Jump to content
IGNORED

Sinan Sakić i JV, društveni fenomen


James Marshall

Recommended Posts

Ni meni nije jasna opcinjenost doticnim. Secam se pre nekoliko godina u NINu teksta odusevljenosti certom na Tašu, ni tad mi to nije bilo jasno (kao ni sad). Ako izostavimo pozeraj i snobizam, naravno.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Sinan ko Sinan nije nikakva legenda niti je neki strasno dobar pevac ali u paketu sa JV i njegovim stilom pevanja imao je to nesto.

 

Evo recimo ovo 

 

 

To je taj zvuk, to su ta lica to je taj ambijent.Ko nije ziveo u vreme kad je svaka varošica imala jednu ovakvu kafanu i nije osetio takvu kafanu nikada nece shvatiti zasto neko odaje pocast Sinanu kad je on ono covek narodnjak i to je za seljake. 

 

Isto tako neko ko nije vukao heroin sa folije u nekom podrumu gde je svirao EKV nikada nece shvatiti zasto se ovi "urbani" gnusaju Sinan i zasto je MM mesija urbane Beogradske omladine. 

 

Jbt jedan Lemi overi od alkohola i kvalitetnog kokaina i postane urbana legenda i ono nevidkena faca, a kad neki narodnjak završi od iste stvari onda je narkoman i alkos. 

Link to comment
1 hour ago, Filozof manijak said:

Upoređivanja Lemija i Slinana.....:isuse:

 

Мене само занима како си ти мислио да је вицкасто назвати Синана лозничким наркосом и алкићем у свијету којег су као такви напустили Ејми Вајнхаус, Курт Кобејн, Мерилин Монро и још 300 музичара и глумаца. Добро, нису били из Лознице једино. :fantom:

Link to comment

Nikoga za zivota nisu zvali boemom :)

 

Ali ovo je drugi par opanaka ono pajdo preko bare te cini facom, ovaj nas pajdomanom :grozan: Jbt koji deja vu jednog razgovora iz '89 :rolleyes:

Link to comment

Kakav izliv pravedničke indignacije ovde...

 

Na sportskom delu foruma, koliko znam, izbacuje se zbog nekih sholastičkih pregrešenija (za koje redovno ni ne razumem u čemu se tačno sastoje, npr. patkometrija.)

 

Ovde se upada na deo foruma koji je decenijama (ako se računa da ovaj forum nasleđuje B92) isključivo posvećen roku, džezu i sličnom... I ne samo da se kače RIPovi pevaču narodnjaka, nego kad se 1 (komada jedan) pobunio zbog toga, napravila se redaljka karaktera koji bi da ovde lupaju zauške.

 

Ima nas koji svoju muziku shvatamo barem jednako ozbiljno kao vi svoje sportove, znate. Ne pišajte u moj bazen, a ja neću plivati u vašem toaletu, što se ono kaže.

Link to comment
6 hours ago, Filozof manijak said:

Upoređivanja Lemija i Slinana.....:isuse:

 

Imaju nesto zajednicko. Na istom mestu su imali koncert, ako se dobro secam istog leta.

Link to comment

Sećam se kad ovde niko ne bi znao gde i kad je koncert nekog narodnjaka, a sad se, eto, pamti i to godinama.

 

Mislim da bi bio lep potez administracije foruma da oficijelno razdvoji forum Muzika na različite žanrove, pošto nema smisla da se ovako ruinira (ili da se nekom drže lekcije kako treba da bude "tolerantan"... u umetnosti se sve vrti oko diskriminacije, a ne tolerancije).

Link to comment
31 minutes ago, Indy said:

Kakav izliv pravedničke indignacije ovde...

 

Na sportskom delu foruma, koliko znam, izbacuje se zbog nekih sholastičkih pregrešenija (za koje redovno ni ne razumem u čemu se tačno sastoje, npr. patkometrija.)

 

Ovde se upada na deo foruma koji je decenijama (ako se računa da ovaj forum nasleđuje B92) isključivo posvećen roku, džezu i sličnom... I ne samo da se kače RIPovi pevaču narodnjaka, nego kad se 1 (komada jedan) pobunio zbog toga, napravila se redaljka karaktera koji bi da ovde lupaju zauške.

 

Ima nas koji svoju muziku shvatamo barem jednako ozbiljno kao vi svoje sportove, znate. Ne pišajte u moj bazen, a ja neću plivati u vašem toaletu, što se ono kaže.

 

Ovaj...

 

Turski, spanski, grcki, sevdah, world topici...?

Folk svh vrsta je zastupljen od pocetka PPPa.

 

 

Pogledaj malo sta su sve kacili Gazza i Vasa.

Link to comment
Spoiler

 

On 1.9.2008. at 19:43, *edited by mod said:

Nema se vremena jerbo spremam ispite ali evo u kratkim crtama.Bilo skoro puno. Na trbinama bila crno zlatna zastava Samo Sinan Srbiju Spasava. Sinan se rasplakao posle prve pesme i kroz suze rekao "Ja jos imam dusu." Jedno 4-5 baklji bilo paljeno u publici. Cuo posle da je od nekoliko tuca jedna na tribinama bila ozbiljnija zbog noza. I naravno za 2 ipo sata Sinan nije omasio ni jedan jedini ton. Covek jednostavno ne zna za falsh a kada pusti glas pojede sve instrumente iza sebe.

 

On 3.9.2008. at 23:34, manitu said:

kad vec trazite trash, izvol`te...exKLUZivno za PPP, predpremijera txta koji ce uskoro osvanuti na netu ....Sinan Sakić ? Beograd, Stadion Tašmajdan, 29.08.2008.Bog na nebu, Sinan na zemlji (stara novokomponovana narodna) Za mene ova priča kreće još davne 1992. godine. U pauzama beskonačnih priča na trenutno aktuelne političke teme, tokom tadašnjih studentskih protesta (ako ih se neko još uopšte i seća), moj fakultetski kolega Pedja (iz Loznice inače što nije ne bitno za priču), tek da malo ohladimo glavu od svega, okreće razgovor ka muzici.? Pazi prijatelju, bio si u hali u Loznici. Znaš kakva je. Mesta za jedno 1500 ljudi na tribinama, a kada su koncerti može još jedno 1000 na parter. I sad zamisli scenu da se na tom prateru, inače krcatom, nalaze sve same žene iz lokalne mahale kad se pojavljuje ON. Kao po komandi kreće horsko skandiranje: ?Sinane jebi me! Sinane, jebi me!?. Ako ikad budeš bio u prilici da overiš njegov koncert nikako nemoj to da propustiš. Posle šabana šaulića to ti je najveća legenda Loznice, a čudo pravi i na drugim mestima gde se pojavi. Nikako da nam se ukrste putevi. U medjuvremenu slušam bajke o njegovim rasprodanim koncertima na beogradskom Tašmajdanu, o druženju sa Sai Babom čiji je posvećenik i poklonik, ali spotova, makar slučajnih TV gostovanja ni za lek. Na drugoj strani, kada bejah prinudjen da provedem neko vreme na opšte narodnim veseljima, primećujem pesme koje izazivaju delirijum i dert, a koje kao pasionirani posmatrač dešavanja na TV Palmi sredinom devedesetih nikada nisam čuo. Raspitah se i dobih odgovor. Dakle, to je taj Sinan. Opak baja po svemu sudeći. Priliku za prvi susret dobijam tek sada. Opet neugledni plakati, doduše sada malo bolje medijski pokriveno od strane onoga što se prodaje na trafikama a nisu novine, ali i to je preskromno. Ko je bio stipsa da izdvoji 300 kinti za ulaz ili ga je pak bio blam da se pojavi, propustio je lekciju na temu ?Ovo je Srbija?, i mogao je da se uveri da to nije ni ?žikina šarenica? niti silikonsko-mamalna estetika raznih ružičastih tv poslenika. Možda najbliže rečeno, bilo je to kolektivno izdanje emisije ?48 sati svadba?, gde se nije znalo niti ko je mlada, niti ko je mladoženja, a zapravo nisu ni bili potrebni. Svi su se venčavali/udavali sami za sebe, a kum je bio Sinan. Hrpe hmeljom omamljenih i Sinanom opijenih manjih i malovećih klinaca restruktuirane Diesel estetike, kao i moji dragi Cigani (iliti po novom Romi) svih uzrasta bili su očekivani kao publika. Ipak, priličan broj roditelja sa decom, devojčice sa unučićima (ne mlade bake već konzumentice prošvercovane vatrene vode u staklenim flašicama od 1 dl) daju malo drugačiju sliku. Poneka tuča, navijačke baklje, malo intervencije ?organa?... Sve nekako više ili manje očekivano. Meni, ipak malo neočekivano slabija poseta. Očekivao sam ipak krcat stadio, a bio je tek nekih 8000 ljudi. Malo li je ?Ipak, ovaj Sinanov koncert još jednom pokazuje zašto je stanje na našoj muzičkoj, tzv.RnR sceni takvo kakvo jeste. Čovek koji je uspeo bez velike pompe, medijske mašinerije iza sebe, isključivo ultra profesionalnim odnosom, uz naravno nekoliko hipermega hitova, svoju mega uspešnu karijeru duguje ipak nečem drugom. Nisu to ni geni Lozničke mahale, nije to ni njegov drugar Sai Baba, nije to ni broj pročitanih knjiga (neproverena legenda kaže da ih je on pročitao više od svih registrovanih fudbalera prve lige ovdašnje), razlog je samo jedan i on je i večeras bio demonstriran. To je iskrenost. Sinanova energija na sceni, njegove povremene suze evidentno nisu laž. Emocija iznad svega. A osnovi ekonomije kažu da što je ponuda manja, a potražnja veća, deficitarni proizvod se prodaje brže. šta je dobro i nije toliko bitno, ali šta nam treba je evidentno. Uz malo manje predrasuda, naravno. Zlobnici bi rekli da je lako Sinanu da ima dobar glas kada on najmanje peva na svojim koncertima. Pa gospodo zaslužite i vi takvu publiku. Sutra s tobom neću biti/ Odnosi me život dalje/ Ja te volim al' šta mogu/ Sudbina me na put šaljeA sada, svako za svojom sudbinom. Putevi nam se trenutno razilaze. Ko zna, možda se i ukrste još koji put. Ne bih imao ništa protiv.Svako dobro na tvom putu Sinane. /txt ce svoje svetlo ugledati na www.plastelin.com - nadam se (tj. siguran sam) bez cenzure :)/...pa sad ko nije bio ... ;)

 

 

 

 

Forum pamti. Evo reportaze sa koncerta od pre 10 godina, a i tada se povela slicna snobovska polemika o tada jos uveliko zivom i zdravom Sinanu.

 

Bog na nebu, a sad i Sinan na nebu.

Link to comment
12 minutes ago, Indy said:

Sećam se kad ovde niko ne bi znao gde i kad je koncert nekog narodnjaka, a sad se, eto, pamti i to godinama.

 

Mislim da bi bio lep potez administracije foruma da oficijelno razdvoji forum Muzika na različite žanrove, pošto nema smisla da se ovako ruinira (ili da se nekom drže lekcije kako treba da bude "tolerantan"... u umetnosti se sve vrti oko diskriminacije, a ne tolerancije).

 

Da li je popularna muzika "umetnost"?

 

Da li danasnje generacije i ove novije sa PPPa dozivaljavaju muziku kao deo izgradnje licnog identiteta?

Link to comment
27 minutes ago, Budja said:

 

Ovaj...

 

Turski, spanski, grcki, sevdah, world topici...?

Folk svh vrsta je zastupljen od pocetka PPPa.

 

 

Pogledaj malo sta su sve kacili Gazza i Vasa.

 

To nije isto. Ali, naravno da je bilo za očekivati da će se naći neki pametnjaković da mi to objasni™.

 

OK. Odoh da na topiku o basketu pišem nešto o tenisu. Cenim da je to sasvim OK.

 

Link to comment
27 minutes ago, Delija67 said:
  Reveal hidden contents

 

 

 

 

 

 

Forum pamti. Evo reportaze sa koncerta od pre 10 godina, a i tada se povela slicna snobovska polemika o tada jos uveliko zivom i zdravom Sinanu.

 

Bog na nebu, a sad i Sinan na nebu.

 

Snobovska, je li?

 

Marš na sport, kretenu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...