je najdrazi miroslav. zaista volim neke njegove pesme, a i majka je volela da ga slusa, pa svaki put kad  cujem miroslava ja se  setim nje

 

 

a sto se tice pajda i milana mladenovica

pajdo se zasigurno ne vuce sa folije, sa folije se moze samo pusiti

i vecina pajdomana (makar oni koje sam ja poznavao) ne smatra mladenovica nekakvim "herojem", mladenovic je razmazeno bogato deriste, kao i ostatak ekv. mozda je pajdo pre 30 godina bila droga "pravih umetnika", ali odavno nije tako

 

hocu reci, nije mladenovic heroin i ulica, a sinan rakija i sokak

 

Link to comment
4 minutes ago, pbg12345 said:

a od stava nisam cuo za cecu, sabana, sinana, miroslava ilica

je valjda samo bednije izvlacenje njih u neku posebnu ravan, pa im se udaraju nekakve dzez, vakve nakve etikete, da bi valjda ljudi napravili otklon od narodne muzike

 

cek samo da proverim pliz da li to insinuiras na moj komentar ili generalises?

 

 

Link to comment

Pa i nije al kad neko postavi stvar toliko banalno tipa Sinan je folker narkoman i alkos, dok sa druge strane MM svira gitaru i ono veliki je pesnik i mnogo je kul isto kao i Lemi.

 

Dakle jedno RIP Sinanu je forumske rokere i urbane likove toliko pogodilo da im je ovaj topic postao bastion rokenrola u Srbij.

 

Sinan je prosečan pevac ali pevao iz duse jos imao tekstove koji gadjaju bas tamo gde treba. 

Edited by SDSG
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...